Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

11 listopada 2016, 05:00

90 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Przedłużenie kontraktu z Rakiticiem priorytetem” – Mundo Deportivo skupia się dzisiaj na planie FC Barcelony dotyczącym podpisania nowych umów z niektórymi graczami pierwszego zespołu. Ivan Rakitić jest najczęściej wykorzystywanym graczem przez Luisa Enrique. Chorwatem interesuje się kilka najpotężniejszych klubów, jak choćby Manchester United, lecz priorytetem Rakiticia pozostaje Barça. Oprócz tego dziennik podaje, że po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej nowy kontrakt podpisze Luis Suárez. Następny w kolejce znajduje się ter Stegen. Nie ma pośpiechu z kolei w sprawie nowych umów dla Iniesty i Messiego. Kapitan Barçy otrzyma umowę do końca swojej kariery, a Argentyńczyk siądzie do rozmów z klubem, kiedy będzie na to gotowy. Na dole czytamy o trzech tygodniach przerwy dla Umtitiego. Występ Francuza w ligowym Klasyku stoi pod znakiem zapytania. Obok znajdziemy informację o hołdzie dla Johana Cruyffa, na którym pojawiły się wszystkie ważne dla FC Barcelony osobistości. Na samym dole wiadomość z obozu Realu: „Florentino ruszy po Dyabalę, gdy tylko będzie mógł kupować”.

„Celem Coutinho” – kataloński Sport poświęca swoją uwagę zawodnikowi Liverpoolu, który posiada DNA Barçy. Kataloński klub cały czas śledzi karierę Brazylijczyka, którego łączy bliska relacja z Neymarem. Dziennik stwierdza, że zawodnik byłby zaszczycony możliwością występów na Camp Nou. Niżej czytamy o wątpliwym występie Umtitiego w ligowym Klasyku. Na dole mamy: „hołd FC Barcelony dla legendarnego Cruyffa”. Obok dowiadujemy się, że Barça jest blisko pozyskania nowego sponsora swoich koszulek.

„Domowe ubezpieczenie” – przed jutrzejszym starciem z Macedonią Marca zwraca uwagę na fakt, że Hiszpanie nigdy nie przegrali u siebie w meczu rozgrywanym w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Taka sztuka udała się jedynie drużynom Brazylii i Włoch. W 54 takich spotkaniach La Furia Roja jedynie dwa razy otarła się o porażkę. Na górze czytamy o sytuacji kadrowej Realu: „Pepe, Ramos, Casemiro i Benzema powracają do zdrowia, choć ich występ przeciwko Atlético stoi pod znakiem zapytania”. Na dole czytamy o kontuzji Umtitiego, a także o firmach, które mogą zostać sponsorami nowego stadionu Atlético. Po lewej stronie znajdziemy wypowiedź Monreala: „chcę jedynie cieszyć się tą chwilą”. Niżej wiadomość o zastąpieniu kontuzjowanego Diego Costy przez Iago Aspasa.

„Ferguson starał się o to, aby Cristiano odszedł do Barçy” – madrycki AS umieścił na swojej okładce wypowiedzi z prezentacji nieautoryzowanej biografii Cristiano Ronaldo autorstwa Guillema Balague. Pisarz zapewnił, że tymczasowy prezes Realu Boluda znajdował się o krok od zerwania negocjacji z United z powodu krytyki Fernándeza de Blasa i Florentino Péreza dotyczącej ceny całej operacji. Na górze czytamy: „Iago Aspas zastępuje kontuzjowanego Diego Costę”. Z lewej strony znajdziemy informację o kolejnej wpadce Tebasa, który insynuował, że nowy stadion Atlético będzie nosił nazwę „Wanda”. Niżej wiadomość o kontuzji Umtitiego i jego zagrożonym występie w Klasyku. Na koniec zapowiedź starcia Stanów Zjednoczonych z Meksykiem, które po zwycięstwie Donalda Trumpa będzie czymś więcej niż jedynie meczem piłkarskim.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślę, że zarząd dojrzewa do transferu Coutinho. Jak Inter mógł wypuścić takiego zawodnika?

Coutinho to kozak, jestem pewny, że by się sprawdził w Barcelonie.

Coutinho to jedyny obecnie piłkarz środka pola, który moim zdaniem pasowałby jak ulał do systemu gry Barcy (gra kombinacyjna, nieszablonowe podania ...), z Andre Gomesem stworzyliby kiedyś niezły duet środkowych pomocników, bo ten drugi też rozumie o co w tej grze chodzi :)

Coutinho w Barcelonie to byłoby coś wspaniałego.

Coutinho talent i na dodatek młody. Obawiam sie ze cena moze byc astronomiczna.
konto usunięte

Dybala do Realu to taka sama głupota jak Coutinho do nas. Gdzie oni niby mieliby grać? I u nas i u nich tłok.
konto usunięte

Oby Cou do nas przeszedł, może w letnim okienku? Ten zawodnik będzie idealnym następcą i zastępcą Andresa.

Coutinho marzenie, oby przyszedł do nas jak najszybciej! :D Wielki talent i wydaje się obecnie jedynym ogarniętym zmiennikiem dla Andresa. O Dybali Real może zapomnieć, jestem tego niemal pewny. Ich dwóch w niedalekiej przyszłości widzę w Barcelonie, idealnie tu pasują :D

Stawiam że to zwykłe domysły prasy na temat Coutinho. Nie ma u nas miejsca gdzie miałby grać a wątpię że któryś z pomocników odejdzie, klub nie wyłoży za niego 80 baniek a na dodatek priorytetem jest prawy obrońca i stoper. Mało możliwe że w lecie Barca go kupi.

Coutinho jest moim marzeniem już od dwóch lat (tylko, że teraz gdy Kloop buduje na Anfield TAKI zespół to ciężko będzie go stamtąd wyciągnąć) , to samo tyczy się Edena Hazarda. W takich chwilach jak teraz, przy braku Andresa Iniesty, Brazylijczyk doskonale sprawdziłby się jako lider drugiej linii. Z kolei Belga chętnie widziałbym w Barcelonie w miejsce chimerycznego i chaotycznego Neymara, jeśliby tylko P$G ponowiło ofertę i położyło na stół 180 mln euro to Barca powinna taką sprawę rozpatrzyć. Ale póki co to priorytetem jest prawy obrońca.

Coutinho watpie zeby przeszedl do Barcy, Klopp buduje druzyne pod niego i Liverpool bedzie gral o CL za 2-3 lata ale trzeba przyznac ze chlopak jest w top 5 najlepszych pilkarzy swiata jezeli jedynie utrzyma poziom na jaki go stac
konto usunięte

dla mnie i tak obrona to priorytet, Coutinho nie zając nie ucieknie.

Jestem za Dybalą.

Zmieńmy się w real madryt, zagrał chłopak jeden dobry sezon i już go bierzemy, co tam, że mamy nowych którzy potrzebują czasu na ogranie.

Mi się od 2 lat marzy Coutinho w Barcelonie :) żeby to nie były tylko plotki
konto usunięte

Troche tłok będziemy mieli ale kupmy go!
konto usunięte

Halo Liverpool, ile za tego Coutinho?

Coutinho to świetny piłkarz, potrafiący pociągnąć grę, ale nadal mnie boli ta defensywa.

Myślę że sprowadzenie Coutinho to będzie dobry pomysł.Iniesta już młodszy nie będzie,a Cou z Neymarem myślę że idealnie by się zgrali
konto usunięte

"Chorwatem interesuje się kilka najpotężniejszych klubów, jak choćby Manchester United..."Hahaaha.potężny to był kac u tego,co pisał te słowa,lub chłopina cofnął się trochę w czasie :D
Jak nie Pique to Umtiti...Tradycyjnie problemy ze ŚO...Oby Samuel zdążył się wykurować na Gran Derbi,trzymam za to kciuki.
Coutinho? Jestem jak najbardziej za, nie miałbym nic naprzeciwko gdyby dołączył do Barcy już w zimowym okienku.Zwlaszcza że The Reds nie grali w pucharach,więc mógłby występować w LM.

Iniesta coraz starszy. Coutinho mógłby powoli wchodzić w jego miejsce. Pasowałby.

Coutinho co za crack. Ostatni moment, żeby go kupić..

Zamiast kupować talenty, które nie wiadomo czy się sprawdzą za 50 mln lepiej kupić sprawdzonego i bardzo dobrego Coutinho za 50 mln... Nikt by wtedy nie drżał w razie kontuzji Iniesty. To by był idealny zawodnik dla nas.

Coutinho wspaniały gracz . Tylko jego ewentualne przyjście wiąże sie z sprzedażą kogoś z zapchanej linii pomocy . Czy może podchodzi on pod plan zastąpienia Iniesty? Jak uważacie?

„Ferguson starał się o to, aby Cristiano odszedł do Barçy” - czyli jednym słowem, Ferguson chciał się zemścić za przegrany finał w Rzymie..

"...kilka najpotężniejszych klubów, jak choćby Manchester United"
Ale komuś wyszło to zestawienie :D

Już widzę jak Klopp budując "nowy projekt" rezygnuje z najlepszego grajka.
Chyba jedynie wtedy jak mu się da 80 mln, a tyle Barca nie da bo Coutinho
to nie jest jakiś nowy Iniesta, mimo że to bardzo dobry piłkarz.

G*wno wiem, ale jestem prawie pewny, że Ferguson wcale.nie chciał oddawać go do Barcy...
konto usunięte

Po raz pierwszy zgadzam się z tym całym bałaganem. Niech Messi odejdzie z tej Barcelony. Zobaczymy, co wtedy wygra Barca! To są jakieś kpiny. Mają kasę na wszystko, ale z Leo zaczną negocjować na samym końcu.
Chcą, żeby odszedł, niech odejdzie. Zawsze będę kibicować Messiemu. Niech zmieni ten klub i udowodni wszystkim, że zawsze będzie najlepszy.
Real przedłuża umowę z Żelusiem i jakoś nie ma z tym problemu. Dowiadujemy się po fakcie.
A Barca ciągle ma problem z Messim. Ciągłe dyskusje i niedomówienia. Leo, zmień klub, jeśli FC Barcelona Cię nie docenia.