Joachim Löw: Barça wykonuje wspaniałą pracę z canterą i jest to model, za którym należy podążać

Majerr

4 grudnia 2016, 16:00

Mundo Deportivo

12 komentarzy

Na dzisiejszej porannej sesji treningowej piłkarzy Barçy w Ciutat Esportiva pojawił się szkoleniowiec reprezentacji Niemiec Joachim Löw.

Trener aktualnych mistrzów świata był obecny na Camp Nou podczas wczorajszego El Clásico, a dzisiaj skorzystał z okazji i pojawił się w ośrodku treningowym Barçy, gdzie podopieczni Luisa Enrique rozpoczęli przygotowania do wtorkowego starcia z Borussią Mönchengladbach.

Po obejrzeniu treningu z udziałem piłkarzy Barçy Löw udał się na boisko treningowe, na którym odbywał się mecz pomiędzy drużynami infantil A i L’Hospitalet. Tam szkoleniowiec mistrzów świata został rozpoznany przez niektórych kibiców, którzy poprosili Niemca o wykonanie sobie z nim pamiątkowej fotografii. Następnie Löw został poproszony o udzielenie krótkiego wywiadu dla klubowej telewizji.

– Filozofia i charakter Barçy należą do najlepszych na świecie. Klub wykonuje wspaniałą pracę z canterą i jest to model, za którym należy podążać. Zawsze zachowywana jest ta sama filozofia i mogę jedynie powiedzieć, że Barça jest klubem z najwyższej światowej półki. Każdy zespół ma swój własny styl, a dla nas wielką radością jest możliwość bycia tutaj i oglądania treningu Barçy. Od wielu lat cantera klubu ma profesjonalną strukturę opartą na bardzo dobrej filozofii. To przykładowy model dla innych krajów –  powiedział Joachim Löw.

Na koniec trener Niemców wypowiedział się na temat swojego podopiecznego ter Stegena: – jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że ter Stegen gra regularnie. To bardzo ważne dla jego rozwoju. To wspaniały bramkarz, który uczestniczy w rozgrywaniu piłki. Cieszymy się, że jest w Barcelonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Obecnie to wygląda gorzej.

@PheNOmeN: czemu gorzej ?
Nie da się wypuszczać non stop takich jak Xavi Iniesta itd.
Po prostu trafiła się galaktyczna generacja i każdy oczekuje, że tak będzie co kilka lat.
Tak zajebista generacja trafiła się tylko raz i dużo czasu upłynie aż ktoś będzie się mógł ponownie taką pochwalić (albo i nigdy).

@carrrol: A kto mówi że mają się tacy trafiać? Wystarczy że gracz który przeszedł wszystkie szczeble szkolenia dostanie rzeczywistą szansę gry w pierwszej drużynie (decyzja trenera) i szansę na zostanie w klubie (decyzja zarządu).
Pamiętasz (pewnie nie) V.Valdesa z 2002,Busquetsa i Pedro 2008,S.Roberto i innych.Pisano tu że są za słabi na Barcę, nie maja talentu że najlepiej sprzedać lub wypożyczyć. A tu prosze co osiągnęli i jaki mieli wpływ na stworzenie drużyny wszech czasów.
A tak podziękuj zarządowi ( pewnie za jego krytykę znów bana dostanę=podwójne standardy redakcji tego serwisu na zasadzie "krytykujesz r czy b masz bana a jak obrażasz Laportę to nagroda w postaci kolejnych newsów "antylaporta" by móc na tego znakomitego prezydenta Barcy pisać kolejne komentarze pełne jadu i pomyj) że graczami pokroju Marlona,Ter Stegena,Mathieu,Digne,Umtiti,A.Gomes,D.Suarez,Alcacer Barca ma pewną wygraną La Ligę i LM w co wierzą chyba tylko najwięksi wyznawcy obecnego zarządu.
Fakty są takie że Martino i Lucho jadą na oparach projektu Guardiolii co na dłuższą metę nie zakończy się dobrze.

@CruyffLaportaPep: A co to za projekt Guardioli? jakie opary? jak dla mnie to Pep wszędzie chce grać w mini Barcę, a Lucho wprowadził nowe aspekty do gry Barcy. Pamiętasz PEWNIE NIE Puyola i Xaviego też nie dostawali szans i byli bliscy odejścia, Gdyby nie kontuzja Xaviego i upór Rijkarda to nigdy nie powstał by legendarny duet Xavi Iniesta. Jeśli istnieje jakiś projekt to jest to projekt Johana i obowiązuje on w La Masii. I to dzięki niemu guardiola miał trzon drużyny z innej galaktyki i dobrze że umiał to wykorzystać choć transfery to mu raczej nie wychodziły. Co do Laporty to geniusz ale każdy ma swoje wady każdy zna jego, ludzie widocznie wola bezbarwnego Bartka.
Wielokrotnie krytykowałem złodziejaszków ro$ELLa i bartka bana nie dostałem. Wielokrotnie pisałem posty chwalące laportę również nikt mnie nie banował.

@Gall: Projekt Guardiolii bo to on zrobił rewolucję kadrowa po swojemu zachowując "religię futbolu" według Johanna. A tak opary bo z tego stylu niewiele już zostało ( dużo meczy z niewielkim % przewagi w posiadaniu piłki a dużo nawet przegranym, nie mówiąc o wysokich porażkach tak częstszych u Martino i Lucho niż za Pepa). Lucho może i wprowadził nowe aspekty ale najlepiej realizowane są one....przy udziale min. Messiego i Iniesty a bez nich to tak różowo nie jest. Tak samo ty nie pamiętasz jak na tej stronie jechano po Valdesie, jak wyśmiewano Busquetsa i samego zresztą Pepa, jak 2-3 lata temu wywalaliście na tej stronie Sergiego Roberto z Barcy o którym Pep mówił że będzie wielki......i znów miał rację. A Puyola, Xaviego chciał sprzedać......ubóstwiany na tej stronie duet rosell-bartomeu

@Gall: Pique,Alves,Busquets,Keita,Thiago,Pedro,S.Roberto ( którego wywalaliście z klubu),Ibrahimović, nowa pozycja Messiego,Fabregas,Villa,Alba,Mascherano to transfery Pepa i miał ich znacznie mniej nieudanych niż Martino z Lucho razem wziętych.
Song, Vidal,Arda,Stegen,Bravo,Vermaelen,Douglas,Mathieu ,Rakitić,Umtiti,Digne,Gomes,D.Suarez,Alcacer,Cillesen zaiste to cudowne transfery wręcz historycznie największe przy których La Masia blednie ( blednie i bez tego). Zaś zneymarem przyszedł zły wizerunek na Barcę i jak błyszczy to tylko dzięki Inieście i Messiemu którzy zapewniają im 80-90% goli jakie już strzelili ......plus słabi rywale jak nigdy dotąd.A co do bana to masz chyba względy u redakcji bo ja za najmniejsza krytykę dostawałem bany. No ale cóż jaka Polska władza takie serwisy klubowe gdzie jest subiektywizm nie obiektywizm, propaganda,cenzura i równi i równiejsi.
« Powrót do wszystkich komentarzy