Marca: Ernesto Valverde na wypadek odejścia Luisa Enrique

Ola

28 grudnia 2016, 15:15

Marca

53 komentarze

Jak donosi dziś Marca, jeśli Luis Enrique nie przedłuży swojej umowy z Barceloną, klub postara się sprowadzić Ernesto Valverde.

Na tym etapie zeszłego roku Valverde negocjował przedłużenie kontraktu z Athletikiem. Oficjalnie o porozumieniu poinformowano w marcu. Szkoleniowiec związał się z baskijskim klubem do końca sezonu 2016/17. Prasa łączyła go też z Realem Madryt, zanim Zidane został okrzyknięty bohaterem madryckiego zespołu.

Barça już wcześniej interesowała się usługami Ernesto Valverde. Andoni Zubizarreta dzwonił do niego w 2013 i 2014 roku, ale nie zdołał go przekonać. Teraz znowu szkoleniowiec Athleticu jest potencjalnym kandydatem do objęcia posady trenera Barcelony. Być może jest to odpowiednia chwila, aby objąć stery większego klubu. Jeśli Luis Enrique nie przedłuży swojej umowy, możliwe, że to właśnie Valverde poprowadzi Barçę w przyszłym sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Myślę że lepszym kandydatem na trenera FCB byłby Koeman,ale Valverde też jest dobry,lecz wierzę że Luis przedłuży z nami kontrakt

Myślę że mniejszego pojecia nie ma niz Enriqe. Kwestia uda sie albo sie nie uda ... Zizu z młodymi wyniki miał takie sobie a tu z Realem bylo nie było trochę ugral... Fartem bo fartem ale jednak

ponoć już ustalone J.Gmoch ma zostać

Nie ma co już się nastawiać na odejście Enrique, może tu zostać jeszcze wiele lat. Nie mówię, że chcę, żeby został drugim Fergusonem, bo nie jestem z tych, uważam, że klub lepiej działa, jeśli pewne zmiany wizji co jakiś czas następują, ale właśnie kluczem jest to "co jakiś czas", dlatego wybór powinien być na więcej, niż rok, a nie tak jak to miało miejsce po odejściu Pepa. Lucho dla mnie jest trenerem, który w pewnym sensie zamyka pewien cykl, podtrzymując jeszcze jego ogień. Może warto postawić na kogoś, kto będzie chciał stworzyć coś nowego, wprowadzić trochę nowych pomysłów taktycznych, ma inne podejście do futbolu, może doświadczenie z inną piłką, a jednocześnie odnajdzie się w takim klubie. Ja widzę na pewno 2 nazwiska - Koeman i Pochettino. Przede wszystkim umiejetność postawienia na kogoś z potencjałem i pomaganie mu rozwinąć się, budowanie kolektywu i ciekawe rozwiązania taktyczne, to są cechy, które mogłyby zapoczątkować nowy cykl. Natomiast Valverde na pewno jest świetnym trenerem i też doświadczonym, przede wszystkim w tej lidze. To już dużo. Sampaoli też byłby dobrym wyborem, choć tu podchodzę z dużym dystansem.

Jak Enrique odjedzie po co tracić kasę na trenera jakiegoś Iniesta niech zostanie grającym trenerem :D

Jeżeli chodzi o trenerów z La Ligi to chyba tylko Eusebio Sacristan albo Jorge Sampaoli ;)

Mało jest topowych trenerów do wyciągnięcia - taki Klopp czy Pochettino nie do podebrania. Jakieś wynalazki typu Ancelotti czy Conte czy Simeone nie mają raci bytu ze względu na styl gry swoich drużyn który w Barcy jest narzucony z góry i nie każdy potrafi sobie z nim poradzić . Zostają próby jak z Tito bądź kontrowersyjni Jemez czy Bielsa

Tylko Besnik Hasi :D

Było do przewidzenia. Gdy pojawiły się plotki o odejściu Enrique pomyślałem sobie: "Może by źle nie było, pod warunkiem, że zatrudniliby na jego miejsce Koemana lub Laudrupa. Jednak znając ten zarząd pewnie będą chcieli zatrudnić Valverde lub jakiegoś no-name'a, więc lepiej żeby Enrique pozostał jak najdłużej".

Valverde? Nie przeczę, zna się na swoim fachu ale wg mnie Barcelona potrzebuje trenera z górnej półki, który będzie miał wielki autorytet wśród piłkarzy i będzie umiał zaprowadzić swoje rządy w drużynie a Hiszpan może sobie z tym nie poradzić. Dla mnie idealnymi typami byłyby osoby Carlo Ancelottiego, Jorge Sampaoli a z młodego pokolenia- Jurgen Klopp czy Diego Simeone.
konto usunięte

Lucho nigdzie nie idzie i tyle w temacie :)

Ja to bym chciał Unai Emery zobaczyć
konto usunięte

Enrique nie odejdzie- a jesli to ciekawe co z Barcelona zrobilby Paco Jemez ;p

Wiem, że to praktycznie niemożliwe ale ja bym z chęcią sprowadził Pepa

Eusebio mi pasuje najbardziej zna Barce, szkółkę i jest świetnym taktykiem ..... Valverde nie jest zły ale najlepsza opcja to pozostanie Enrique

Enrique nic jeszcze nie powiedział a media już spekulują na temat jego ewentualnego następcy. Jakie to typowe.

Osobiście skłaniałbym się ku osobie Marcelino Garcíi Torala byłego trenera Villareal

Niech Lucho przedłuża umowę i po wszystkim.

Diego Simeone !!!
konto usunięte

Nie ma co brać kogoś spoza klubu. Pokazał to rok Taty Martino. Piłkarze muszą ufać trenerowi i go szanować, a takim uczuciem obdarza się najczęściej legendy takie jak Pep czy Lucho lub trenerów którzy odnosili wielkie sukcesy.

Jak najbardziej tak. Jeden z lepszych kandydatów na rynku.

Tylko Franciszek Smuda innej opcji nie widzę
konto usunięte

Mauricio Pochettino lub
Jorge Sampaoli
konto usunięte

Jakby Lucho odszedł to jako jego następcę widziałbym: Valverde/Unzue/Eusebio/ Xavi/Puyol(dwie ostatnie mało prawdopodobne).

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, gdzie nas Luczo będzie miał lepiej...

Doświadczony trener jednak wolał bym Unzué

Robi się powoli pewne że LE nie zostaje. Z tego widać jak ciężko być trenerem Barcy i jaka presją cały czas ciąży na takiej osobie. Przypomnę że LE jest najlepiej zarabiający szkoleniowcem na świecie. Ponad 1,5 banki brutto za miesiąc

Nie mam nic przeciwko ale wolałbym takiego trenera jak Jorge Sampaoli. :))