Odrzucono odwołanie Barçy od żółtej kartki Neymara [WIDEO]

Majerr

20 stycznia 2017, 16:42

Mundo Deportivo

18 komentarzy

Dziś z samego rana FC Barcelona złożyła odwołanie do sędziego Komitetu ds. Rozgrywek w sprawie żółtej kartki, jaką Neymar obejrzał we wczorajszym meczu z Realem Sociedad.

W 64. minucie wczorajszego spotkania arbiter González González postanowił ukarać Neymara żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego po starciu z bramkarzem gospodarzy Geronimo Rullim. Z taką interpretacją tej akcji nie zgadza się FC Barcelona, która walczy o to, aby cofnięto decyzji o upomnieniu brazylijskiego napastnika.

Dziś rano kataloński klub zwrócił się z apelacją do sędziego Komitetu ds. Rozgrywek Francisco Rubio, który jednak nie przychylił się do wniosku FC Barcelony. Rubio stwierdził, że Neymar naruszył przepisy, ponieważ w akcji z Rullim to Brazylijczyk symulował nieprzepisowe zagranie ze strony swojego przeciwnika. Co ciekawe późniejsze powtórki wykazały, że bramkarz Realu Sociedad dotknął prawą stopę Neymara, przewracając tym samym piłkarza Barçy.

W obliczu szybkiego odrzucenia wniosku przez Francisco Rubio Barça skieruje się do Komisji Apelacyjnej, gdzie będzie walczyć w sprawie Neymara. Przypomnijmy, że w obecnej edycji Pucharu Króla napastnik Barcelony ma na swoim koncie jedną żółtą kartkę, natomiast w tych rozgrywkach na przymusowy odpoczynek wysyła się zawodników, którzy zgromadzili trzy żółte kartki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech zacznie grać w końcu a nie stymulować. Słusznie został ukarany. Każdy piłkarz, który symuluje powinien dostawać automatycznie żółta kartkę. To psuje całe widowisko gry.

Ile razy u pana Gonza Gonza można łapać Messiego żeby dostać żółtko? A ile się zechce. Udowodnił to wczoraj madrycki cwaniak Illara który zamiast dla Sociedad gra w barwach tego klubu dla innego realu. Za taki kontakt Szczęsny zobaczył czerwo i był karny.

Kontakt był, Ney dodał od siebie ale czystą symulką a'la CR ta sytuacja nie była. Mogli ale nie musieli.

Wykopał piłkę poza linie swoją szybką nóżką aby się potem potknąć o bramkarza. Za takie rzeczy nie powinno być karnych, czy żółta za symulkę? Samo to jak wiele dodał od siebie (widać po ułożeniu jego ciała) jest słabe.

Ja myśle ze to dobry aktor

Jak ktoś to porówna do symulki Ronaldo z Celtą... :))
Słabe te kartki. Jestem zwolennikiem wybijania z głowy piłkarzom łatwego przewracania się, nawet na podstawie zapisów wideo, w postaci kilku-meczowych kar, ale niech to będą ewidentne sytuacje, bo to mimo że od siebie dodał Neymar, to jednak kontakt był.
Z drugiej strony, jeszcze większy rygor należałoby wprowadzić na umyślne brutalne/niesportowe przewinienia.

Yam wyraźnie był kontakt i według nnie powinien być karny. Fakt że trochę Ney dodał od siebie padając jak Ronaldo, ale kontakt był wystarczy na podyktowanie karnego

O tutaj widzimy różnice między La Liga i Liga Angielska. Chcą dorównać ekonomicznie a nie rozumieją że takie decyzje są niesmaczne i odrzucają osoby podstronę od oglądania i kibicowania. Normalna decyzja byłoby odsunięcie sędziego na 5 meczy aby miał czas na poprawienie swojego ustawienia w czasie meczów w kluczowych decyzjach.

Abstrahując od tej sytuacji to te kartki za symulki są naprawdę absurdalne. Albo dawać je zawsze, albo nigdy. Gdyby dawać je zawsze, to Ronaldo wylatywałby albo przynajmniej miał kartkę za symulkę w każdym meczu.

Symulacja to to może nie była, ale dużo dodał od siebie xd