Arda zdaje sobie sprawę z zainteresowania chińskich klubów

Dariusz Maruszczak

31 grudnia 2016, 11:32

Mundo Deportivo

9 komentarzy

Arda Turan w wywiadzie dla tureckiej telewizji NTV Spor wypowiedział się na temat propozycji transferowych z Chin. Turek przyznał również, że nie chce odchodzić z Barcelony.

- Czytam gazety, które opisują oferty z Chin. Wiem, jak to działa, kluby mogą ze sobą rozmawiać. Jestem bardzo szczęśliwy w Barcelonie i mam kontrakt, który wygaśnie, gdy będę miał 33 lata. Jestem w największym klubie na świecie. Co mogę powiedzieć? Myślę, że jestem ważną częścią zespołu Barçy. Staram się dawać z siebie wszystko, co najlepsze, a moje występy są tego potwierdzeniem. Media hiszpańskie lub tureckie, nawet jeśli nie chcą, muszą mnie szanować jako piłkarza - powiedział Arda Turan.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Arda powinien zostać w klubie,bo jest świetnym zmiennikiem

Piłkarz to praca i jak każdy kto pracuje chce zarabiać jak najwięcej i Arda Turan nie jest tu wyjątkiem.
Ale nie łudźcie się on nie jest Xavim, Iniestą czy Puyolem by grać w Barcie do końca kariery bo nie ma on bordowo-granantowego serca.
On wie że jest tylko rezerwowym a grać w podstawowej 11 może jedynie wobec braku kogoś z trójki el tridente i jeżeli dostanie ofertę z Chin choćby na poziomie 20-30 mln (w Barcie nawet 8 nie zarobi) na sezon poleci pierwszym samolotem w kierunku Wielkiego Muru tak jak choćby Tevez.
To są realia obecnego futbolu zwłaszcza kiedy Chiny zaczynają dominować finansowo w piłkarskim świecie.

Takie podejście piłkarzy się bardzo ceni.

WG mnie wartościowy zmiennik. Powinien zostać w klubie i być alternatywą zwłaszcza na nieco słabsze zespoły, bo w meczach z słabeuszami Turan bryluje :-) No i pewnie chce wywalczyć jakieś trofea.
konto usunięte

Ja go bardzo rozumiem. Trafił w końcu do klubu gdzie może wygrać upragnioną LM i KMŚ zimą. Cieszy, że chłop ma ambicje i chce najpierws spełnić marzenia, a w drugiej kolejność myśli o kasie.

Bo postawil sobie cel wygranie LM. Na chiny przyjdzie jezcze czas

w takiej formie w jakiej obecnie sie znajduje powinien walczyc o pierwszy sklad Barcy a nie o jakies pieniadze w Chinach... chinska liga nie jest prestizowa ale teraz kreca tam poteznymi pieniedzmi ... co wybierze zobaczymy a

Ardą jest wszystko fajnie. Problem zaczyna się wtedy gdy gramy z kimś mocnym. Wtedy albo Turan nie gra albo gra słabo.