Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Ola

29 grudnia 2016, 08:35

37 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo donosi, że przyszłość Aleixa Vidala oraz ewentualny transfer Srny leży w ich rękach. Katalończyk chce odejść w styczniu i szuka dla siebie drużyny. Otrzymał kilka ofert, lecz żadna go nie przekonuje. Z kolei chorwacki obrońca Szachtaru dostał propozycję od Barcelony i musi podjąć decyzję. Czytamy również, że Xavi był główną atrakcją bezowocnej remontady w meczu Katalonii z Tunezją. Ponadto dziennik pisze o Paulo Dybali, którego Juventus chce ochronić przed Florentino Pérezem. Na okładce umieszczono również wzmiankę o mini klasyku w półfinale dziecięcego turnieju La Liga Promises.

Sport skupił się dziś na megaofercie dla Ardy Turana. Beijing Guo’an oraz Guangzhou Evergrande chcą sprowadzić Turka i starają się go przekonać oszałamiającym kontraktem. Arda miałby grać w Chinach przez trzy lata i dostawać 15 milionów euro za sezon. Barcelona otrzymałaby za niego 40 milionów euro. Czytamy też, że Xavi poprowadził reprezentację Katalonii w meczu z Tunezją, który odbył się wczoraj w Gironie.

Cała dzisiejsza okładka Marki została poświęcona „człowiekowi roku”, czyli Zinedine’owi Zidane’owi. Francuz został okrzyknięty „czarodziejem 2016 roku”. Poniżej znalazła się wzmianka o tym, że El Gato Romero objął posadę trenera Málagi.

Na okładce ASa widzimy Isco, który opóźnia przedłużenie kontraktu z Realem. Pomocnik chce zostać w Madrycie, jednak do czerwca musi zobaczyć, jaka miałaby być jego rola w drużynie. Poniżej znalazła się wypowiedź Borjy Mayorala na temat Vallejo: „to obrońca bezwzględny, zawsze skoncentrowany, szybki… W Niemczech wszyscy o nim mówią”. AS zapowiada także charytatywny mecz Andaluzja – Reszta La Ligi, który odbędzie się dziś o 19:00. W dolnej częsci okładki przeczytamy, że Barça ma najdroższą kadrę w lidze, Bolonia chce przetestować Cerciego przed podpisaniem z nim umowy, Agencja Antydopingowa bada Nasriego ze względu na leczenie dożylne francuskiego zawodnika, a Rafael Nadal rozpoczyna sezon w Abu Zabi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Juve chce chronić Dybalę przed Florkiem, bo ten chce go zabić czy co?

Oby Arda nie odszedł do Chin

zidezinanowi, zinedinanowi zidanoowi zi....

I bardzo dobrze, oby Dybala został póki co w Juve.

Vidal > Srna i tyle w tym temacie

Fajne pieniądze za Turana, ale kto za niego? Faceta chyba 95% kibiców skreśliła a tu taka niespodzianka;) Mam nadzieję że jednak zostanie. Sprzedaż tylko i wyłącznie jeśli dołożą i kupią kogoś na prawdę niezłego

Ten Real to dla mnie wielka, wielka zagadka. Z pewnością ich seria meczów bez porażki robi wrażenie jak również to, że w tym roku przegrali tylko dwa mecze (!!!). Z jednej strony to nie może być dzieło przypadku, jednak z drugiej nie da się ukryć i nie zauważyć, że mają po prostu bardzo dużo szczęścia. Jak pod koniec ligi 15/16 Real grał dobrze, tak teraz niesamowicie się ślizga. I już nie chodzi mi o te nieszczęsne gole w samych końcówkach ze Sportingiem, Barcą, Sevillą, Deportivo czy innymi tylko o to, że trafiają po prostu na słabą formę topowych zespołów - w kwietniu wygrali Klasyk ale o formie Barcy w tamtym okresie nie trzeba przypominać. Zremisowali z nami na początku miesiąca, gdzie strzelili gola w końcówce blokując Pique żeby nie pokrył Ramosa i wykorzystując słabe warunki fizyczne Masche (wzrost), a wcześniej Messi i Neymar zmarnowali genialne sytuacje, po których powinno być 2,3-0. Barca grała na tym etapie slabiutko, zremisowaliśmy po bardzo słabych występach z Malagą i RSSS po chyba najgorszym meczu za czasów Enrique. Wygrali przekonująco z Atletico i zasłużyli na te 3 pkt ale nie da się ukryć, że po pierwsze pierwszy gol padł po ogromnym rykoszecie a drugi po karnym, po drugie Atletico było wtedy w fatalnej formie i nie dziwię się, że nie umieli się przeciwstawić pewnemu siebie Realowi. Pokuszę się o stwierdzenie, że gdyby grali z nimi we wrześniu tak jak my, kiedy Atleti złapało trochę wiatru w żagle po słabym początku sezonu wynik byłby zupełnie inny. A tak to Barca stanęła na przeciw niezłemu Atletico, a Real przeciw najgorszemu od bardzo dawna. I to nie jest szczęście? Szczęściu też trzeba trochę pomóc, ale bez przesady.

ja mam nadzieję że Vidal zostanie z nami przynajmniej do konca sezonu, i tak go nie sprzedamy w styczniu tylko ewentualnie wypożyczenie a Dario też nie wiadomo jak się spisze w lidze Hiszpańskiej, wiadomo doświadczony jest ale liga Ukraińska to nie LA Liga ...
konto usunięte

Mam nadzieję, że Lucho i Vidal się dogadają i, chociaż Aleix pewnie chce odejść, to poczeka z tym do końca sezonu. Dla mnie ten pomysł ze Srną jest poroniony, jakby 5 lat temu przyszedł na ławkę to ok, a nie teraz w wieku 34 lat.

Co do Ardy - ciekaw jestem, co na to klub i sam zawodnik, ale nie zdziwię się, jak jednak najdalej w letnim okienku odejdzie. Neymara tak czy siak nie wygryzie ze składu, a Rafinha i - przede wszystim - Denis muszą dostawać minuty. Choć osobiście bardzo go lubię i chciałbym, by został z nami jak najdłużej.
konto usunięte

AS "Barcelona ma najdroższą kadrę w La Lidze ze średnią płacą 7 128 740 euro na rok (Real – 6 375 090; Atleti – 3 260 050)"

Ja się nie dziwię ze ZZ został obwolany czarodziejem, ale pomyślcie tylko co by było gdyby Real nie odrobił strat z Wolsburgiem i odpadł w LM. Zidane pewnie by już nie był na stanowisku trenera Realu, CR pewnie nie spinal by się ze wygrali wszystko

Im wyżej się jest, tym większy huk przy upadku. Robienie wybitnego trenera z Zidana odbije się na nim i to już niedługo.

Dybala podpisze kontrakt z Juve wiele razy mówił że chciałby grać z Leo u boku.
konto usunięte

Mam nadzieję, że Dybala będzie nadal wierny i cierpliwy i poczeka na Barcelonę parę lat.

Czy mi się wydaje, czy ani o Pepie, ani o Lucho po zdobyciu trypletu żaden (nawet kataloński) dziennik nie pisał tyle, co madryckie dzienniki o Zidanie? Wygrał LM i nagle człowiek roku :D chore ciut :D