Nowe Mini Estadi może zostać nazwane na cześć Johana Cruyffa

Łukasz Lewtak

25 listopada 2016, 21:49

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Jak poinformowano w programie „El Club de la Mitjanit” w Catalunya Radio, nowe Mini Estadi, które powstanie w Ciutat Esportiva w Sant Joan Despí, może zostać nazwane na cześć Johana Cruyffa.

To jedna z możliwości uczczenia pamięci legendarnego Holendra, który zmarł 24 marca tego roku. FC Barcelona złożyła rodzinie Johana Cruyffa trzy propozycje upamiętnienia byłego piłkarza i trenera Blaugrany. W grę wchodzi również stworzenie muralu na fasadzie Camp Nou lub wzniesienie przed stadionem pomnika, podobnego do tego Ladislao Kubali.

Są to na razie wstępne propozycje klubu, które teraz rozważy rodzina Johana Cruyffa. Jedno jest pewne – legenda Barçy i światowej piłki nożnej zostanie godnie upamiętniona przez FC Barcelonę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie rozumiem jak można nie chcieć uczcić najważnijszego człowieka w historii klubu pomnikiem czy chociażby nazwą stadionu. Boisko treningowe to można nazwać takiego Tito, który był w Barcelonie i w zasadzie bez historii. Dla Cruyff a należy się mes que

@Numer14: Podejście rodziny jest piękne. Pokora mimo gigantycznej historii Cruyffa. Szanuję to. U nas walą ulice i pomniki za byle co.

@Numer14: Espai Barca jest tym powodem. Co z tego że CN dostanie nazwę Johan Cruijff Arena, Stadium czy coś innego jak za rok do nazwy zostanie dodane Qatar Airways czy coś innego za śmiesznie małe pieniądze.
« Powrót do wszystkich komentarzy