Barça cierpliwie poczeka na decyzję Luisa Enrique

Julia Cicha

28 grudnia 2016, 18:00

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Przyszłość Luisa Enrique jest jedną ze spraw, które martwią zarząd Barcelony. Kontrakt trenera wygasa 30 czerwca 2017 roku. W dwóch pierwszych sezonach Asturyjczyk zdobył z drużyną wiele trofeów i odmienił grę zespołu. Z tego względu wszyscy chcą, by został.

Jak informuje Mundo Deportivo, klub nie będzie wywierał presji na Enrique. Oczywiście Bartomeu i Robert Fernández chcieliby poznać jego decyzję jak najszybciej, ale dadzą mu czas do końca sezonu. W związku z tym nie planują szukać ewentualnego następcy Hiszpana jeszcze przed podjęciem przez niego decyzji. Dyrektor sportowy ma zamiar czekać nawet do ostatniego meczu ligowego 21 maja, jeśli będzie musiał. Robert Fernández weźmie na siebie konsekwencje takiego posunięcia, ponieważ to on odpowiada za przedłużenie umowy z trenerem.

Władze klubu zdają sobie sprawę, że wywierając presję na Luisie Enrique, mogą osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego. Rozmowy zaczną się w marcu, ale bez oczekiwania natychmiastowej odpowiedzi. Lucho zapracował sobie na czas, który otrzyma. W wywiadzie dla Barça TV szkoleniowiec nie dał jasnej odpowiedzi, czy pozostanie na stanowisku. Hiszpan podkreślił, że wiele aspektów tej pracy jest wyczerpujących, ale równocześnie wie, że „jest w najlepszym klubie, z najlepszymi piłkarzami i rodziną”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak na poprawę humoru i olania spekulacji polecam obejrzeć najlepsze zagrania Neymara w meczu Ney vs Robinho
https://www.youtube.com/watch?v=ES2utuSZ1I0#t=22.330351

@barpol11: Tak na przyszłość, od takich postów jest La Rambla.
« Powrót do wszystkich komentarzy