Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Łukasz Lewtak

26 listopada 2016, 07:40

49 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo informuje, że Barça obserwuje Isco, którego kontrakt z Realem kończy się w 2018 roku. Piłkarz z Málagi jest ceniony w stolicy Katalonii za swoją jakość, wiek (24 lata) i za to, że jest okazją na rynku. Nie wiadomo, czy Isco przedłuży umowę z Realem. Barça wypłaciłaby zawodnikowi premię, gdyby przeszedł na Camp Nou jako wolny piłkarz. Poza tym MD pisze, że Barcelona obserwuje cztery perły Ajaksu, Iniesta odbył wczoraj część treningu z grupą, w przeciwieństwie do Piqué, z kolei Robert Fernández ma już „tanią alternatywę” dla Aleixa Vidala. Na samym dole znajdziemy zapowiedź meczu Espanyolu z Leganes oraz przeczytamy o tym, że „Zidane szuka zastępcy Bale’a”. W Formule 1 Hamilton naciska na Rosberga, a w koszykarskiej Eurolidze kolejnej porażki doznała Barcelona, która przegrała na wyjeździe z Galatasaray 64:78.

Sport informuje, że po El Clásico Bartomeu spotka się z Jorge Messim i zaoferuje Leo umowę do końca kariery. Prezydent Barçy już uruchomił kontakty, aby zorganizować spotkanie. Na górze czytamy o „alarmie” z powodu kolejnej porażki koszykarzy Blaugrany, a nieco niżej o wypowiedzi Guardioli, który chce, aby Messi zakończył karierę w Barcelonie. Sport informuje także o nieobecności Piqué, Aleixa Vidala i Ardy Turana na wczorajszym treningu. Hiszpański stoper ma zagrać jednak w wyjściowym składzie na Anoeta. Z kolei w Realu Varane dołączył do listy kontuzjowanych, a Espanyol poszuka dziś pierwszego zwycięstwa u siebie.

Marca pisze o meczu Realu z Gijón jako o „próbie generalnej przed El Clásico”. Królewscy postarają się w tym spotkaniu o odniesienie szóstego kolejnego zwycięstwa w lidze. Poza tym brakuje im trzech goli do osiągnięcia granicy stu bramek zdobytych za kadencji Zidane’a. Real zagra dziś w koszulkach wykonanych z butelek z recyklingu. Na górze czytamy, że sprawa z firmą DIS martwi Neymara, a na dole Marca pisze, że „Cholo próbuje bez Carrrasco”, a „Valencia szuka odrobiny spokoju” w meczu z Sevillą.

AS cytuje na okładce wypowiedzi Zidane’a, który mówi, że Benzemę „przetestują wszyscy”, na miejscu Jamesa nie odszedłby z klubu, Ramos musi zagrać ze Sportingiem mimo zagrożenia sankcją za kartki, w przypadku Bale’a wszyscy najlepsi lekarze mówili o konieczności przeprowadzenia operacji, Kovacić dostał swoją szansę w związku z kontuzjami w zespole i bardzo dobrze wykonuje swoją pracę, a Coentrão był wobec siebie zbyt surowy. Z kolei trener Sportingu Abelardo mówi: „Bernabéu to dobre miejsce do zmiany naszego wizerunku”. Na górze okładki czytamy, że Griezmann przyznał, iż miał wątpliwości co do odejścia z Atlético minionego lata, a z boku dowiemy się o skandalu seksualnym w futbolu młodzieżowym w Anglii („siedmiu byłych piłkarzy mówi, że byli molestowani i gwałceni”).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Isco może i byłby fajny w Barcie,ale wątpię żeby z Realu przeszedł do Barcy

Fajnie byłoby zobaczyć Isco grającego w Barcelonie, ale chyba to nierealne.
konto usunięte

Isco w Barcy marzenie!

Mi osobiście Isco przypomina Thiago. Bardzo podobny styl gry, gościu się marnuje jak nie wiem.

Isco idealnie pasowal by do stylu gry barcy. Real gra innym stylem, stylem gry bardzo przypomina mi inieste

Barto bedzie moim bohaterem jak pod.ebie im Isco za darmo.

Mam nadzieję, że żaden Isco do Barcy nie trafi, nawet za darmo.

Z Isco mają ten sam problem co z Ozilem. Obaj to zagorzali kibice FcB. Prędzej czy później Isco będzie naszym zawodnikiem.

Dla mnie Isco to dużo lepszy pomysł niż Brazylijczyk z Liverpoolu, świetna kontrola piłki, drybling, oraz umiejętność zmiany tempa. Dziwi mnie, ze gra jeszcze w Realu, przy ich stylu faktycznie jest mniej ceniony niż inni pomocnicy, w każdym innym zespole grałby pierwsze skrzypce, chociażby u nas. Iniesta jest już bliżej końca kariery, do tego przechodząc do nas zyska kadra Hiszpanii i on sam, bo w ten sposób wywalczyłby sobie miejsce w podstawowym składzie reprezentacji. Oczywiście kontekst przejścia musiałby być taki, że obecni młodzi się nie sprawdzili i przynajmniej jeden z nich zostałby sprzedany z środka pola. Sporo czasu do 2018, ale ciekaw jestem jak by to było.

Za 2 lata Iniesta 34 lata więc Isco za free byłby idealnym rozwiązaniem :)
konto usunięte

Isco? Nie głupi pomysł, ale sprowadzając kolejnego pomocnika zamykamy drzwi Aleni w 1 drużynie...

Real zagra dziś w koszulkach wykonanych z butelek z recyklingu. - Barca gra w takich od 5 lat ... ach ten adidos...

Ja mysle ze Leo jak podpisze kontrakt to narazie do 2022. Wtedy bedzie mial 35 lat i wtedy dopiero beda albo przedluzac o rok , dwa albo Leo pojdzie do Argentyny. Bardziej stawiam ze Leo pogra do 38 roku zycia w Barcelonie i odejdzie albo zakonczy tu kariere. Jednak Leo to fenomen wiec w wieku 38 nawet moze swietnie rozgrywac z jego technika i podaniem zostanie pomocnikiem i do 40 nawet moze grac w Barcelonie w pierwszym skladzie.

Messi nie podpisze kontraktu do końca kariery , ponieważ woli podpisywać krótsze umowy z ciągłą podwyżką .

Isco jest idealny do Barcy
konto usunięte

"AS cytuje na okładce wypowiedzi Zidane’a, który mówi, że Benzemę „przetestują wszyscy."W kontekście tej afery z sextaśmami,brzmi to bardzo dwuznacznie :) A cztery "perełki Ajaxu? Ciekawe.Chyba chodzi im o Tim Krula, Toulaniego Serero,Nemanje Gudejla i Heiko Westrermmana :) Tak na poważnie, ja tam widzę jedną -Kaspera Dolberga.Reszta jak Younes,El Ghazi czy Bazoer,to już raczej dojrzałe "perły",nie "perełki".

Żadnego piłkarza z realu nawet gdyby mieli za to zapłacić Barcelonie.

Dla mnie Isco w ogole nie jest madridista. Wydaje m sie, że widzi jaki błąd popelnil :) Z mila checia bym zobaczyl Hiszpana w bordowej koszulce :) Dla mnie zjada jak gra każdego z naszych obecnych pomocników (poza Iniesta). Dlaczego? Bo mimo wielu strat (ktore wynikaja z braku ogrania) potrafi minac kilku pilkarzy i gra niekonwencjonalnie - pelno przeszywajacych pilek lub prostopadlych za plecy obroncow. A tego nam teraz brakuje najbardziej :)
konto usunięte

Jamesa tam marnuja. Robaldo powinien grac za Benzeme a Jamea na lewej... byliby jeszcze grozniejsi. Isco gra za rzadko...a jak gra to solidnie. Ile on musi zrobic na pierwszy sklad?

Isco? I jak tu traktować te gazety poważnie.

Isco bylo trzeba brać jak był w Maladze.Teraz to po ptakach

Oby dziś Ramos zobaczył żółtą kartkę :) jeszcze niech Neymar jutro odpoczywa, bo też ma 4 żółte kartki, a lepiej dmuchać na zimne :)

Chciałbym zobaczyć Isco w Barcy :)