Kto w bramce na mecz z Athletikiem?

Majerr

30 grudnia 2016, 21:00

Mundo Deportivo

27 komentarzy

Dzisiejsza wiadomość o kontuzji Jaspera Cillessena zmagającego się z urazem mięśnia płaszczkowatego sprawia, że Luis Enrique będzie musiał zdecydować, kogo z dwójki ter Stegen-Masip wystawi w pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla przeciwko Athleticowi.

Odkąd pierwszym bramkarzem drużyny został Marc-André ter Stegen, podział ról w bramce wydaje się jasny. Niemiec występuje w meczach La Ligi i Ligi Mistrzów, a spotkania Pucharu Króla przypadły Cillessenowi. W dwumeczu z Herculésem Holender dwukrotnie wyszedł w pierwszym składzie, a na ławce rezerwowych zasiadł Jordi Masip (ter Stegen nie otrzymał powołania na te spotkania).

Teraz szanse na występ wychowanka Barçy wzrosły, choć wydaje się, że ze względu na klasę rywal to ter Stegen wyjdzie na murawę San Mamés. Masip wziął udział w jedynie trzech meczach Pucharu Króla. W sezonie 2014/15 Katalończyk zagrał w jednym spotkaniu z Huescą, a rok później dwukrotnie wybiegł na boisko w pojedynkach przeciwko Villanovense.

My jesteśmy ciekawi Waszej opinii. Kogo Wy chcielibyście zobaczyć w bramce Barçy podczas starcia z Athletikiem? Postawilibyście na bezpieczniejszy wariant z ter Stegenem czy może podjęlibyście ryzyko i wybrali Masipa? Zachęcamy do udziału w dyskusji w komentarzach!

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Athletic się może po nas przejechać. Nie wiadomo jak zagramy po świętach. Szkoda ze pierwszy mecz na trudnym terenie, u siebie pewnie byłoby mu trochę łatwiej. Mam nadzieje, że w obronie zobaczymy Umtitiego a nie Mascherano

Z jednej strony można by było dać szansę Masipowi,lecz rywalem jest Athletic i jeszcze gramy na wyjeździe więc według mnie rozsądniej będzie postawić na MATSa

dla mnie to Roberto powinien bronić ten chłopak to lis pola karnego :D w każdej pozycji się odnajdzie :)

a jeśli masip by się zgodził to mogę się z nim zamienić rolami on byłby mną a ja nim :) też chcę tyle zarabiać tylko za treningi i trybuny ewe czasem ławka i meczyk raz na rok :D

Niech ściągną Malarza, tani i ma już doświadczenie w LM. Niby mamy trzech bramkarzy...

szkoda Cillessena, mial szanse pokazać się na tle mocnego przeciwnika a tu kontuzja, mam nadzieje że dziś zagra MATS a nie Masip

Szczerze to ja nie widze sensu w tym pytaniu ;-) a zatytulowane jakby stala sie tragedia.

NAJLEPSZEGO W NOWYM CULES!
konto usunięte

Jeśli to prawda że Masip zarabia 1,7mln rocznie to według mnie zdecydowanie za dużo. Nie jest nam potrzebny bo gdyby nie to że Lucho czasem chce mu dać zagrać w PK to by ani razu nie wyszedł na boisko. Czy nie ma tańszych opcji?

Nie ma co ryzykować, Mats według mnie powinien bronić.

Lepiej nie ryzykować. Trzeba wystawić najmocniejsza 11 chyba nie trzeba przypominać co niedawno.

"Osiołkowi w żłoby dano"... taki ciężki wybór...

Zadnych Masipow to jest tak ambitny chlopak, ze wystacza mu trybuny, w sumie to nawet lawka rezerwowych teraz takze wielkie wow.

Noo przecież wiadomo, że Ter Stegen. Nie wyobrażam sobie Masipa w bramce w dwumeczu z Bilbao. Już widzę te puste przeloty podczas dosrodkowan. Masip jest za niski.

Ter Stegen, chociaż mam wątpliwości, bo złe wspomnienia z Athleticem :D

A co powiecie na Once de Gala z Umtitim w bramce?:)

Patrząc na klasę rywala zdecydowanie bardziej spokojnie czułbym się gdyby między słupkami stanął ograny Ter Stegen niż Masip. Jeśli wynik byłby dla nas dobry (wysoki) można by dać szansę Jordiemu w drugim spotkaniu.

Ter Stegen, bez dwóch zdań.
konto usunięte

Lepiej Ter Stegen niech zagra. Masip jest dobrym gk, ale jest niski, 1,79 to za mało. Pamiętam z zeszłego sezonu jak wyższy trochę od Hiszpana Bravo miał problemy niekiedy, bo brakowało mu kilku centymetrów.

Masip jest po to aby wystawiac go do pierwszego skladu wlasnie na takie mecze, Cillesen ma kontuzje, kazdy w zespole jest wazny i kazdy musi sie czuc wazny, to jest jego szansa i jesli Lucho postawi na Ter Stegena to bede zawiedziony :)

Czy wariant z Ter Stegenem jest taki bezpieczny to nie wiem :P