Marca: Barça poszuka zmiennika dla Sergiego Roberto

Majerr

30 grudnia 2016, 17:00

Marca

30 komentarzy

Dziennikarze Marki piszą dziś na łamach swojej gazety, że podczas najbliższego zimowego okienka transferowego FC Barcelona postara się sprowadzić do klubu zmiennika dla Sergiego Roberto.

W przeszłości zimowe okienko transferowe służyło FC Barcelonie do sprowadzania piłkarzy, którzy w danym momencie wydawali się okazją na rynku, bądź do rozwiązywania pojawiających się w trakcie trwania sezonu problemów. Do pierwszej grupy zawodników z pewnością można zaliczyć Ibrahima Afellaya, który był ostatnim graczem sprowadzonym przez Barçę podczas zimowego okienka transferowego. Z kolei w drugiej grupie można by umieścić Demetrio Albertiniego, który w 2004 roku przybył na Camp Nou po tym, jak poważnych urazów doznali Edmilson i Thiago Motta.

Na szczęście w tym sezonie żaden z piłkarzy Barçy nie zmaga się z poważną kontuzją, jednak nie sprawia to, że Katalończycy nie mają problemów kadrowych. Jeden z nich jest konsekwencją ofiarowania Aleixowi Vidalowi drugiej szansy. W lecie Barça zatrzymała u siebie zawodnika, który od połowy marca nie zagrał ani jednej minuty. Katalończycy postanowili, że Vidal i Roberto zajmą puste miejsce, jakie powstało wraz z odejściem Alvesa do Juventusu. Rzeczywistość jest jednak taka, że to Sergi pozostaje jedyną opcją na prawej obronie Barçy. Ta sytuacja powoduje, że sztab szkoleniowy Barcelony będzie potrzebował powtórzyć historię z transferem Albertiniego, sprowadzając do zespołu nowego zawodnika. Dzięki temu drużyna ma mieć więcej opcji na prawej stronie obrony.

Jednym z kandydatów jest Darijo Srna, którego cena i żądania finansowe nie są wygórowane, jednak w klubie panuje rozbieżność zdań w przypadku ewentualnego transferu piłkarza z racji jego wieku (34 lata). Sztab szkoleniowy z zamkniętymi oczami sprowadziłby na Camp Nou Chorwata, na co przychylnym okiem nie patrzą niektórzy członkowie zarządu katalońskiego klubu, którzy woleliby poczekać na zakończenie sezonu i wówczas postawić na bardziej przyszłościową alternatywę.

Niezależnie od wszelkich czynników w klubie uważa się, że ewentualne sprowadzenie nowego prawego obrońcy podczas zimowego okienka transferowego przyniosłoby podwójne korzyści. Po pierwsze do zespołu dołączyłby piłkarz, który podniósłby jeszcze poziom rywalizacji w momencie, gdy kalendarz gier jest bardzo napięty. Z drugiej strony pozwoliłby on na to, aby od czasu do czasu Sergi Roberto mógł zająć pozycję w środku pola. Zdaniem Marki trenerzy Barçy mają uważać, że Katalończyk jest lepszym pomocnikiem niż bocznym obrońcą. Madrycka gazeta stwierdza również, że na ten moment nie ma żadnego innego gracza, który w lepszy sposób byłby w stanie zastąpić Busquetsa na pozycji defensywnego pomocnika niż właśnie Sergi Roberto.

Na koniec Marca zapewnia, że jeśli Barça znajdzie odpowiednią pod kątem finansowym alternatywę, wówczas ruszy na zakupy już podczas zimowego okienka transferowego. Katalończycy będą chcieli dokonać transferu, który przez madrycką gazetę jest nazywany „transferem 2 w 1”. Ewentualna sprzedaż lub wypożyczenie Vidala ułatwiłoby całą operacją, jednak cel Barçy nie uległby zmianie, gdyby były zawodnik Sevilli ostatecznie pozostał na Camp Nou. Do 31 stycznia FC Barcelona będzie miała czas na to, aby poprawić obronę i linię pomocy swojej drużyny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę że najlepszą opcją na PO jest Mario Gaspar

Marca? Nic ważnego.

Niech wreszcie poszukają na ławce.... oh wait na trybunach...

Taki z S. Roberto prawy obrońca jak z Turana środkowy pomocnik. Nie wiem co tu się wyprawia. Nie mówię że Roberto nie miał dobrych meczów na tej pozycji ale nigdy nie będzie światowej klasy prawym obrońcą Barcelony tak samo jak nie będzie graczem pierwszego zespołu grając w środku pola . Oby skończyło się na kupnie Cancelo a Sergi wróci na swoją pozycję zmiennika Busiego

Roberto w pierwszym składzie..... to jest beka dla mnie.... Barca nie ma klasowego prawego obrońcy, tylko rzeźbią z g***a nie wiem po co...

zmiennikiem dla klasowego mógłby być Vidal, ale ktoś tu ma coś z oczami i z głową, skoro tego nie widzi......#luchoogarnijsię

moim marzeniem jest by środek pola wyglądał tak: Busi, Sergi, Danis Suarez. Dlatego też wydaje mi się, że kupienie doświadczonego obrońcy na góra dwa sezony nie jest złe. Jednak nie skreślałbym przez to Vidala. Facet w ofensywnie jest bardzo dobry i jedynie defensywę musi poprawić. A może czasem Masche przesunąć na prawą obronę ?

A tak na poważnie to ilu z was wywalało S.Roberto z Barcy rok,dwa,trzy lata temu?
Mówiłem wielokrotnie w komentarzach że jak da mu się szansę tak jak Busquetsowi czy Pedro będzie to korzystne dla Barcy. Znowu miałem rację i za to mnie często tu się banuje.

OGŁOSZENIE: DAM PRACĘ
"klub sportowy FC Barcelona poszukuje niewykwalifikowanego pracownika do grzania ławki rezerwowych "
Wymagania
1. Ma kosztować 30 mln euro
2.Być gwiazdą jednego sezonu
3. godzić się na zarobki do 3 mln
4.niewielka premia by można było opłacić pensje neymara oraz konto hiszpańskiego urzędu skarbowego (" pakt hańby")
5.Zaangażowanie w rolę podgrzewacza ławki rezerwowych
6.Doświadczenie w wielkim klubie nie wymagane
Chętnych prosimy o kontakt ze społka rosell& bartomeu z siedziba w katarze ( wolałbym w więzieniu ale dla nich honor Barcy jest niczym)

Przecież mamy zamiennika ale wiadomo jak jest:/

" Rzeczywistość jest jednak taka, że to Sergi pozostaje jedyną opcją na prawej obronie Barçy"
Nie rzeczywistość a "widzimisię" naszego trenera.
Barcelono - ile ty wydajesz daremne kasy!

Iniesta Roberto Bussi tak mogą grać w pomocy a na obronę niech powalczą o ivanovica który w Chelsea jest rezerwowym i może nie będzie za dużo kosztował

Informacje madryckiej gazety zawsze biorę z przymrużeniem oka. Szczególnie rozbawiło mnie zdanie ''Trenerzy Barçy mają uważać, że Katalończyk jest lepszym pomocnikiem niż bocznym obrońcą''. Ciekawa informacja. Bez komentarza.

No i to mi się podoba Roberto do pomocy........