Ter Stegen: Lubię grać pod presją

Julia Cicha

10 listopada 2016, 22:00

Sport

11 komentarzy

Marc-André ter Stegen udzielił wywiadu dla Barça TV, w którym powiedział, że “jeśli się denerwujesz, nie znajdujesz rozwiązania problemu. Należy wszystko przemyśleć dwa razy, bo zawsze można się poprawić”.

Bramkarz uważa, że presja spoczywająca na nim jest dobra i przyznaje, że ją lubi. Cieszy się grą zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Niemiec twierdzi, że “cały zespół Barçy jest bardzo zjednoczony i wszyscy uważają, by koledzy dobrze się czuli. W ten sposób piłka nożna jest łatwiejsza, a zawodnicy rozumieją się bez słów”.

Zapytany o zawodnika, który najbardziej pomógł mu w adaptacji w nowym klubie, ter Stegen wymienił Rakiticia: – Rakitić bardzo mi pomógł, kiedy czegoś nie rozumiałem, mogłem go zapytać. Ułatwił mi adaptację.

Bramkarz opowiedział również o swoich początkach z piłką nożną: – miałem 14 lat i lubiłem grać na bramce, rzucać się na ziemię... Na początku byłem napastnikiem, ale bramkarz doznał kontuzji, zagrałem za niego i zrobiłem to dobrze.

O swoich kolegach z barcelońskiej bramki powiedział: – Jordi jest bardzo lojalny, zawsze chce się rozwijać, tak samo ja Cillessen, który dobrze się adaptuje, i staram mu się w tym pomóc.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tak, wszyscy to widzieliśmy :)

ps. ironia, żart.

ma świetnie możliwości ja się tylko zastanawiam czy dotrwa w barcelonie na tyle długo by jego talent explodował i zamiótł wszystko

Czas na ocenę jego gry przyjdzie na koniec sezonu, póki co na pewno nie można powiedzieć, że jest oazą spokoju, niemniej jednak kilka razy nas uratował i miał świetne interwencje. Gra w kratkę i dlatego jest wiele spekulacji na jego temat, ale dajmy mu szansę. W końcu to nasz bramkarz numer jeden i co by nie było musimy w niego wierzyć, a przede wszystkim on musi uwierzyć, że zasługuje na to miejsce jak nikt inny i przełożyć to na opanowanie na boisku :)

Ciesze sie bardzo ze to wlasnie ter Stegen zostal a nie ulubieniec wiekszosci tej strony Bravo!

Ojj Marek, Marek... Jak sobie przypomnę Twoją grę "pod presją" w meczu z Celtą, kiedy Barca rozpoczęła tam remontadę to... Lepiej przemilczę temat. ;)