Zadania Barçy na 2017 rok

Dariusz Maruszczak

31 grudnia 2016, 12:08

AS

47 komentarzy

Jutro rozpocznie się 2017 rok, w którym na Camp Nou będzie wiele do zrobienia. Żaden z poniższych obszarów nie może zostać zaniedbany.

Terminarz

Już w pierwszym miesiącu nowego roku Barcelonę czeka przynajmniej sześć spotkań w 24 dni (cztery w La Lidze i dwa w Pucharze Króla), a jeśli awansuje do ćwierćfinału Copa del Rey, to nawet osiem. W lidze Blaugrana nie ma już marginesu błędu ze względu na możliwą sześciopunktową przewagę Realu Madryt (obecnie Los Blancos mają trzy punkty więcej od Barçy, ale jeden mecz rozegrany mniej). Puchar Króla również będzie miał znaczenie w odpowiednim przygotowaniu się do pojedynków z PSG w Lidze Mistrzów.

Przedłużenie kontraktów

Najważniejszą sprawą będzie podpisanie kontraktu z Leo Messim. Barcelona będzie mu oferowała 35 milionów euro za rok gry. Zobaczymy, czy przed Messim umowy podpiszą Marc-André ter Stegen i Andrés Iniesta, z którymi dojdzie w styczniu do rozmów. Ivan Rakitić i Gerard Piqué również czekają na wyznaczenie terminu rozpoczęcia negocjacji.

Luis Enrique

Trener Barçy musi zdecydować, co będzie chciał robić w następnym sezonie. Josep Maria Bartomeu chce, żeby Lucho nadal dowodził drużyną i tak jak kiedyś w przypadku Guardioli, klub czeka na decyzję szkoleniowca.

Budżet

Sprowadzenie nowych piłkarzy może okazać się bardzo trudnym zadaniem. Budżet transferowy na zimowe okienko wynosi 0, natomiast w lecie będzie do wydania tylko 25 milionów euro. Oczywiście jeśli dojdzie do sprzedaży poszczególnych piłkarzy, budżet może wzrosnąć, ale nie może zostać naruszona stabilność finansowa klubu.

Sponsorzy

Na mocy nowych umów podpisanych w ostatnich miesiącach współpraca z Rakutenem i Nike rozpocznie się od lipca. Powinna ona przynieść klubowi zastrzyk gotówki, który nie pokryje jednak wszystkich wydatków.

Skarbówka

W lipcu Messi został skazany na 21 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa podatkowe. Prawnicy piłkarza złożyli odwołanie, które powinno zostać rozpatrzone przed końcem sezonu. Środowisko Messiego jest optymistyczne w tej sprawie.

Neymar 2

Po zawarciu ugody pomiędzy prokuraturą a Barçą (Sandro Rosell i Josep Maria Bartomeu zostali oczyszczeni z zarzutów, a FC Barcelona zapłaciła grzywnę w wysokości 5,5 miliona euro) znów wraca sprawa Neymara. Fundusz inwestycyjny DIS, który posiadał 40% praw do zawodnika, doniósł o oszustwie Neymara, jego rodziców i byłego prezydenta Rosella. Brazylijczyk mówi, że sprawa nie ma na niego wpływu, ale jednak jego dorobek bramkowy jest znacznie słabszy niż w poprzednich latach. Kluczowe w przyszłym roku będzie odblokowanie się Neymara pod względem strzeleckim.

Espai Barça

Przebudowa stadionu i jego otoczenia miała rozpocząć się latem przyszłego roku, ale tak się nie stanie. Brakuje konkretnych pozwoleń od miasta i rozstrzygnięć w kwestiach finansowania (założeniem początkowym było 600 milionów euro), co może być problemem.

Katar

Klub zamierza kontynuować współpracę z rządem tego kraju. Niewykluczone, że np. linie lotnicze mogą otrzymać prawo do nazwy nowego stadionu.

Życzenia

Wygrać wszystko, kontynuując projekt, który od dekady zapewnia Barcelonie sukcesy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam tylko jedno życzenie DIMISION bartomeu

@CruyffLaportaPep: mam 1 życzenie pijesz nie pisz.

@MarioVeB!: czytając twoje wypociny to jakby słuchał oderwanych od rzeczywistości członków "Ciamajdanu"
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

@CruyffLaportaPep: Nie ty decyzję podejmujesz-chyba,że...???
« Powrót do wszystkich komentarzy