Oficjalnie: Andrés Iniesta nie zagra z Eibarem

Dariusz Maruszczak

20 stycznia 2017, 13:41

Mundo Deportivo

67 komentarzy

Andrés Iniesta we wczorajszym spotkaniu z Realem Sociedad musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu urazu. Na konferencji prasowej po zakończeniu meczu Luis Enrique poinformował, że 32-latek zgłosił dolegliwość mięśnia płaszczkowatego i dlatego został zmieniony w przerwie przez Andre Gomesa.

Iniesta przeszedł dziś badania medyczne, które wykluczyły jego występ w starciu z Eibarem na Ipurua. Kontuzja pomocnika nie jest poważna, ale sztab medyczny nie zamierza ryzykować zdrowiem piłkarza o takich umiejętnościach i znaczeniu jak Don Andrés.

Dziś rano Barcelona wydała komunikat odnośnie stanu zdrowia Iniesty. Kapitan Barcelony ma powrócić do gry albo na rewanżowe spotkanie Pucharu Króla z Realem Sociedad, albo na niedzielny pojedynek z Betisem na Benito Villamarín.

Andrés Iniesta
Andrés Iniesta
  • Typ kontuzji:
  • Data odniesienia kontuzji: 19.01.2017
  • Przewidywany czas powrotu: nieokreślony

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma pomocy na Eibar. Ja bym przesunął Messiego do drugiej linii i Arde dał na skrzydło i Turek mógłby się zamieniać pozycja z Messim podczas meczu.

@MaTt_BarcaFan: Messi do pomocy? Co to za pomysł w ogóle? Prędzej Sergi zagra w pomocy, a Vidal na PO

@bolinho89: Messi jest co raz starszy, będzie mu brakować sił w przyszłości na dryblowanie przez większość czasu jak nas ostatnimi czasy przyzwyczaił, to jest normalne,że powoli zmienia mu się rola,może grać cofniętego napastnika, robiąc miejsce dla młodszych napastników, Messi jest tak wszechstronny,że na każdej pozycji da sobie radę :) no dobra oprócz bramkarza,od tego są inni :D

@bolinho89: Noo przecież Messi często się cofa do drugiej linii i rozgrywa piłę. Co ty meczów nie oglądasz?

@MaTt_BarcaFan: No o to chodzi, ze oglądam- chyba w przeciwieństwie do Ciebie... Gra w pomocy wiąże się z większym zaangażowaniem w grę obronną. Messi może grać cofniętego napastnika, ale nie pomocnika, bo tracimy jednego "obrońcę"

@MaTt_BarcaFan: Jest to jakieś rozwiązanie Leo na ofensywnego pomocnika, czyli za Iniestę i Arde na skrzydło. Tyle że wtedy trzeba by było pozostałą dwójkę pomocników o inklinacjach do gry obronnej wziąć (np. Busi z Rakietą) bo u Leo z grą w obronie to różnie bywa, zależy jaki ma dzień. Czasem szarpie się za jakimś zawodnikiem nawet do naszego pola karnego, a czasem tylko sobie człapie z przodu. Więc jeśli by go cofnąć z pierwszej linii to bezwzględnie pozostała dwójka pomocników musi być solidna w obronie.

@bolinho89: No to wtedy wystawiasz dwóch pomocników o inklinacjach defensywnych np Busi i Ivan. Pomysl trochę.

@MaTt_BarcaFan: dobra, widzę że za dużo fify :) nie było tematu :)
konto usunięte

@MaTt_BarcaFan: Jest Rakitić, Denis, Andre, Arda, nie panikujcie tak...

@bolinho89: Aa Ty widzę za mało meczów Barcy; )
« Powrót do wszystkich komentarzy