Sport: Barcelona nie sprowadzi Weigla

Dariusz Maruszczak

29 grudnia 2016, 12:41

Sport

15 komentarzy

Barcelona rozpoczęła już planowanie następnego sezonu i dyrekcja sportowa klubu ma jasność co do kierunku ewolucji projektu. Podstawą, jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego, jest utrzymanie obecnego składu i sprowadzenie dwóch bocznych obrońców, a także jednego perspektywicznego stopera.

Barça wykluczyła kupno środkowego pomocnika, który miałby zajmować się rozprowadzaniem piłki, będąc ustawionym przed obrońcami. Niekwestionowane miejsce na tej pozycji ma bowiem Sergio Busquets. Dodatkowo Sergi Roberto ma zostać uwolniony ze swojej funkcji bocznego obrońcy i odgrywać rolę zmiennika dla bardziej doświadczonego kolegi z zespołu.

Wczoraj dziennik AS ujawnił, że Barcelona może włączyć się do walki o utalentowanego pomocnika Borussii Dortmund Juliana Weigla. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej perspektywicznych piłkarzy w Europie na tej pozycji, a trenerzy Blaugrany mają wiele informacji na jego temat. Barça nie włączy się jednak w walkę o 21-latka. Weigl, który jest obserwowany przez największe kluby w Europie, może stać się latem najdroższym zawodnikiem sprzedanym kiedykolwiek przez Borussię. Barcelona wierzy natomiast, że pozycja, na której występuje Niemiec, jest na Camp Nou dobrze obsadzona.

Barça w ostatnich latach odmawiała kupna piłkarza, który mógłby rywalizować z Busquetsem.  W przeszłości mówiło się o Larsie Benderze z Bayeru Leverkusen czy Geoffreyu Kondogbi, który obecnie jest zawodnikiem Interu Mediolan, ale ostatecznie Blaugrana nie zdecydowała się powalczyć o tych graczy. 

W ostatnich sezonach Busquets rozegrał mnóstwo meczów, przez co stał się niemal niezastąpionym zawodnikiem dla Barcelony. W związku z tym klubowi bardzo zależało, żeby przedłużyć kontrakt ze swoim pomocnikiem do 2021 roku, pokazując pełną ufność w jego umiejętności. 28-latek jest dziś najlepszym piłkarzem na swojej pozycji i trudno, by Robert Fernández miał przeznaczać sporą sumę na kolejnego defensywnego pomocnika, choć w przypadku Busquetsa pozostaje problem zbyt dużego nagromadzenia minut na boisku w trakcie sezonu.

Dlatego właśnie Barça będzie chciała w przyszłym sezonie przeprowadzić małą rewolucję poprzez sprowadzenie dwóch bocznych obrońców i przystosowanie Sergiego Roberto do roli zmiennika Busquetsa. Sztab szkoleniowy Blaugrany uważa, że 24-letni wychowanek klubu ma wszelkie umiejętności, by podołać temu zadaniu. Wierzy również w Andre Gomesa, który w przyszłości może częściej występować na pozycji defensywnego pomocnika. Busquets w każdym razie jest nietykalny, a klub wychodzi z założenia, że w najbliższej przyszłości niemożliwe jest zmieszczenie w składzie Sergio i piłkarza o potencjale Weigla. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fajnie by było jakby jednak Vidalowi udało się przekonać do siebie Luisa Enrique, wtedy kupujemy jednego prawego obrońcę i "jesteśmy w domu".

Powiem tak, szkoda.

Samper - warto też o nim pamiętać.
konto usunięte

co jak co nie widzę go w Barcelonie

To się niektórzy załamią ,bo tylu tu chce kolejnego pomocnika :v

Myślę że na chwilę obecną nie ma co wydawać milinów na gracza który będzie tylko rezerwowym.Lepiej dać szansę Samperowi jak wróci z wypożyczenia

Myślę, że to bardzo mądra decyzja. Jak już wcześniej pisałem Weigl to nie jest gracz na ławkę rezerwowych a takowa by go u nas z pewnością czekała. Zastanawiam się nad pomysłem Roberto w roli defensywnego pomocnika. Muszę przyznać, że mam lekkie obawy patrząc na jego atrybuty fizyczne i fakt, że w pomocy nie zachwycał. Jednak po zmianie pozycji na boisku jego gwiazda rozbłysnęła na dobre wiec może to dobry pomysł. Na razie to tylko plotki i założenia. Tak naprawdę nikt z nas nie wie co planuję trener.

Bardzo fajny zawodnik z dużym potencjałem, ale nie wiadomo czy Weigl chciałby przyjść i rywalizować z Busquetsem co niewątpliwie jest cholernie trudnym zadaniem (ale jeśli chcesz być najlepszy musisz pokonać najlepszych). Z drugiej strony zarząd jest konsekwentny a to cecha niezbędna w takim klubie jak Barcelona mamy kilka alternatyw na tą pozycję i będziemy korzystać właśnie z nich.

Tylko Samper!

I znowu z Roberto chcą zrobić zapchajdziurę jak w końcu znalazł swoje miejsce na boisku? Dla mnie to jakieś nieporozumienie...
konto usunięte

Dzięki Bogu! Samper w Grandzie udowadnia że to on zasługuje na bycie zmiennikiem Busquetsa.