Menotti broni Messiego

Julia Cicha

12 listopada 2016, 19:30

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Były trener Barçy i reprezentacji Argentyny César Luis Menotti wystąpił w obronie Leo Messiego oraz skrytykował Bauzę.

– Z piłkarskiego punktu widzenia nie mogę tego zrozumieć. Naprawdę nie wiem, analizując mecz nie myśli się, czy wina leży po stronie trenera czy piłkarzy. Reprezentacja ma sprzeczne pomysły na grę. Sabella poprawił połowę rzeczy, Martino nie umiał sprawić, by drużyna grała tak jak chciał. Nie rozumiem, dlaczego Argentyna zgodziła się grać stylem Brazylii. Rywale w dużej mierze bazują na dobrych i utalentowanych zawodnikach. Nie mogliśmy im niczego narzucić. Nie umieliśmy zarządzać przestrzenią na boisku, a dla nich było to łatwe. Kiedy masz piłkę, możesz wykonać 70 podań, ale muszą się one zakończyć zagrożeniem bramki rywali. Jeśli po 70 podaniach jedynie dośrodkowujesz, nic się nie zmienia. Nie wiem, jak oni chcą grać – powiedział Menotti na antenie radia Cooperativa.

– Argentyński futbol, tak jak i społeczeństwo, w ostatnich 25 latach dotknął głęboki zanik kultury. Nic mnie już nie zdziwi, ani w grze na podwórku, ani w profesjonalnej piłce nożnej. Powierzamy wszystko pierwszej lepszej osobie, to straszne – dodał Argentyńczyk.

– Dunga stawiał na odzyskiwanie piłki dzięki sile fizycznej zawodników. Z kolei Tite przesunął linię pomocy o 20 metrów i formacje są bardziej zjednoczone. Obecna Brazylia pozwala ci grać do pewnego stopnia, ale potem naciska, stawiając na piłkarzy, którzy dobrze grają. Martwi mnie postawa Argentyny, sposób w jaki pracują. Gracze muszą mieć wszystko jasno ułożone, to jak w orkiestrze. Pugliese grał jeden dźwięk, Troilo inny. Nie znaczy to, że nie dajemy grać indywidualnościom. Jednak, by „soliści” mogli sobie poradzić, muszą mieć wizję gry, wspólną ideę, inaczej skrzypce grają, co chcą. Reprezentacja fałszuje i to trener będzie musiał ich nastroić. Na razie będziemy czekać na ratunek ze strony Messiego, Agüero, Higuaína czy Di Maríi. Gra tej drużyny wcale mi się nie podobała – skrytykował.

Menotti postanowił jednak wystąpić w obronie Messiego, który nie zawsze może wybawić swoją ekipę z opresji: – Messi nie gra dobrze. Kiedy masz do dyspozycji dobrego skrzypka, który nie wie co grać, nie możesz zbudować orkiestry tylko na podstawie jednego muzyka. Wtedy jesteśmy zgubieni. Jeśli orkiestra będzie funkcjonować, wiele razy będziemy cieszyć się z gry Messiego. On nie dotknął piłki nawet 5 razy na przestrzeni ostatnich 30 metrów boiska… Trzeba znaleźć pomysł na grę. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że gramy tak, jak pozwala nam na to rywal.

Argentyńczyk uważa, że to nie Messi rządzi w reprezentacji: – nigdy nie poszedłem do piłkarza do domu. Spotykam się z nimi na mieście. Nie poszedłem do Maradony ani do Kempesa. To jednak nic nie mówi. Nie uważam, że zawodnicy tacy jak Messi mieli coś do powiedzenia w kluczowych kwestiach, od tego są inni. Można oczywiście rozmawiać z trenerem, w ten sposób graczom jest wygodniej.

Argentyna jest obecnie szósta w grupie eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji i istnieje możliwość, że zabraknie jej na mundialu: – istnieje ryzyko niezakwalifikowania się na mundial. Zawsze było ciężko, ale jeśli nie zmieścimy się w pierwszej piątce… nie mieści mi się to w głowie. Na razie możemy być spokojni, wszystko jest w zasięgu dwóch punktów. Jednak jeśli Peru wygra z Argentyną, wyprzedzi ją w tabeli. Musimy awansować, ale prawdziwym problemem jest zła gra, poza momentami, kiedy piłka trafia do Messiego.

– Sabella zmienił swoją wizję gry, bo uwierzył, że wszyscy muszą grać razem. Zmienił połowę rzeczy i dzięki temu drużyna była bardziej solidna. Była to jednak odpowiedź na obecność w składzie wielu klasowych piłkarzy, a nie jego własny pomysł. Nie było dobrze, ale awansowaliśmy, bo Messi był w świetnej formie – zakończył były trener.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi powinien iść śladem swojego rywala i sterować wszystkim z tylnego siedzenia. Umówmy się te wyniki nie biorą się z znikąd cała federacja i otoczka jej działalności to gorzej niż 3-ci świat, no i jeszcze ci "selekcjonerzy" jeśłi ktoś myśli że taki Simeone pójdzie do reprezentacji to powodzenie bo to strzał w kolano.

Na ratunek ze strony Higuaina to na pewno mogą liczyć.

Menotti po raz kolejny pokazuję jakim jest inteligentnym człowiekiem.

Bardzo dobrze to ujął, coś trzeba zrobić z tą sytuacją. Jak Albicelestes przegrają z Kolumbią to pozbyłbym się tego trenera w pierwszej kolejności.
konto usunięte

Porównania do orkiestry, skrzypiec itp. genialne. Argentyna nie ma wyrazu i nie wie jak grać. Nie jest nastrojona, za dużo zależy od Messiego. Kraj jako taki w gospodarczych i społecznych aspektach też kuleje. Cały naród przeżywa kryzys tak samo jak drużyna czy federacja...