W jaki sposób Manchester City kusi młodych zawodników FC Barcelony?

Majerr

30 grudnia 2016, 14:15

Sport

27 komentarzy

Kataloński Sport poświęca dziś uwagę zawrotnym ofertom, jakie Manchester City przedstawia młodym zawodnikom Barçy, aby przekonać ich do przenosin na Wyspy.

Sport pisze, że ryzyko ucieczki zawodników cantery Barçy jest nieuniknione. Wystarczy jedynie dokonać analizy propozycji kontraktów oferowanych przez kataloński klub i największe zespoły z Premier League, aby zrozumieć, że rok po roku La Masía może tracić swoje perełki. Ostatni przypadek, któremu swoją uwagę poświęca katalońska gazeta, dotyczy Manchesteru City.

Sport informował już, że przynajmniej trzech najbardziej obiecujących zawodników drużyny cadete jest kuszonych przez Manchester City. Mowa tutaj o Pablo Moreno, Ansu oraz Nico, którzy otrzymali propozycje dołączenia do akademii angielskiego klubu. Porównując oferty The Citizens z tymi, jakie jest w stanie przedstawić Barcelona, można dojść do wniosku, że Anglicy chcą zapewnić młodym zawodnikom wręcz oszałamiające warunki kontraktu.

Standardowa umowa proponowana przez Manchester City obowiązuje przez trzy lata, a dzięki niej młody piłkarz może zarobić 80, 100 lub nawet 120 tysięcy euro. Dla porównania pierwszy profesjonalny kontrakt z Barçą, który może zostać podpisany z zawodnikiem po ukończeniu przez niego 16. roku życia, przewiduje zarobki na poziomie 15, 18 lub 21 tysięcy euro podczas trzech lat obowiązywania umowy.

Do tego wszystkiego należy dodać fakt, że Manchester City zobowiązuje się do pokrycia wszelkich kosztów związanych z kształceniem piłkarza podczas miesięcy, w których młody zawodnik nie będzie miał jeszcze oficjalnego kontraktu z angielskim zespołem. Jest to też pewnego rodzaju zachęta finansowa, a jej wysokość znacznie przekracza tysiąc euro miesięcznie. Co ważne pieniądze te nigdy nie zostałyby wliczone w zarobki młodego zawodnika, ponieważ byłoby to niezgodne z obowiązującym prawem.

Na dodatek Sport informuje, że Manchester City zobowiązuje się do pokrycia kosztów związanych z zakwaterowaniem piłkarza. Członkowie rodziny zawodnika mieliby zagwarantowane dziesięć lotów samolotem i trzy- lub czterodniowe pobyty w mieście. Oczywiście The Citizens opłaciliby podróże samolotami, pobyty w hotelach czy podróże różnymi środkami transportu w celach przemieszczania się po mieście. Na koniec katalońska gazeta ucieka się do stwierdzenia, że angielski klub niczego nie pozostawiałby w rękach przypadku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To City i wgl kluby z Anglii od tak sobie mogą zatrudniać młodych piłkarzy (i dawać im bajeczne kontrakty) a Barca, Atletico i Real mają problemy za młodych piłkarzy i jeszcze dostają bany transferowe ? No coś nie halo...
Jakiś czas temu widziałem foto jak ktoś z rodziny Theo Walcotta podpisywał kontrakt... nie wiem 14 czy 15 lat pewnie bajeczna oferta ale to już nie jest złe ? Tylko jak Barca chce wyszkolić młodych nie zawsze bogatych piłkarzy na dobrych ludzi i dobrych piłkarzy to już źle ? I ban od razu...

@SinMistico: Nic nie halo tylko takie prawo w Anglii. Byłem w Australii i tam jest podobnie. Możesz chodzić do szkoły, collegu czy na studia a może .....już od 14 roku życia legalnie podjąć pracę a to że jest chore prawo w takim kraju jak Hiszpania czy Polska to nie wina ani City ani Pepa. A do tego Wielka Brytania nigdy ie dała się stłamsić quazi tworowi jakim jest UE w kewstiach regulacji prawno-społecznych i dlatego tam młodzież ma szansę na godne zarobki już przed 18 urodzinami.
To nie jest złe że Barca szkoli dobrych ludzi ( choć tymi nie nazwałbym bartoemu i rosella i jego spółkę) i piłkarzy tylko problem wynika jak już pisałem z prawa unijnego i hiszpańskiego oraz z polityki obecnego zarządu Barcy oraz po części ze słabości La Liga i Segunda gdzie gracze wychowani w La Masia a zapowiadający się na gwiazdy zostają spychani przez politykę kadrową bartomeu,fernadeza i Enrique do klubów gdzie staja w rozwoju bo te kluby nawet z La Liga nie prezentują poziomu nawet angielskiej Championship.
« Powrót do wszystkich komentarzy