Reprezentacja Katalonii przegrywa z Tunezją po rzutach karnych

Ola

28 grudnia 2016, 22:17

FCBarcelona.es

17 komentarzy

Jordi Masip i Sergi Roberto, obaj zawodnicy Barcelony powołani na mecz towarzyski reprezentacji Katalonii z Tunezją, wyszli w pierwszym składzie na to spotkanie. Pojedynek zakończył się remisem 3:3 w regulaminowym czasie gry. Ostatecznie zwyciężyli Afrykańczycy po rzutach karnych (2:4).

Bramkarz Barcelony rozpoczął mecz kilkoma dobrymi interwencjami, uniemożliwiając drużynie prowadzonej przez Henryka Kasperczaka objęcie prowadzenia w pierwszych minutach spotkania. Po kwadransie gry Masip jednak skapitulował. Dobre dośrodkowanie spod linii końcowej zakończyło się uderzeniem Msakniego, przy którym kataloński golkiper był bez szans. Msakni zdobył też drugą bramkę dla swojego zespołu w 28. minucie spotkania. Dystans do drużyny gości zmniejszył Gerard Moreno, który dobrym strzałem z dystansu wpakował piłkę do siatki.

Sergi Roberto był jednym z najbardziej aktywnych zawodników w pierwszej połowie. Pomocnik Barcelony grał w środku pola obok Xaviego Hernándeza, dla którego był to powrót do gry na katalońskiej ziemi.

Po przerwie obaj piłkarze Barçy zeszli z boiska, a w 66. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Tunezyjczyk Msakni, kompletując hat-trick. Reprezentacja Katalonii nie dała jednak za wygraną i chwilę później Sergio García zdobył bramkę na 2:3. Po dziesięciu minutach dzięki celnej główce do wyrównania doprowadził Joan Verdu.

Zwycięzca meczu został ostatecznie wyłoniony w serii rzutów karnych. Tutaj lepsi byli goście, którzy wykorzystali cztery jedenastki. Katalończycy zdobyli tylko dwie bramki za sprawą Álvaro Vázqueza i Oriola Riery. Warto podkreślić, że na najlepszego zawodnika spotkania został wybrany Xavi Hernández.