Eusebio: Messidependencia jest czymś pozytywnym

Julia Cicha

25 listopada 2016, 22:46

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Trener Realu Sociedad wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Barceloną. Odpowiedział na wiele pytań dotyczących Leo Messiego oraz skomentował dobrą passę jego drużyny w spotkaniach u siebie przeciwko Barçy.

– Messi ma wielki wpływ na grę zespołu i Barça z tego korzysta, wie, jaki jest ważny. Akceptuje to jako coś pozytywnego. To pokazuje tożsamość drużyny i sprawia, że jest ona silniejsza. Ja również uważam, że to coś dobrego – powiedział Eusebio.

Szkoleniowiec wie, co trzeba zrobić, by zatrzymać Messiego: – potrzeba dużo uwagi i koncentracji oraz intensywności w grze. Gramy przeciwko najlepszemu zawodnikowi i dlatego wszystko trzeba robić na 100%. Messi sprawia, że rywale gubią się na poziomie taktycznym, jego ruchy stwarzają przewagę Barcelonie. Trzeba o tym pamiętać i postarać się go powstrzymać. W sytuacjach jeden na jednego obrońcy muszą zachowywać się inteligentnie i dojrzale, by Messi nie był w stanie ich minąć.

Eusebio zdaje sobie sprawę, że Barça traciła punkty podczas sześciu ostatnich wizyt na Anoeta, ale równocześnie ostrzega, że „przeszłość do niczego się nie przyda, statystyki nie pomogą nam w wygranej”. Chce, by jego zawodnicy „myśleli tylko o niedzielnym spotkaniu, bo Barça ma piłkarzy przyzwyczajonych do wygrywania i jest klubem, dla którego liczy się tylko mistrzostwo. Z tego powodu będzie chciała przerwać złą passę w San Sebastián”.

Były trener Barçy B wyjaśnił, że Barcelona pozyskała w tym roku wielu piłkarzy, którzy są jeszcze w fazie adaptacji. Eusebio nie ukrywa swojej radości z tego, że w przypadku wygranej jego zespół zbliży się w tabeli do Katalończyków na odległość punktu: – jeśli się uda, będzie pięknie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messipendencja nie oznacza przypadkiem uzaleznienia gry od Messiego? A wiec, raczej jest to negatywne zjawisko.

Najlepiej to niech się przewracają sami przed Leo :D

Często słyszę od Anglików że ich liga jest mega trudna itd bo każdy może wygrać z każdym. Chociażby ostatnie remisy City to potwierdzają, ale (!!!!) tak samo Barca jam Real muszą dać z siebie maksa aby zdobyć punkty. Te spotkanie nie będzie łatwe ale liczę na wygraną :-)

No Panowie, przełamujemy się :)