Messi – pichichi całej Europy

Łukasz Lewtak

25 listopada 2016, 08:49

Mundo Deportivo

40 komentarzy

Leo Messi znajduje się obecnie w fantastycznej formie. Mimo że w pełnym wymiarze czasu rozegrał tylko 14 z 19 meczów Barçy w tym sezonie (w czterech nie wystąpił w ogóle, w piątym zagrał przez pół godziny), to dzięki zdobyciu aż 17 goli w lidze i Lidze Mistrzów jest najlepszym strzelcem w Europie.

Największy rywal Argentyńczyka w walce o Złotą Piłkę Cristiano Ronaldo zdobył osiem goli w La Lidze i tylko dwa w Lidze Mistrzów. Lepsi od Portugalczyka są Edinson Cavani z PSG (11 bramek w Ligue 1 i 5 w Champions League), Aubameyang z Borussii (w sumie 15 trafień), Modeste z Kolonii (12) i Agüero (11).

Messiemu brakuje tylko dwóch goli do wyrównania rekordu liczby bramek strzelonych w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W czterech dotychczasowych spotkaniach, jakie rozegrał w obecnej edycji Champions League, Argentyńczyk zdobył aż 9 goli. Najlepsze osiągnięcie należy do Cristiano Ronaldo, który zdołał 11-krotnie trafić do siatki w fazie grupowej LM w sezonie, kiedy ustrzelił w sumie 17 bramek w Europie. Messi będzie miał okazję wyrównać lub pobić rekord Portugalczyka w meczu z Borussią Mönchengladbach. Dotychczas Argentyńczyk zdobył hat-tricki w spotkaniach z Celtikiem i City na Camp Nou, dublet w Glasgow i jedną bramkę na Etihad Stadium. Za Messim w klasyfikacji najlepszych strzelców Ligi Mistrzów jest Edinson Cavani, który jednak ma na koncie aż cztery trafienia mniej od gwiazdy FC Barcelony.

Leo Messi błyszczy jednak nie tylko w Champions League. W lidze hiszpańskiej strzelił już osiem goli i jest liderem klasyfikacji pichichi razem z Luisem Suárezem i Cristiano Ronaldo. Warto zaznaczyć, że Argentyńczyk nie wystąpił w trzech z dwunastu meczów – ze Sportingiem, Celtą i Málagą, z których Barça wygrała tylko jeden.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Największy rywal Argentyńczyka w walce o Złotą Piłkę Cristiano Ronaldo"
Zdanie zupełnie oderwane od rzeczywistości. Każdy obiektywny obserwator futbolu zdaje sobie sprawę że ZP wygra CR ze względu na LM i ME i nikt nie będzie patrzył jak słabe miał drabinki Real czy Portugalia by wygrywać te rozgrywki i jak słabo grał CR w Euro. On wygra to trofeum mimo że nie podoba mi się to jak i większości kibicom Barcy w Polsce.
Rekord grupowy LM będzie trudny do osiągnięcia zwłaszcza że Barca ma już pewne 1 miejsce ( więc możliwe że zagrają gracze co grali mniej) więc Messi może mieć wolne. A i tak wszystko zależy tylko od niego samego
- czy będzie chciał grać ( a raczej czy zgodzi się na wolne)?
- czy będzie musiał rozgrywać i rozdzielać piłki w linii pomocy zmniejszając swoje okazje do strzelania na bramkę ( bo linia pomocy Barcy to nie powala grą jak nie ma tam Messiego)
- czy nie odda innemu graczowi ewentualnego karnego?
Cieszmy się grą Messiego bo przez politykę obecnego zarządu "antyLaMasia" na kolejnego Messiego będziemy czekać 100 albo i więcej lat.

@CruyffLaportaPep: Kolejnego Messiego już nie będzie... On jest jedyny w swoim rodzaju.

@CruyffLaportaPep: Widzisz nie wszyscy sie zgadzaja z podejsciem ze to licz,tych trofeow decyduje o tym kto dostaje zlota pilke. Wg mnie jest to nagroda dla najlepszego pilkarza a nie dla tego kto zdobylnajwiecej trofeow, a jakby nie patrzec Messi caly czas jest najlepszy tak jak rok temu i dwa trzy cztery lata temu malo tego mozna powiedziec ze jest jeszcze lepszyod siebie samego z poprzednich lat to ile daje Messi Barcelonie jest dwa razy wiecej niz to co daje krzysiu realowi, z reszta na rozum czlowiek ktory gra na srodku rozgrywaz drybluke i strzela jest wazniejszy od typka co lata na skrzydlach no i rola znacznie trudniejsza. Druga sprawa dobry obronca zawsze zadusi ronaldo widzielismy to w wielu meczach czy to realu czy portugali a mecze w ktorych jeden obronca zdusil messiego?!ja nie widzialem zadnego...
konto usunięte

@TheNekro94: Tak samo mówili o Maradonie, Pele, Zidanie czy Luisie Nazario.

@TheNekro94: Jest kolejny Messi. A nawet dwóch :D może oni za te 15 lat będą nas zachwycać.

@TheNekro94: Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Nie chodzi mi o piłkarza o tym samym nazwisku ale umiejętnościach i szkoleniu go w La Masii.

@bymearon: Sam widzisz że każdy ma w tym temacie swoje zdanie a fakty są takie że CR tą nagrodę zgarnie na 99% czy nam się to podoba czy nie. Mi się to n ie podoba ale co mam poradzić że to konkurs popularności który pod uwagę weźmie LM i Euro a nie wpływ danego piłkarza na grę swojej drużyny. Trzeba się z takim werdyktem pogodzić i nie zachowywać się jak kibice Realu z Polski płaczący nad Sneijderem w 2010 roku.
« Powrót do wszystkich komentarzy