Umtiti: Gdybym nie trafił do Barcelony, byłaby to dla mnie porażka

Dariusz Maruszczak

31 grudnia 2016, 18:00

Mundo Deportivo

28 komentarzy

Samuel Umtiti udzielił wywiadu magazynowi Barça, w którym opowiedział o okolicznościach związanych z jego przejściem do Barcelony.

- Zawsze lubiłem styl Blaugrany i od małego chciałem grać w tym zespole. Podoba mi się pomysł na grę oparty na posiadaniu piłki, a nie na posyłaniu długich podań - powiedział Umtiti.

- Podoba mi się hiszpańska piłka, a zwłaszcza gra Barcelony. Moi koledzy uważali, że jestem arogancki, a nawet szalony, ale ja zawsze myślałem o występowaniu w tym klubie. Gdybym nie trafił do Barçy, byłaby to dla mnie porażka - wyznał.

Umtiti powiedział również, jaka była jego reakcja, kiedy dowiedział się o zainteresowaniu ze strony Barcelony. - Gdy się o tym dowiedziałem, nie mogłem w to uwierzyć. Spędziłem dwie godziny z moimi agentami, pytając, czy to prawda. Zwykle się nie wzruszam i nie płaczę, ale tego dnia pojawiły się łzy.

Obrońca wypowiedział się też na temat adaptacji w szatni Barçy. - To była jedyna rzecz, która mnie martwiła. Przejście do innego klubu było dla mnie czymś nowym. Zwłaszcza do takiej drużyny, w której grają Messi, Iniesta, Suárez i Neymar. Prawda jest jednak taka, że wszystko poszło dobrze. Skromność tych zawodników mimo wygrania tak wielu trofeów wywarła na mnie spore wrażenie.

Francuz dodał, że chce zostać w klubie jak najdłużej. - Mam nadzieję, że zostanę w Barcelonie na wiele lat. Przejście do Barçy było tym, czego chciałem, i zamierzam tu zostać. Jeśli zadzwoniliby do mnie jutro, żebym podpisał kontrakt do 2030 roku, zrobiłbym to, nie czytając nawet, co jest napisane małym druczkiem.

- Czasami, kiedy kładę się spać, myślę o tym wszystkim, co zdarzyło się w tym roku, i jestem szczęśliwy. Na drugi dzień budzę się z uśmiechem i myślę sobie: "jestem w Barcelonie!" -  zakończył Umtiti.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Młody, utalentowany stoper o wysokich umiejętnościach. Oby był tym na którego w Barcelonie czekają od kilku lat. Najwięcej oczekuję po jego transferze.

oj myślę, że Umtiti pogra w Barcy przez długie lata ;)

No to Samuel życzę Ci byś do co najmniej 2030 był tam gdzie zawsze chciałeś być! :)

Samuel tylko mega pozytywna osoba gotowa do ciężkiej pracy i wielu poświęceń. Bardzo podoba mi się w nim jego pracowitość, pokora i co najważniejsze wielka ambicja. Ten chłopak ma wszystko aby osiągnąć wielki sukces w Barcelonie ,czego mu ogromnie życzę!

Takich żołnierzy nam trzeba. Mówi i czuje tak jak by był z La Massi.

swój chłop xD

Bardzo dobrze przynajmniej nikt go nie skusi dużą kasą.
konto usunięte

Umtiti i Denis to prawdziwa, złota przyszłość Barcy. Bardzo liczę na obu tych chłopaków, że zastąpią godnie Masche i Iniestę w niedalekiej przyszłości. Samu już teraz jest bardzo blisko.

Świetny człowiek, świetny piłkarz i świetny transfer :)

Jak widać w życiu warto dążyć w życiu do wyznaczonego sobie celu :)

Świetny zawodniki i człowiek. Widać po nim ze ma wpojone pewne wartości (podobnie do tych co przekazuje La Masia). Będą z niego ludzie :-)

Nasz dzik! :D Obrońca na lata :D

To jest nasz nowy Puyol, nie uczyl sie w szkolce Barcy, ale serce ma bordowo-granatowe !:)

Klasowy obrońca na lata!

Piękna wypowiedź Samuela. ;)

Strzał w dziesiątkę,tyle w temacie