Sport: Alarm w Barcelonie z powodu Roberto

Majerr

13 listopada 2016, 10:57

Sport

53 komentarze

Wirus FIFA zaczyna siać spustoszenie w szeregach FC Barcelony. W minioną środę kontuzji doznał Samuel Umtiti, którego rozbrat z futbolem potrwa trzy tygodnie, a teraz z bólem ścięgna Achillesa zmaga się Sergi Roberto.

Prawy obrońca zespołu Luisa Enrique nie wystąpił we wczorajszym zwycięskim meczu Hiszpanii przeciwko Macedonii (4:0) z powodu dolegliwości związanych ze ścięgnem Achillesa. FC Barcelona ma powód do obaw, ponieważ Roberto nie ma naturalnego zmiennika. Aleix Vidal, który także jest prawym obrońcą drużyny, kompletnie nie cieszy się zaufaniem Luisa Enrique, stale pomijającego go przy powołaniach na kolejne mecze zespołu.

Na ten moment przewiduje się, że Roberto pozostanie na zgrupowaniu kadry narodowej, pomimo faktu, że we wtorek Hiszpanie rozegrają jedynie towarzyski mecz z Anglikami na Wembley. Po zakończeniu starcia z Macedończykami sam zawodnik zapewnił w strefie mieszanej, że nie ma powodu do podnoszenia alarmu, ponieważ znajduje się on do dyspozycji Luisa Enrique, jeżeli ten będzie chciał skorzystać z jego usług.

Pomimo tych zapewnień oczywiste jest to, że klub woli, aby zawodnik powrócił do stolicy Katalonii. Mając na uwadze kalendarz gier, jaki czeka na podopiecznych Enrique, Asturyjczyk liczy na to, że Roberto będzie w pełni zdrowia na przyszłe mecze zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nic dziwnego jak lucho tak ładnie zarzadza składem ze Roberto nie ma zmiennika .. znienawidziłem lucho za to co zrobił z Aleixem .

Niech mu zmiennika znajdą, bo z żelaza to chłopak nie jest, co kilka meczy jakiś problem. Za długo chyba na ławce siedział i jego organizm nie jest przyzwyczajony do takich wysiłków, nie ma co mówić, bo jak gra, to daje z siebie 110%

Fajny dresik mają w tej reprezentacji

Ale lipa jest, non stop jakaś kontuzja w zespole..

kurcze co jest z tymi kontuzjami w tym sezonie? zle przepracowany okres przygotowaczy czy z treningami cos nie tak
konto usunięte

No to Rafa na wahadłowego, albo Sergi Palencia(choć powinien grać Vidal). Nie widzę problemu, ani konieczności kupowania Lichsteinerów,Cancelów,Srnów, ani innych.

Na Malage Vidal się nada, powinien w końcu zagrać, chociaż ten jeden mecz. Jeśli jednak Lucho naprawdę go nie chce to Masche czy Rafa, będzie dobrze. Roberto mecz z Malagą powinien przesiedziec i odpocząć.

Czyli 3-4-3 na Malagę jak Sergi nie wyzdrowieje.

Chłopaci z Barcy B szansę dostaną przynajmniej...

Sezon na "a nie mówiłem" uważam za otwarty :D

Oby to nie była długa przerwa

Aha , dzień dobry :/

Roberto ? No naprawdę jest powód żeby płakać..

Sytuacja kadrowa robi się dosłownie tragiczna! Sypie nam się obrona. Jestem ciekaw jak rozwiążę ten problem Luis Enrique. Czyżby Vidal miał się doczekać długo wyczekiwanej szansy. Szczerze w to wątpię choć chciałbym aby tak się stało.

Zaczyna to irytować. Jest tylu zawodników w kadrze ale kontuzje odnosi zawodnik Barcelony. Absolutnie nikomu nie życze kontuzji i chciałoby się by każdy do klubu wracał zdrowy ale to co się dzieję denerwuje kibiców

może Nili z rezerw dostanie szanse

Trzeba było czasem dać pograć Vidalowi, a nie...jak zawsze.....z ręką w nocniku :D

W jaki sposób on doznał tej kontuzji? Od siedzenia na ławce w meczu z Macedonią?

Tak z ciekawości, jak według Was wyglądałaby jedenastka gdyby Roberto nie mógł zagrać w meczu z Realem? Postawilibyście na Vidala?

Powinnismy sciagnac Daniego Alvesa z Juventusu. Podobno utalentowany grajek.

Zdecydowanie jestem za sprowadzeniem do Barcelony Mario Gaspara z Villarrealu. Obserwuję tego zawodnika już dłuższy czas bo oglądam sporo meczów Villarrealu. W tym sezonie nie gra tak świetnie jak w poprzednim gdzie wystąpił nawet w reprezentacji i do dziś się zastanawiam czemu Del Bosque nie zabrał go do Francji. Natomiast Mario to solidna firma i co ważne on gra bardzo dobrze w defensywie co powoli staje się wyjątkiem wśród bocznych obrońców. Taki Cancelo może i jest bardziej błyskotliwy i lepszy technicznie ale jeśli chodzi o bronienie to poziom niżej od Mario.

Spokojnie mamy Vidala ;)

Myślałem że coś mu się stało poważnego jakiś zamach czy co jak przeczytałem tytuł.
konto usunięte

Skoro Lucho skreślił Vidala, trzeba koniecznie sprowadzić nowego PO w zimie. Nie możemy sobie pozwolić, by klub tego formatu, mający w zamiarze walczyć o trzy trofea na wiosnę miał jednego prawego defensora w kadrze.

Zgadzam się z przedmówcą, Barca powinna się postarać o Lichtsteinera.

Może ma swój wiek a w ofensywie nie jest tak przebojowy jak Alves, ale jest doświadczony, jest NOMINALNYM PO a w formie jest praktycznie nie do przejścia.
Dostaniemy go za małe pieniądze i mógłby zagrać w Lidze MIstrzów jako że Juve go nie zgłosiło. Takie wynalazki jak Cancelo narazie zostawmy i ewentualnie w lato kogoś na przyszło kupmy.

Roberto potrzebuje godnego zmiennika, który da mu odpocząć oraz który go przyciśnie, gdy Roberto będzie słabo grał.
A z Lichtsteinerem nie miałbym takich obaw nawet z Realem czy Atletico jak gdyby bronić miał Vidal czy Rafinha.

Lichtsteiner lekiem na całe zło :)

Ja nadal nie moge zrozumiec tego w zespole nie ma prawego obroncy

Gerard Romero już wczoraj napisał, że to fałszywy alarm i że z Sergim wszystko ok.

Tytuł jak z onetu i ciśnienie w górę. :D A tak serio, to jeśli nie mógłby wystąpić z Malagą, to fajnie byłoby zobaczyć Vidala. Chciałbym. No ale to chyba niemożliwe.