Po El Clásico spotkanie na szczycie w sprawie nowej umowy Messiego

Łukasz Lewtak

26 listopada 2016, 12:00

Sport

10 komentarzy

Przedłużenie umowy z Leo Messim jest priorytetem dla zarządu FC Barcelony na ten sezon. Władze klubu mają świadomość, że negocjacje będą długie, ponieważ chodzi o kontrakt najlepszego piłkarza świata, jednak podstawy zostały już uzgodnione, a teraz nadszedł czas, by wykonać kolejny krok.

Dotychczas Josep Maria Bartomeu kontaktował się z Jorge Messim jedynie telefonicznie, zapewniając, że pozostanie Leo jest dla klubu kluczowe, i wyrażając nadzieję, że zostanie osiągnięte porozumienie, które uszczęśliwi zawodnika. Kolejnym krokiem będzie spotkanie w cztery oczy. Jorge Messi przyleci do Barcelony z okazji El Clásico i w kolejnych dniach po meczu spotka się z Josepem Marią Bartomeu.

Podczas spotkania zostaną omówione bardziej konkretne kwestie. Josep Maria Bartomeu przedstawi Jorge Messiemu projekt sportowy Barçy na najbliższe lata, w którym Leo Messi ma odgrywać kluczową rolę. Drużyna cały czas musi być wystarczająco silna, a przedłużenie umów z Busquetsem i Neymarem oraz planowane zawarcie nowych kontraktów z Luisem Suárezem, ter Stegenem i Rakiticiem świadczą o tym, że zarząd doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

FC Barcelona chce zaoferować Leo Messiemu umowę do końca jego kariery, podobnie jak Andrésowi Inieście. Argentyńczyk będzie mógł zdecydować, do kiedy chce przedłużyć swój kontrakt i później odbędą się rozmowy na temat warunków finansowych. Klub zdaje sobie sprawę, że będzie musiał wyłożyć bardzo duże pieniądze.

Barça ma silne argumenty w ręku – drużynę aspirującą do zdobycia wszystkich możliwych trofeów oraz propozycję umowy godnej najlepszego piłkarza świata. Wszystko jest na dobrej drodze do tego, aby Leo Messi pozostał na Camp Nou na dłużej niż do 2018 roku, kiedy kończy się jego obecny kontrakt z Barceloną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Podobno Leo ma podpisać z nami kontrakt na jakieś 7-8 lat

Chcę aby Messi grał w Barcy do 36 roku życia a potem na koniec kariery na 2 lata odszedł do Newell’s Old Boys jeśli tego będzie chciał.

Najlepiej do 40-stki niech gra :)

Mam nadzieje ze Messi pogra w Barsie przynajmniej do 35 roku życia :) niech dobije do 40 trofeów i niech wysrubuje wszystkie rekordy żeby nikt ich przez 100 lat nie pobił ;)

Coś gdzieś czytałem że ma dostać 55mln.

Andres i Leo do końca kariery w Barcelonie to byłaby świetna wiadomość... Ciężko znaleźć zawodników którzy w dzisiejszej piłce bardziej na coś takiego zasługują. Dodałbym do tego grona Tottiego :)