Brazylia – Argentyna, 00:45 CET

Majerr

10 listopada 2016, 13:15

Własne/Mundo Deportivo

32 komentarze

Dzisiaj w nocy o godzinie 00:45 (czasu środkowoeuropejskiego) dojdzie do długo wyczekiwanego spotkania pomiędzy Brazylią a Argentyną. Oczy kibiców będą szczególnie skupione na starciu Neymara z Messim, które elektryzuje nie tylko Amerykę Południową, lecz cały piłkarski świat.

Superklasyk Ameryki Południowej zawsze wzbudza wielkie emocje w piłkarskim świecie. Rywalizacja pomiędzy Brazylią a Argentyną jest stara jak świat i za każdym razem do czerwoności rozpala zmysły fanów obu drużyn. Nie inaczej będzie i tym razem, biorąc pod uwagę fakt, że naprzeciw siebie staną najlepsi (zdaniem wielu) bądź po prostu jedni z najlepszych piłkarzy obecnych czasów – Leo Messi i Neymar.

Obie drużyny przystąpią do tego spotkania w odmiennych nastrojach. W ostatnim czasie drużyna prowadzona przez Edgardo Bauzę wyraźnie zawodzi, o czym świadczy aktualna szósta pozycja w tabeli. Mając na uwadze fakt, że tylko pierwsze cztery miejsca gwarantują bezpośredni awans na mistrzostwa świata w Rosji (zespół z piątego miejsca zagra w barażach), lokata ta jest absolutnie nie do przyjęcia w ojczyźnie Leo Messiego i Javiera Mascherano. Wystarczy powiedzieć, że w ostatnich trzech spotkaniach Argentyńczycy nie zwyciężyli ani razu. Najpierw przyszły dwa wyjazdowe remisy z Wenezuelą (2:2) i Peru (2:2), a później Albicelestes doznali zaskakującej porażki na własnym stadionie z Paragwajem (0:1).

W zupełnie innej sytuacji znajduje się Brazylia, która zdobyła komplet punktów w ostatnich czterech spotkaniach. Pięciokrotni mistrzowie świata nie dali szans kolejno Ekwadorowi (3:0), Kolumbii (2:1), Boliwii (5:0) oraz Wenezueli (2:0). Dobra postawa w tych spotkaniach zaowocowała tym, że Neymar i spółka znajdują się na pierwszej pozycji w tabeli.

Pozycja Zespół Mecze Punkty Bilans bramkowy
1. Brazylia 10 21 23:9
2. Urugwaj 10 20 21:7
3. Ekwador 10 17 18:14
4. Kolumbia 10 17 15:12
5. Chile 10 16 18:16
6. Argentyna 10 16 11:9
7. Paragwaj 10 15 10:12
8. Peru 10 11 14:17
9. Boliwia 10 4 9:26
10. Wenezuela 10 2 9:26

Argentyna potrzebuje przełamać złą passę, która może pozbawić jej awansu do mistrzostw świata. Ostatni raz Albicelestes zwyciężyli 1 września w starciu z Urugwajem (1:0 po golu Messiego). Na wicemistrzów Copa América czeka bardzo ciężkie wyzwanie, ponieważ zagrają nie tylko z będącym w dobrej formie liderem tabeli, lecz także z drużyną, która w bezpośrednich starciach posiada korzystniejszy bilans.

Według FIFA Brazylijczycy potykali się z Argentyńczykami 102 razy. Canarinhos 39 razy wychodzili zwycięsko z tych pojedynków, podczas gdy Albicelestes 37 razy cieszyli się z pokonania odwiecznego rywala. 26 meczów kończyło się remisem. Jeszcze mniej korzystnie wypada statystyka tych spotkań, w których to Brazylijczycy byli gospodarzami. W takich meczach Canarinhos byli górą 22 razy, podczas gdy przyjezdni z Argentyny wygrywali jedynie 8-krotnie.

Nie ulega wątpliwości, że obie drużyny wyjdą na murawę po zwycięstwo. Półśrodki nie wchodzą w grę. Oprócz trzech punktów, które są znacznie bardziej potrzebne Argentynie, walka toczyć będzie się o prestiż i honor. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami w Buenos Aires padł remis 1:1 (gole Lavezziego i Limy).

Kto okaże się leszy w Superklasyku Ameryki Południowej? Czy Argentyna wpadnie w jeszcze większe tarapaty, a jej awans na mistrzostwa świata będzie stał pod ogromnym znakiem zapytania? Messi i Mascherano będą mogli robić sobie żarty w katalońskiej szatni z Neymara, czy to może Brazylijczyk będzie mógł pożartować ze swoich przyjaciół. Odpowiedzi na te pytania poznamy dzisiaj w nocy około godziny 2:30 (CET).

Jednocześnie przypominamy, że transmisję tego spotkania będziecie mogli zobaczyć na antenie Eleven Sports. Początek transmisji o godzinie 00:40.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Póki co to obrona Argentyny nie istnieje Przy obu golach obrońców nie było Przy drugim Zabaleta przy pierwszym albo on albo Mashe całkiem zgubili graczy Brazylii

Telewizyjne chamstwo przekracza wszelkie granice, nawet hymnów nie potrafią uszanować, muszą wcisnąć reklamy

2-3 dla Argentyny.

Jesus
Higuain
Neymar
Messi
Messi

:)

Witam czy jesteś mi w stanie ktoś powiedzieć albo podesłać linka,gdzie mogę na telefonie (android)obejrzeć dzisiejszy mecz?z góry dzięki bardzo

Patrząc na sklady i na fakt ze to Brazylia jest gospodarzem to Argentynie daje male szanse na komplet punktow...Oczywiscie jest Leo Messi, najlepszy zawodnik jakiego widzial swiat ale nawet jego geniusz moze byc niewystarczajacy, bo czuje ze Brazylia strzeli pare bramek..:) No ale ja sie nie znam wiec..:)

"Rozdarte serca", "Nasi staną na przeciwko naszych" :D

Chyba pierwszy raz nie wiem komu kibicować. Niech wygra lepszy!
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dzisiaj za Brazylią. Liczę na to, że Neymar pokaże klasę.

Mysle ze Argentyna jednak wygra. Leo w formie-> Argentyna w formie:-)

Już się nie mogę doczekać :D Jeszcze tylko 2h :)

Brazylia 3:1 ;)

Zdrowia dla naszych :-)

El Clasico Ameryki Poludniowej ;)

Nie wiecie gdzie ten mecz będzie transmitowany?

Ja osobiście jestem za Argentyną.Lubię Neymara,ale wolę żeby wygrał Leo

Liczę na dobra grę Argentyny . Może kreatywność Leo odmieni ich grę, która ostatnio nie zachwyca :/

Wcześniej jakoś nie patrzyłem na tabelę i nie wygląda to jakoś źle jeśli chodzi o Argentynę. Wszystkie zespoły mają jeszcze po 8 meczów do rozegrania, więc Messi i spółka powinni zagrać na mundialu spokojnie:) Oby do tego czasu Sampaoli albo Simeone zostali trenerami repry, bo jakoś Bauzą nie przepadam:p

W przewidywanych składach Igła więc nie wróży to nic dobrego. Liczę po prostu na dobry mecz. A gdybym miał obstawiać to pewnie zastanawiałbym się nad remisem

Nigdy nie pisałem komentarza w takim stylu, ale liczę na wygraną Argentyny po jakimś magicznym występie Lionela, na pewno byłoby to mocnym argumentem w kwestii walki o Złotą Piłkę. Bo miano Najlepszego Piłkarza i tak ma w domyśle każdego normalnego kibica piłki nożnej.