W jaki sposób Manchester City kusi młodych zawodników FC Barcelony?

Majerr

30 grudnia 2016, 14:15

Sport

27 komentarzy

Kataloński Sport poświęca dziś uwagę zawrotnym ofertom, jakie Manchester City przedstawia młodym zawodnikom Barçy, aby przekonać ich do przenosin na Wyspy.

Sport pisze, że ryzyko ucieczki zawodników cantery Barçy jest nieuniknione. Wystarczy jedynie dokonać analizy propozycji kontraktów oferowanych przez kataloński klub i największe zespoły z Premier League, aby zrozumieć, że rok po roku La Masía może tracić swoje perełki. Ostatni przypadek, któremu swoją uwagę poświęca katalońska gazeta, dotyczy Manchesteru City.

Sport informował już, że przynajmniej trzech najbardziej obiecujących zawodników drużyny cadete jest kuszonych przez Manchester City. Mowa tutaj o Pablo Moreno, Ansu oraz Nico, którzy otrzymali propozycje dołączenia do akademii angielskiego klubu. Porównując oferty The Citizens z tymi, jakie jest w stanie przedstawić Barcelona, można dojść do wniosku, że Anglicy chcą zapewnić młodym zawodnikom wręcz oszałamiające warunki kontraktu.

Standardowa umowa proponowana przez Manchester City obowiązuje przez trzy lata, a dzięki niej młody piłkarz może zarobić 80, 100 lub nawet 120 tysięcy euro. Dla porównania pierwszy profesjonalny kontrakt z Barçą, który może zostać podpisany z zawodnikiem po ukończeniu przez niego 16. roku życia, przewiduje zarobki na poziomie 15, 18 lub 21 tysięcy euro podczas trzech lat obowiązywania umowy.

Do tego wszystkiego należy dodać fakt, że Manchester City zobowiązuje się do pokrycia wszelkich kosztów związanych z kształceniem piłkarza podczas miesięcy, w których młody zawodnik nie będzie miał jeszcze oficjalnego kontraktu z angielskim zespołem. Jest to też pewnego rodzaju zachęta finansowa, a jej wysokość znacznie przekracza tysiąc euro miesięcznie. Co ważne pieniądze te nigdy nie zostałyby wliczone w zarobki młodego zawodnika, ponieważ byłoby to niezgodne z obowiązującym prawem.

Na dodatek Sport informuje, że Manchester City zobowiązuje się do pokrycia kosztów związanych z zakwaterowaniem piłkarza. Członkowie rodziny zawodnika mieliby zagwarantowane dziesięć lotów samolotem i trzy- lub czterodniowe pobyty w mieście. Oczywiście The Citizens opłaciliby podróże samolotami, pobyty w hotelach czy podróże różnymi środkami transportu w celach przemieszczania się po mieście. Na koniec katalońska gazeta ucieka się do stwierdzenia, że angielski klub niczego nie pozostawiałby w rękach przypadku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dodatkowo Txiki Begiristain robi robotę, na bank rozmawia osobiście z każdym zawodnikiem.
Zachowuje się jak Judasz ...

@chinek23: Nie obrażaj Tixiego bo to legenda Dream Teamu Cruyffa. A to że jest to jego praca to wykonuje ją tak jak trzeba. Nie łamie prawa związanego z rozmowami transferowymi. A dodatkowo to sami zawodnicy z rodzicami zdecydują czy odejść z Barcy czy nie .....a mogą odejść bo
1. Lepsza kasa niż w Barcie a dla nich to także praca a każdy chciałby zarabiać więcej
2. W najgorszym razie trafią na wypożyczenia do innych klubów Premier League czy Championship gdzie będą i tak więcej grać niż w 1 drużynie Barcy a .......i zarabiać i tak więcej
3. Mają niewielkie szanse na 1 drużynę Barcy a już na pewno ZERO na pierwszą 11
4. Przykład Bellerina jest najlepszym przykładem jak obecne władze Barcy taktują La Masię
5. Robert Fernadez do spółki z bartomeu będą marnować talenty tak jak Sampera trzymając ich wiecznie w Barcie B a to zatrzymanie w rozwoju bo Segunda to nawet nie poziom 4 ligi angielskiej nie wspominając o Tercera.

@chinek23: Niestety problemem byk cały zarząd Rosella który doprowadził do tego ze tacy ludzie jak Txiki czy Pep opuścili klub.
Z resztą to nie jedyni ludzie którzy to zrobili.

I teraz to Judasze mimo ze zostali potraktowani przez swój klub jak frajerzy ?

Jeszcze długo będziemy sprzątać szambo jakie wyjebalo przez Rosella, Bartolomeu i całą zgraję debili ktorym się wydawało że można bez konsekwencji zmienić wszystko na co Barca pracowała wiele wiele lat.

@Ciuus: Dziękuje ci że jesteś jednym z niewielu na tej stronie trzeźwo myślącym kibicem Barcy bo reszta to sezonowi kibice, fan boye niektórych piłkarzy i zaślepieni petrodolarami kibice którzy sądzą że petrodolary załatwią wszystko i nawet jakby wywalono Messiego z Barcy to by wychwalali na tej stronie rosella i jego bandę bo to rosell wszechmogący. A po za tym oni swoją wiedze czerpią jedynie na podstawie skali umiejętności jakie widza w fifie czy managerze.
« Powrót do wszystkich komentarzy