Real Sociedad - FC Barcelona: przewidywane składy

Łukasz Lewtak

27 listopada 2016, 10:18

MD/Sport/AS

30 komentarzy

Przed FC Barceloną niezwykle ważny mecz na Anoeta, gdzie Katalończykom gra się wyjątkowo trudno. Podopieczni Luisa Enrique muszą zrobić dziś wszystko, aby wygrać i zachować czteropunktową stratę do Realu Madryt przed El Clásico. Dlatego też asturyjski szkoleniowiec nie może kalkulować i pośle na mecz z Realem Sociedad najsilniejszy możliwy skład.

Mundo Deportivo, Sport i AS nie mają wątpliwości, że dziesięciu piłkarzy Barçy ma pewne miejsce w wyjściowym składzie na dzisiejszy pojedynek. Są to ter Stegen, Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Rakitić, Busquets, Messi, Luis Suárez i Neymar.

Niemal już tradycyjnie pod nieobecność Andrésa Iniesty zagadką pozostaje obsada trzeciej pozycji w linii pomocy Barçy. AS stawia na Andre Gomesa, natomiast Mundo Deportivo i Sport nie podejmują się jednoznacznego stwierdzenia, na kogo postawi dziś Luis Enrique.

Poniżej przedstawiamy grafiki z przewidywanymi składami, udostępnione przez Mundo Deportivo i AS. Dziennik Sport nie udostępnił grafiki ze swoimi przewidywaniami.

Przewidywane składy według Mundo Deportivo

Przewidywane składy według ASa

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Rafa za Gomesa i jazda z nimi.

Gomes jest za wolny na taką drużynę jak Sociedad. Ich siłą są kontry i wg mnie Rafinia sprawdziłby się idealnie bo chłopak jest też dobry w zabezpieczaniu tyłów.
A tak na marginesie to martwi mnie to że Rafa gra tak mało. Ma 5 bramek na koncie i gdyby grał regularnie myślę że wszedłby na wyższy poziom.

Myślę że skład powinien wyglądać tak:MATS-Roberto,Pique,Mascherano,Alba-Rakitić,Busquets,Gomes-MSN
konto usunięte

Myślę, że jeśli ma grać już Gomes to tylko na pozycji Rakitića, bo tam czuje się najlepiej. Ja jednak najbardziej chciałbym pomoc: Busi-Rakitić-Denis/Rafa.

Się te gazeciska znają na piłce jak Ja na hokeju...
Neymar dzisiaj usiądzie na ławce a za niego zagra Paco/Arda tego jestem pewny,Ney nie łapał kartki z Malagą aby być w razie problemów na Anoeta gotowym do wejścia w II połówce ;)
konto usunięte

Byleby nie Ivan i Andre Gomes razem. Potrzebujemy kogoś bardziej zbliżonego charakterystyką do Andresa, czyli albo Denisa, albo Rafinhę. Andre Gomes to powinien z Ivanem rywalizować na drugiej stronie pomocy.

Ciekawe czy Lucho dzisiaj coś wykombinuje ze składem? :D nie zdziwie się jak nie zagra Neymar ;p

Rafinha albo Denis albo ... Gomes ...

Myślę, że Gomes to odpowiedni wybór, to będzie ciężki mecz, potrzebny jest silny, wysoki pomocnik, który da dużo również w defensywie. Ponadto Andre ma bardzo dobry przeglad pola, który pomoże grać - o ile będzie taka potrzeba z kontry. Musi się jedynie wystrzegać strat, a będzie dobrze. Martwię się za to o a Rakiticia, który od kilku sporkan gra bardzo przeciętnie, gdyby był Iniesta, można by spróbować wstawić za niego Gomesa, ale miejmy nadzieję, że pokaże dzisiaj klasę. Rafinha ma swistne statystyki, ale on nie trzyma linii pomocy, często nie wraca się, bo gra zbyt ofensywnie i robią się dziury. Dzisiaj na 100% w pierwszym składzie nie zagra.

Chyba gomes najlepiej w odbiorze bedzie lepszy takze wole gomesa

Rafinha albo Denis za Gomesa
konto usunięte

Skład Sportu według mnie.

Dziś potrzeba wysokości a z tego co wiem Gomes jest najwyższy z nowych nabytków więc to on powinien zagrać od pierwszej minuty.

Lubie Gomesa i cieszę się, że trener na Niego stawia, ale z drugiej strony Rafinha zasługuje na ten pierwszy skład. Cieżka sprawa być trenerem, taki dylemat tym bardziej że do tego dochodzi jeszcze Denis
konto usunięte

Mój ojciec mi zawsze powtarzał, że jak masz coś zrobić na "odwal się", to lepiej nie rób wcale.

To tak odnośnie tego "artykułu"