Ibrahimović: Messi jest wyjątkowy

Łukasz Lewtak

30 grudnia 2016, 20:00

ESPN/Mundo Deportivo

31 komentarzy

W wywiadzie dla ESPN napastnik Manchesteru United Zlatan Ibrahimović wypowiedział się bardzo pochlebnie na temat Leo Messiego, z którym grał razem w Barcelonie pod wodzą Pepa Guardioli w sezonie 2009/10.

– Uważam, że Messi jest wyjątkowy. Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek zobaczymy zawodnika robiącego takie rzeczy. Messi ma swój własny styl i nie sądzę, aby ktoś mógł stać się piłkarzem tego typu.

– Miałem szczęście oglądać go każdego dnia. To jak gra na PlayStation – podajesz mu piłkę, a on zaczyna mijać wszystkich piłkarzy. Taki właśnie jest Messi.

– Uważam, że wszyscy, a w szczególności Argentyna, powinni doceniać, że mają takiego piłkarza. Niech cieszą się jego grą, dopóki mogą, ponieważ to wspaniały zawodnik.

– Nasz styl gry jest odmienny. Ja też nieustannie się przemieszczałem i odnosiłem sukcesy w różnych krajach, w Holandii, Włoszech, Francji czy Hiszpanii. Z kolei Messi pozostał na wiele lat w tym samym klubie i był niewiarygodny. Jednak jeśli może to zrobić w Barçy, to może również w każdym innym miejscu, ponieważ kocha futbol i uwielbia grać, do tego stopnia, że nie miałby problemów z występowaniem i odnoszeniem sukcesów na całym świecie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę, że to jeden z niewielu obecnie grających piłkarzy, który mówi to co myśli i nie potrzebuje kokietować swoimi wypowiedziami żeby się komukolwiek przypodobać.

A trzeba pamiętać, że Ibra w ocenach bywa ostry. Pep mu podpadł, to Ibra psioczy na niego po dziś dzień... a przecież podpadł mu z powodu Messiego.
To Messi przestał czuć że jest postacią centralną i interweniował, co skończyło się wyborem "albo Messi albo Ibra" dla Pepa. Sprawe opisywał Balgue w autoryzowanej biografii Messiego, więc książce ugładzonej i ugrzecznionej, nie mogącej przedstawiać bohatera w negatywnym do końca świetle. W rzeczywistości sprawy mogły wyglądać jeszcze ostrzej, więc Ibrahimović miałby wiele powodów, by o Messim wypowiadać się niepochlebnie.
A mimo to...

Jak IBRA tak mówi, to tak jest :D

Ach ten Ibra, gdyby nie jego ego... Może by grał u nas wciąż. Z 2giej strony jego odejście i przyjście Villi było lepsze dla Barcy. Ja tego Szweda nigdy nie zrozumiem. Przeplata "normalne" wypowiedzi z dziwnymi(czasami egoistycznymi) jak np. "Przybyłem jako gwiazda, odchodzę jako legenda" po paru latach gry w PSG... Nie umniejszam tego co robił(widać to po obecnej pozycji PSG), ale samemu o sobie tak gadać....

Ibra wie co mówi! szkoda że nie ma go w Barcelonie, świetny napastnik! ale w MU też ma o co walczyć...

Ibra też jest wielki. W tym wieku być jednym z najlepszych napastników na świecie. Szacunek!

Bedzie brakowac takiego Zlatana. Watpie ze ktos go zastapi :(

Jeżeli Ibra (gość z niesamowitym ego) mówi takie rzeczy to chyba mówi samo za siebie :D

Fajne słowa ze strony Zlatana.
konto usunięte

Ibra obok Suareza i Roberta moja ulubiona 9. Jeszcze się pykało w fifę 03 na ps2 jak się było małym bajtlem i zawsze grałem Barcą rzecz jasna i Ajaxem(bo grał tam Zlatan i Van der Vaart) :)

Również mam taką nadzieje , że Messi nie wpłynął na odejście Ibry . Myślę , że Szwedowi zabrakło trochę cierpliwości , to że Pep go kilka razy posadził na ławce nie znaczy , że miał go gdzieś a wszyscy wiemy jakie nieszablonowe pomysły miał niekiedy Guardiola np. gra bez nominalnego napastnika . Ibra zawsze był w centrum uwagi , tutaj jednak musiał się pogodzić z drugą planową rolą . Taka jest moja ocena tego czemu mu się nie udało w Barcelonie. Mam nadzieje że to tak właśnie było choć pewnie nigdy w 100 % to nie będzie do końca pewne .

Ibra to wyjątkowy napastnik. Co do wypowiedzi - jak widać nie ma żalu do Messiego związanego z przeszłością.

I właśnie z powodu takich wypowiedzi śmieszą mnie te wszystkie teorie spiskowe, jakoby to Leo "usunął" Ibrę ze składu, gdy ten grał jeszcze w Barcelonie. Tak się nie mówi o kimś, do kogo ma się jakiś żal czy niechęć (a charyzmatyczny Szwed potrafił wygarnąć to i owo np. Pepowi Guardioli).

Ibra kiedyś powiedział, że jest najlepszy na świecie, bo Messi jest z innej planety ;) Oglądałem niedawno dokument o Ibrze, on już jako nastolatek miał wysokie mniemanie o sobie i myślę, że w jego przypadku to mu pomogło wzbić się na sam szczyt. Nie pamiętam dokładnie tytułu tego dokumentu, ale leciał ostatnio na jakimś Canale+. Trochę żałuję, że nie udało mu się w Barcelonie, bo byłem mega podjarany jak ogłoszono transfer, ale widocznie Ibra musi być fundamentem każdej drużyny w której występuje.

Jestem pod mega wrażeniem tak pochlebnej opinii na temat Leo z ust kogoś takiego jak Ibra. Sami wiemy jakim charakterem dysponuję Szwed i jak bardzo lubi komuś dopiec. To nie zmienia faktu, że bardzo go lubię bo jest ewenementem na swojej pozycji. Gość o tak pokaźnym wzroście dysponujący tak bajeczną techniką. Czapki z głów. Bardzo doceniam tego typu wypowiedzi.
konto usunięte

'Uważam, że wszyscy, a w szczególności Argentyna, powinni doceniać, że mają takiego piłkarza. Niech cieszą się jego grą, dopóki mogą, ponieważ to wspaniały zawodnik.' - mądre słowa :) Ale niestety wielu Argentyńczyków go nie docenia ;v