• 79' David Lopez
  • Niedziela, 18 grudnia 20:45
  • Camp Nou
  • Eleven

Przypominamy zasady, którymi kierujemy się podczas wystawiania ocen, zawarte w regulaminie oceniania zawodników. Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub uwagi związane z artykułem i zamierzacie zadać pytanie w komentarzu, zajrzyjcie uprzednio do działu FAQ – bardzo możliwe, że znajdziecie tam gotową odpowiedź. Życzymy owocnego zapoznawania się z tekstem oraz zachęcamy do pozostawiania komentarzy.

Oceniający: Szumi, Ściah

90

• 6
  • 6

Przy golu nie miał żadnych szans. Poza tym nie miał możliwości interweniować na linii ani razu. W grze nogami przyzwoity. Plus za wyjście do piłki z 59. minuty, co nieznacznie podwyższa mu notę końcową.

0 0 0 0 0 4
32 78% 0 6 0 1

90

• 7
  • 7

Uważny i solidny w defensywie, zaś w kreacji starający się "wybiegać" swoją przewagę nad rywalem. Brawo za akcję z 79. minuty, jednak finalnie nie możemy pochwalić Sergiego za żadne kluczowe podanie, ani celne dośrodkowanie, dlatego nota końcowa nie może być wyższa.

0 0 1 0 1 5
49 88% 0 3 3 4

90

• 6
  • 7

Przy golu Lopeza, przed podaniem do Moreno, za późno skontrolował pozycję tego drugiego i nie był w stanie przeciąć długiej piłki - błąd. Poza tym solidnie, zwłaszcza w wyprowadzaniu piłki pilnował dokładności, co nie przeszkodziło mu w pokazaniu dobrych zagrań (45. minuta).

0 0 1 0 0 1
72 97% 0 9 0 5

Javier Mascherano

90

• 7
  • 7

Nie kojarzymy żadnego poważnego błędu Argentyńczyka. Za to dobre interwencje już tak (43. oraz 86. minuta). Dobrze uzupełniał się z Pique i co najważniejsze nie ponosi winy za straconego gola. Warto podkreślić, że wślizgiem rozpoczął akcję dającą gola na 1:0.

0 0 0 0 0 6
79 94% 0 6 1 10

90

• 8
  • 7

Poziom Sergiego Roberto z bonusem w postaci bramki, za którą Jordi otrzymuję premię do noty końcowej. W defensywie warto odnotować jego interwecję w 62. minucie.

1 1 0 1 1 6
59 90% 0 2 4 3

77

• 7
  • 6

Kiedy nie mamy zbyt wiele odnośników do Sergio w zeszycie, to znaczy, że zagrał dobry mecz. Plus za interwencję z 12. minuty. Poza tym uważny, spokojnie rozprowadzający piłkę i prezentujący dobry poziom. Cieszymy się z wytrzymałości jego więzadeł w kolanie.

0 0 0 0 0 5
35 83% 0 2 1 5

Denis Suarez

66

• 6
  • 6

Starał się być obecny w kreacji i nie można mu odmówić chęci, jednak zabrakło konkretów w postaci ofensywnych wejść lub kluczowych podań. Bez nich trudno o lepszą ocenę. Plus za grę w defensywie i odbiór z 11. minuty.

0 0 0 0 2 6
44 91% 0 2 0 3

Andrés Iniesta

90

• 9
  • 8

Po powrocie do gry po kontuzji prezentuje esencję gry ofensywnego pomocnika. Kapitalna asysta, a do tego jeszcze trzy kluczowe podania (48., 57. oraz 67. minuta). Akcja z dryblingiem przed drugim golem Suareza godna podziwu. Cudownie się go ogląda.

1 0 3 0 3 9
74 87% 4 8 1 3

90

• 9
  • 9

On nie musi strzelać, bo sama jego gra wzbudza w kibicach zachwyt. Mimo wszystko premiujemy bramkę Leo po asyście Suareza. Akcje poprzedzające gole nr 2 i 3 zasługują na najwyższy podziw. Do tego plus za asystę przy golu Alby - dość przypadkową, ale jednak. Brawo.

7 2 6 0 2 16
45 78% 2 6 0 0

90

• 9
  • 9

Snajperski poziom Messiego. Skuteczność godna podziwu i do tego kapitalna asysta przy golu Argentyńczyka. El Pistolero udowodnił po raz kolejny, dlaczego uznawany jest za najlepszego środkowego napastnika świata. Gdyby nie momentami nieziemska postawa Leo, to jemu przypadłby tytuł Zawodnika Meczu.

3 3 1 1 1 9
34 88% 2 2 1 1

Neymar Jr

90

• 7
  • 7

Kolejny mecz bez gola i kolejny z dużą liczbą strat - mimo wszystko trzeba przyznać, że zagrał dobrze. Tak samo wygląda też kwestia kluczowych podań Brazylijczyka - taki już widać jego styl - dużo zamieszania, mnóstwo niedokładności, które przeplatane są jednak świetnymi zagraniami (40., 45. oraz 73. minuta). Plus za kluczowe podania (7., 29. oraz 86. minuta). Uderzenia takie jak z 57. minuty nie powinny mu się przytrafiać.

2 1 4 1 5 21
43 81% 3 0 0 2

Rafinha

24

• 5
  • 6

Zupełnie niewidoczny po wejściu na murawę. Kilka razy rozegrał piłkę, ale niczego ciekawego poza jednym dryblingiem oraz odbiorem z 86. minuty nie pokazał. Szkoda.

0 0 1 0 0 2
19 95% 0 0 0 1

Samuel Umtiti

13

• 5
  • 6

Mamy wrażenie, że zaspał przy golu Lopeza. Zbyt wolno wracał do defensywy, a kiedy poczuł realne zagrożenie, było już za późno na sprint. Plus za interwencje w 84. oraz 93. minucie.

0 0 0 0 0 2
23 87% 0 0 0 4

A propos S.Roberto to kto jeśli nie on uruchomił w końcówce prawym skrzydłem Messiego w wyniku czego rozegrali tąwspaniałą klepkę z Suarezem??? :)