Luis Enrique: W Klasyku wyjdziemy na wojnę

Majerr

27 listopada 2016, 23:17

Marca

45 komentarzy

Po zakończeniu dzisiejszego meczu przeciwko Realowi Sociedad o komentarz poproszony został szkoleniowiec FC Barcelony Luis Enrique.

– Patrząc na wynik, jest to najbardziej korzystne rozwiązanie tego sezonu. Zakończenie 1:1 było praktycznie cudem. W drugiej połowie zbliżyliśmy się do ich intensywności, lecz znajdowaliśmy się daleko od zrobienia czegoś pozytywnego. Nasze zwycięstwo byłoby niesprawiedliwe, dlatego należy pogratulować Realowi Sociedad. Czasami pokonują nas futbolem defensywnym, bazując na czynnikach w małym stopniu powiązanych z piłką. Oni pokonali nas z piłką i bez niej. W każdym pojedynku Sociedad był powyżej naszego poziomu. Nie mogliśmy wykonać nawet pięciu kolejnych podań. Bez piłki byliśmy straszni. Rywal był od nas nieskończenie lepszy, przez co ten rezultat jest pozytywny – dokonał analizy Luis Enrique.

– Co stało się z zespołem? Jest na to kilka różnych wyjaśnień. Przede wszystkim to rywal naciskał na nas sześcioma zawodnikami, a my nie byliśmy w stanie wykonywać podań na średnią i dłuższą odległość. Nie wygraliśmy nawet 5% pojedynków.

– Wiem, że pomeczowe wywiady niosą za sobą niebezpieczeństwo. Nie odpowiadają rzeczywistości, ponieważ piłkarz musi mieć jasny umysł. Uznawanie, że liga jest już przegrana po 13. kolejce (odniesienie do słów Gerarda Piqué) wydaje mi się przesadzone, dlatego nie zwracajcie uwagi na wywiady, które są przeprowadzane jeszcze na płycie murawy. To pierwszy raz, kiedy byliśmy wyraźnie gorsi od naszego przeciwnika. Teraz trzeba zacząć się polepszać. Rozegraliśmy nasz najgorszy mecz i na pewno w Klasyku zobaczymy inną Barçę. Jestem pewny, że wyjdziemy na wojnę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wroci Iniesta i Barca wroci na wlasciwe tory

Wolę tiki takę niż tridente!

Z twoją taktyką może się to dla nas skończyć źle...

Oj ludzie ludzie...biadolenie, biadolenie...Jak Barca od nowego roku i zlapie forme jak 2 sezony temu to bedziecie piać z zachwytu jaki to Lucho świetny...to jest fachowiec, najlepszy dla Barcy obecnie! Ciekawe co będziecie pisać w przyszlym tygodniu. Mecz nam nie poszedł, forma nie jest najwyższa ale przed El Classico wole zeby balonik nie byl pompowany bo zazwyczaj wtedy jest klapa. I w sumie ciesze sie ze z takiej pozycji podchodzimy do sobotniego spotkania, zobaczycie jak chlopaki odpala bo zarowno w Lucho jak i druzynie bedzie duzo sportowej złości!

Cofnijcie się dwa lata wstecz gdzie zdobyliśmy z Lucho tryplet Barca grała wtedy podobnie a potem ruszyła maszyna. Rok temu Bara złapała za wcześnie idealną formę i potem się wypalili, więc nie dramatyzujmy zobaczycie, że jeszcze będzie to bardzo udany sezon :)

Rozegraliśmy nasz najgorszy mecz i na pewno w Klasyku zobaczymy inną Barçę. Jestem pewny, że wyjdziemy na wojnę.

Brakowało mi takich słów już dawno. Mam nadzieję, że ich Enrique tak zmotywuje że będą gryźć trawę w sobotę !

A co ma powiedzieć? Tak chłopaki nie damy rady w tym sezonie , coś nam nie idzie a klasyk oddajmy walkowerem?

Mnie tam jego słowa i szczerość a zarazem determinacja się podoba. I to mnie pociesza.

Jeśli tak będzie wyglądać wojna, to Real wygra ją wychodząc nawet 8 piłkarzami

Za ten mecz należy sie duży opier...... ale ja czuje że rzeczywiście z Realem wyjdzie zupełnie inna drużyna i wygramy. Nie ma co się podniecać tym Realem, przecież oni wcale nie grają dobrze. Mają sporo szczęścia

Z taką ilością strat i niedokładnych podań to lepiej nie wychodzić

Dlaczego jak na wojnę nie wyszliśmy na RSSS...

jak ta wojna ma wygladac tak jak teraz to słabo

Barca bez Iniesty jest zagubiona w środku pola jak kurczak biegający z obcięta głową ...

Trzeba wygrać 2 razy z realem i jesteśmy liderem. Liga nie jest przegrana.

Gość staje się irytujący naprawdę.Albo plecie głupoty że nie spodziewał się że przeciwnik zagra tak defensywnie albo gada że nie spodziewał się że przeciwnik zagra tak ofensywnie.Ja się pytam jak mają grac drużyny przeciwko Barcelonie?...pewnie mają przegrać 4,5 do zera a po meczu lecieć i szarpać się o koszulkę Messiego.Chłop nie ma pomysłu na grę i po każdym beznadziejnym meczu szuka wymówki.dzisiaj fakt przyznał się że RSSS zmiażdżył nas,tylko czyja to wina?...1 zmiana przy tak słabej grze naszych piłkarzy to jest absurd.bazuje na umiejętnościach Leo i Neymara ,już w zeszłym tygodniu mecz pokazał że taktyka i zaskoczenie rywala jest dla niego obce.

Pomimo ostatnich wyników, ostatnie zdanie w tym wywiadzie naprawdę powoduje że wierzę że będzie lepiej. Niech rozniosą ten real na Camp Nou !

Enrique szczery i obiektywny jak nigdy. Ciekawe jak armosfera w drużynie, bo dzis bylo widać na boisku wzajemne pretensje. Potrzeba silnego wstrząsu.

Jest jeszcze daleka droga do końca sezonu. Nawet jak nie wygramy, to co Enrique out? Jest świetnym trenerem co już udowodnił wygrywając tryplet i doublet. Nie będziemy co roku wygrywać wszystkiego toć.
Do końca sezonu jest jeszcze daleka droga i te obwinianie Enrique jest żałosne.
Iniesta powinien wrócić na klasyk i to wiele zmieni w obrazie naszej gry.

Apeluję abyśmy nie powtarzali błędów z przed kilku lat, kiedy to po porażce na Anoeta większość z nas życzyła Lucho jedynie odejścia.
Uważam że tym razem powinniśmy stanąć murem za trenerem i głęboko uwierzyć że i tym razem zarówno on, jak i piłkarze pozbierają się i po raz kolejny dokonają cudów za które będziemy mogli być dumni.
"Jestem pewny, że wyjdziemy na wojnę". I zróbmy to wszyscy, razem.
Visca el Barcelona!

Po tym co dzisiaj zobaczyłem naprawdę ciężko jest wierzyć w słowa naszego trenera. Coś się wyraźnie zaklinało w naszej grze i za cholerę nie chce puścić. Enrique musi jak najszybciej znaleźć złoty środek bo w sobotnim meczu nie będzie taryfy ulgowej.
konto usunięte

Lucho to dzisiejszy mecz miał chyba gdzieś. Zamiast coś próbować zmienić to sobie siedział w fotelu, a zawodnicy na ławce, bo po co ma ktokolwiek wchodzić?

Zdenerwował mnie dziś Lucho, po to są zmiany by z nich korzystać, Gomes który nic nie grał to został do końca, mógł wprowadzić Rafinhe, zawsze to szansa że on by coś pomógł. Ale widocznie wie co robi..
konto usunięte

Tak gada juz dluzszy czas a Barca gra z meczu na mecz coraz gozej

Ten facet nie potrafi z zespołu wyciągnąć tego co najlepsze od początku sezonu i mówi że w następnym meczu nas cud dopadnie? Nos Ci rośnie Pinokio.

Iniesta po prostu wręcz musi wrócić na klasyk, a nawet Umtiti, a Javier w miejsce Buquetsa, z takim Sergio gramy w 10, dzisiaj po 20 min powinien dostać "wędkę", nie wiem też czemu gra drewniany Gomes a nie kreatywny Rafinha, niestety ale Gomes absolutnie nie pasuje do stylu Barcy, 30 mln za gościa który przyjecie ma na 3 metry do przodu trochę dużo

Mam nadzieję, że ten mecz będzie punktem zwrotnym w tym sezonie. (Oby!) Mam wrażenie, że gorzej się nie da grać od tego co nam dzisiaj "zaprezentowała" Barca. Trzeba spiąć dupę i zacząć grać i wyrywać. Vamos!

Jeśli przegramy ten klasyk, możemy przegrac tez i lige, patrzac na to jak Real jest jej "głodny" i jaki fart towarzyszy im od miesięcy. Tak, to będzie wojna.