Barça chce przedłużyć umowę z Iniestą do 2020 roku

Łukasz Lewtak

31 grudnia 2016, 14:22

Mundo Deportivo

16 komentarzy

Mundo Deportivo informuje, że wkrótce FC Barcelona zasiądzie do negocjacji z Andrésem Iniestą i będzie chciała przedłużyć z nim umowę do 30 czerwca 2020 roku.

„Dzisiejszy dzień jest magiczny! Moje życie w moim klubie… Dziękuję za uczucie, jakim darzycie mnie, odkąd trafiłem tu w wieku 12 lat” – tak mówił Andrés Iniesta 23 grudnia 2013, kiedy przedłużył swoją umowę z FC Barceloną do 2018 roku.

Wtedy dumny 29-latek razem z córką Valerią zrobili sobie zdjęcie na tle klubowego herbu. Jest bardzo duża szansa, że taki obrazek wkrótce zobaczymy ponownie. Tym razem Iniesta będzie pozował już także ze swoim synem Paolo Andreą, urodzonym sześć dni przed berlińskim finałem Ligi Mistrzów w 2015 roku.

Piłkarz nie zasiadł jeszcze do negocjacji z FC Barceloną, jednak wszyscy są przekonani co do tego, że musi być nadal związany z katalońskim klubem. Iniesta nie niepokoi się tym, że teoretycznie za półtora roku zostanie wolnym zawodnikiem. Jest pewien, że wszystko odbędzie się we właściwym czasie i bez jakichkolwiek nieporozumień. Wczoraj Iniesta powrócił do treningów z drużyną. Po przerwie świątecznej jest dodatkowo naładowany energią i chęcią na powiększenie swojej kolekcji tytułów. Obecnie ma ich na koncie 29, tyle samo co Leo Messi. Nikt nie wygrał więcej w koszulce Blaugrany. W październiku Iniesta przekroczył granicę 600 oficjalnych meczów rozegranych dla Dumy Katalonii.

Iniesta cały czas powtarza, że jest szczęśliwy w Barcelonie i pozostanie na Camp Nou tak długo, jak zdrowie pozwoli mu na to, aby grać na poziomie Barçy. Następna umowa z klubem będzie jego ostatnią, ponieważ pomocnik z Fuentealbilli nie myśli o przedłużaniu kontraktu o rok. Dyrekcja sportowa FC Barcelony chce przedłużyć porozumienie z Iniestą do 30 czerwca 2020. Półtora miesiąca przed tą datą zawodnik skończy 36 lat. Klub postąpił tak samo w przypadku Xaviego, który podpisał swoją ostatnią umowę do 2016 roku i odszedł do Kataru w wieku 36 lat.

Władze FC Barcelony chcą również zapewnić sobie pozostanie Iniesty w klubie po zakończeniu przez niego kariery piłkarskiej. „Iniesta będzie robił to, co będzie chciał”, zapewniają na Camp Nou. Dyrekcja klubu wierzy, że osiągnie porozumienie na przyszłość z obecnym kapitanem, który już w nowej roli będzie odpowiednio wynagradzany finansowo za pełne i wzorowe oddanie dla Barçy od momentu, kiedy w wieku 12 lat ze łzami w oczach pokonał niemal pół tysiąca kilometrów, aby dotrzeć do La Masíi.

W ostatnim numerze Revista Barça Iniesta tak odniósł się do swojej przyszłości: „jeszcze nie widzę na horyzoncie zakończenia kariery i nie jestem w stanie teraz powiedzieć, co konkretnie chcę robić, jednak chciałbym pozostać w Barçy”. Na razie Iniesta, który już jako piłkarz zaangażował się w ambitny projekt Masia 360, nie musi określać swojej nowej roli. Klub będzie go w tym wspierał i nie będzie wywierał na niego presji. Przekazał już mu jednak, że chce, aby był jednym z kluczowych elementów Barçy w następnej dekadzie. Josep Maria Bartomeu zapewnił ostatnio, że marzy o tym, aby klub prowadzili piłkarze, którzy zapisali się w historii. Iniesta jest niewątpliwie jednym z nich.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to ostatni... Dopiero co przeczytałem "Artystę Futbolu"... Andriu!

Iniesta to najlepszy pomocnik i kapitan na świecie.Cieszę się że zostanie u nas do końca kariery
konto usunięte

Trochę nie podoba mi się takie stwierdzenie, że kontrakt do 2020 będzie ostatnim dla Andresa. A jak Iniesta będzie chciał np. jeszcze rok zostać, to co - odeślemy go na wcześniejszą emeryturę ? :P Taka grająca Legenda jak Don Andres sama ma zdecydować, kiedy chce odejść czy zakończyć karierę.

Najlepszy pomocnik ever

Jakie to smutne jak się czyta że to bedzie jego ostatni kontrakt :(

Pamiętam młodego Andresa ze starszym bratem Xavim coś pięknego, Andres odejdzie, ale legenda nie umrze nigdy.

Doznałem lekkiego szoku czytając, że będzie to ostatni kontrakt Andresa, jak ten czas leci, oby te 3 lata trwały jak najdłużej.

"Po przerwie świątecznej jest dodatkowo naładowany energią i chęcią na powiększenie swojej kolekcji tytułów. Obecnie ma ich na koncie 29, tyle samo co Leo Messi. "

Iniesta nie ma przypadkiem 32 trofeów, a Messi (razem z Pique) 29?

Nie, to Andres przedłuża umowę z klubem a nie klub z nim ;) On jest stworzony dla Barcy :)

Xavi na trenera andres na asystenta busi jako dyrektor sportowy a pique na prezydenta i bedzie cacy