Luis Enrique: W Klasyku wyjdziemy na wojnę

Majerr

27 listopada 2016, 23:17

Marca

45 komentarzy

Po zakończeniu dzisiejszego meczu przeciwko Realowi Sociedad o komentarz poproszony został szkoleniowiec FC Barcelony Luis Enrique.

– Patrząc na wynik, jest to najbardziej korzystne rozwiązanie tego sezonu. Zakończenie 1:1 było praktycznie cudem. W drugiej połowie zbliżyliśmy się do ich intensywności, lecz znajdowaliśmy się daleko od zrobienia czegoś pozytywnego. Nasze zwycięstwo byłoby niesprawiedliwe, dlatego należy pogratulować Realowi Sociedad. Czasami pokonują nas futbolem defensywnym, bazując na czynnikach w małym stopniu powiązanych z piłką. Oni pokonali nas z piłką i bez niej. W każdym pojedynku Sociedad był powyżej naszego poziomu. Nie mogliśmy wykonać nawet pięciu kolejnych podań. Bez piłki byliśmy straszni. Rywal był od nas nieskończenie lepszy, przez co ten rezultat jest pozytywny – dokonał analizy Luis Enrique.

– Co stało się z zespołem? Jest na to kilka różnych wyjaśnień. Przede wszystkim to rywal naciskał na nas sześcioma zawodnikami, a my nie byliśmy w stanie wykonywać podań na średnią i dłuższą odległość. Nie wygraliśmy nawet 5% pojedynków.

– Wiem, że pomeczowe wywiady niosą za sobą niebezpieczeństwo. Nie odpowiadają rzeczywistości, ponieważ piłkarz musi mieć jasny umysł. Uznawanie, że liga jest już przegrana po 13. kolejce (odniesienie do słów Gerarda Piqué) wydaje mi się przesadzone, dlatego nie zwracajcie uwagi na wywiady, które są przeprowadzane jeszcze na płycie murawy. To pierwszy raz, kiedy byliśmy wyraźnie gorsi od naszego przeciwnika. Teraz trzeba zacząć się polepszać. Rozegraliśmy nasz najgorszy mecz i na pewno w Klasyku zobaczymy inną Barçę. Jestem pewny, że wyjdziemy na wojnę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po tym co dzisiaj zobaczyłem naprawdę ciężko jest wierzyć w słowa naszego trenera. Coś się wyraźnie zaklinało w naszej grze i za cholerę nie chce puścić. Enrique musi jak najszybciej znaleźć złoty środek bo w sobotnim meczu nie będzie taryfy ulgowej.
« Powrót do wszystkich komentarzy