FC Barcelona trzecią najbardziej wartościową piłkarską marką na świecie

Julia Cicha

10 listopada 2016, 21:15

Sport

26 komentarzy

Siła marki jest niezwykle ważna przy negocjowaniu kontraktów reklamowych. Z badań przeprowadzonych przez Global Intangible Financial Tracker wynika, że FC Barcelona zajmuje trzecie miejsce na liście najbardziej wartościowych marek w futbolu (993 milionów dolarów).

Wyprzedza ją jedynie Real Madryt (1,148 miliarda USD)  i Manchester United, który prowadzi w zestawieniu (1,17 miliarda).

Te same badania pokazują, że FC Barcelona bardzo zwiększyła swoją wartość w 2016 roku w porównaniu do badania zeszłorocznego (o 28%) dzięki zdobytym tytułom, które zmieniły ją w „jeden z klubów, które odniosły najwięcej sukcesów w ostatniej dekadzie”. Z pewnością pomogła obecność tridente, dzięki któremu Barcelona jest jeszcze bardziej rozpoznawalna.

Z kolei Real Madryt zwiększył swoją wartość o 32% dzięki wygraniu Ligi Mistrzów. Pomogło mu również podpisanie milionowego porozumienia z Adidasem. Na czele wciąż pozostaje jednak Manchester United, który „najlepiej rozumie nieuchwytność świata futbolu”.

Na czwartym miejscu w zestawieniu znalazł się Manchester City, a za nim Bayern Monachium, Arsenal, PSG, Chelsea, Liverpool i Tottenham. Jak widać, największy potencjał marketingowy przejawiają kluby z ligi angielskiej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mistrzostwo marketingu to pierwsze miejsce United :P

Lista ich sukcesów w ostatnich latach:

Tym razem Arsenal uciekł spod topora :D

te wszystkie rankingi są do .... to jak ja porównanie ronaldo do Leo

United ma dużo hajsu od Chevroleta,ale nie przekłada się to na wyniki

O ile real jestem w stanie jakoś zrozumieć, to Manchesteru ani trochę... i to chyba nie są tylko moje odczucia.

United ma kasę ale ostatnie lata bardzo słabo w grze.

Zobaczcie, w jakim tempie rośnie marka City. 10 lat temu nikt (spoza piłki) o nich nie słyszał. Od tego czasu wygrali ledwie 2 mistrzostwa kraju, w Europie nie istnieją do tej pory, a gwiazdy pokroju Ronaldo, Messiego nigdy nie mieli. Rozumiem, dlaczego są popularni, ale szokuje mnie, że są już przed Bayernem.

Z drugiej strony - taka jest właśnie siła dobrej strategii marketingowej BPL. Jak dobrej? Ano np. ja, kibic La Ligi, złapałem się ostatnio na tym że nie wiem, kto był ostatnio piłkarzem miesiąca w Hiszpanii, a o tym, kto był na Wyspach - wiem doskonale.

Tytuł powinien brzmieć-,, FC Barcelona jest trzecią najbardziej wartościową marką na świecie BIORĄC POD UWAGĘ KLUBY PIŁKARSKIE."
W świecie sportu europejskie kluby piłkarskie przegrywają (jeszcze) z takimi amerykańskimi drużynami jak hokejowa NY Rangers, koszykarskie LA Lakers, NY Knicks, baseballu NY Yankees i LA Dodgers czy z futbolu amerykańskiego Dallas Cowboys i New England Patriots.

Super. Zespół, który ostatnio gra piach, jego marka jest najlepsza. Kto to kupuje?

Ja nie mam pojęcia dlaczego ten Manchester United jest taką wartościową marką przez tyle CZASU. Nawet wtedy kiedy nie wygrywają oni żadnych tytułów. Same "wielkie" transfery, wielomilionowe pensje dla piłkarzy czy "Renomowany" trener, a efektów jak nie było tak nie ma. Czasem się zastanawiam czy to nie jest jakaś pralnia "brudnych pieniędzy" w tym Manchesterze. ;)
konto usunięte

Mam nadzieję że prędko Barca i Real zdetronizują te śmieszne angielskie klubiki. Taka prawda że żaden angielski klubik nie ma startu do top3 ligi hiszpańskiej+ Sevilla może wkrótce być tym 4 katem(wygrana z Live w finale EL to trochę mało, ale Sampaoli to świetny trener i stworzy potęgę taką jak Cholo z Atleti). Z Niemiec to Bayern i BVB mogłyby się postawić angielskim klubom, a z Włoch póki co tylko Juve(ale liczę na powrót Milanu na szczyt, a są na dobrej drodze do tego).

Ja to rozumiem w ten sposob: United gralo w LM przez wiele lat i to z sukcesami, dlatego dla wiekszosci stali sie bardziej rozpoznawalni niz reszta, jednak zeby stac sie rozpoznawalnym dla niemal wszystkich, trzeba bylo odkryc nowe drogi rozwoju, dlatego tez United sprytnie odpuscilo lige angielska, aby dostac sie do Ligi Europejskiej i tam zapoznac sie z kolejna rzesza fanow zespolow "drugiej ligi". stad tez ich ogromna rozpoznawalnosc, cos czego nie ma Barca i Real. Teraz dzieki temu maja kase na Pogbow i innych Mourinhow i dzieki temu przez dlugie lata beda brylowac w Lidze Mistrzow I Lidze Angielskiej... hmmm to chyba jednak glupota byla i sa po prostu slabi a badanie jakies glupie. cofam wszystko

United jeśli już rozumie jakąś nieuchwytność, to tylko dobrej formy i Ligi Mistrzów...

UTD ...