Barça B rozbija L'Hospitalet

26 listopada 2016, 20:42

Sport

9 komentarzy

FC Barcelona B pokonała L’Hospitalet 4:0 i utrzymała pozycję lidera grupy trzeciej Segunda División B.

Katalończycy objęli prowadzenie już w 15. minucie, kiedy Gumbau pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Porcara. Barça grała intensywnie i wertykalnie. W drużynie Blaugrany wyróżniali się Cardona, Perea i przede wszystkim Alfaro.

W 33. minucie Barça B podwyższyła prowadzenie na 2:0 za sprawą Borjy Lópeza, który po rzucie rożnym znakomicie uderzył piłkę głową. Jeszcze przed przerwą Katalończycy zdobyli kolejną bramkę. Tym razem jej autorem był Alfaro, który przeprowadził fantastyczną akcję indywidualną, zakończoną precyzyjnym strzałem. Wynik na 4:0 ustalił w 56. minucie Xemi, wykańczając świetną akcję zespołową Barçy B. Warto odnotować debiut w drużynie Gerarda Lópeza lewego obrońcy Cucurelli, który zaliczył bardzo udane zawody, lecz jeszcze może poprawić się w grze ofensywnej.

Mimo kilku osłabień Barcelona B odniosła przekonujące zwycięstwo i nadal podąża dobrą drogą w kierunku powrotu do Segunda División.

Barça B – L’Hospitalet 4:0

Barça B: Suárez; Palencia, Martínez, Borja López, Cucurella; Carbonell (Xemi, 46'), Sarsanedas, Gumbau; Perea (Paik, 74'), Marc Cardona (Mujica, 57') i Alfaro.

L’Hospitalet: David, Dani Fernández, Jordi, Javi Selvas, Ciria, Zamora, Lucas Porcar (Teo, 59'), Juste, Walter (Inés, 59'), Salinas i Rubio (Tabala, 64').

Gole: 1-0. Min. 15. Gumbau. 2-0. Min. 33. Borja López. 3-0. Min. 38. Alfaro. 4-0. Min. 56. Xemi.

Niezły ten Min. Cztery bramki. Wychowanek?