Luis Enrique nie prosił o żaden transfer

Julia Cicha

9 listopada 2016, 21:30

Mundo Deportivo

33 komentarze

Pozycja prawego obrońcy jest problematyczna dla Luisa Enrique. Z jednej strony trener nie jest zwolennikiem Aleixa Vidala, z drugiej nie może zapominać, że transfer tego obrońcy był jego pomysłem, a klub zapłacił za niego 18 milionów euro.

Być może Robertowi Fernándezowi uda się wypożyczyć lub sprzedać Hiszpana, choć to drugie wydaje się niemożliwe. Trener nie chce ani nie może uchodzić jednak za inicjatora tego posunięcia. Luis Enrique nie prosił dotąd o transfery w zimowym okienku transferowym i uważa, że poradzi sobie z zawodnikami, których ma do dyspozycji, oraz z graczami rezerw.

Już w meczu z Leganes Barça zagrała trójką nominalnych stoperów, ale Javier Mascherano wystąpił na prawej obronie. Z kolei Rafinha zagrał wtedy na lewej stronie defensywy.

Luis Enrique w pełni ufa Sergiemu Roberto i uważa, że błędy popełnione przez obrońcę w meczach z Manchesterem City i Sevillą nie będą powtarzały się często. Z tego powodu szkoleniowiec odrzuca na razie możliwość kupienia prawego obrońcy. Postawił za to na Andre Gomesa, co wydawało się być zaskakującym wyborem wobec dużej liczby pomocników w drużynie. Lucho wierzy jednak we wszechstronność swoich zawodników. Liczył też, że sytuacja Vidala ulegnie zmianie. Tak się jednak nie stało.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja bym wolał jakbyśmy jeszcze w zimie kogoś sprowadzili na PO

Jak Roberto złapie kontuzje to wtedy dopiero będzie problem, no ale jest Niby szeroka kadra. Jak Vidal słabo gra jako obrońca, to można spróbować wystawiać go na skrzydle, może tam odpali...

Najlepszy kandydat do zastapienia Vidala jest dla mnie Lichstainer, silny, doswiadczony i przede wszystkim bardzo dobry na swojej pozycji a co wane kontrakt mu sie konczy w czerwcu takze nie byl by drogi ...

Skoro Vidal jest skreślony to LE powinien pomyśleć kogo ustawić jako zmiennika S. Roberto. Można na siłę w kilku meczach wystawiać Rafinhę, ewentualnie próbować gry trójką obrońców. Niemniej trzeba trzymać kciuki za zdrowie naszego jedynego prawego obrońcy.

Ciekawa opinia. Jednak według mnie prawy obrońca by nam się przydał. Skoro Luis nie chce stawiać na Vidala to Sergi koniecznie potrzebuję zmiennika.

Mi to sie wydaje ze Vidal po prostu nie wykonuje zalozen taktycznych trenera i w tym problem.

Wszystko okej, w niektórych łatwiejszych meczach można zagrać 3 obrońców, albo z Rafinha czy Masche na PO, ale jeśli nie daj Boże Roberto dostanie kontuzji w kluczowym momencie sezonu to będzie kiepsko... Ja bym jednak kogoś sprowadził.

Ja nie wierzę że o da szanse vidalowi. Na jednej konferencji dziennikarze mówili że jest skreślony a trener nawet temu nie zaprzeczył. Według mnie za Roberto zagra albo jakiś pomocnik albo ktoś z rezerw
Komentarz usunięty przez użytkownika

dalej niech Vidal zagra ze 3 mecze, poczuje że drużyna go potrzebuje a na pewno odpłaci się super grą.

Powiedziałbym że prawy obrońca to priorytet i do najlepiej szukać najlepszego. Sergi Roberto mimo wszystko potrzebny jest w środku. Iniesta musi mieć następcę, który ma to coś.

Szkoda że Vidal już skreślony, ale może coś się zmieni jeszcze? Zobaczymy, ja bym bardzo chciał.

Może jest jeszcze nadzieja dla Vidala, bardzo na to liczę. Kto wie, może w meczu z Malagą ? Skoro rzekomo dzisiaj Lucho był zadowolony z jego zaangażowania w trening.
#LuchodajszanseVidalowi :D

Wolałbym jednak jakąś alternatywę, chociaż ciężko o to będzie zimą. A już teraz widzimy, że Roberto niezniszczalny nie jest, jego uraz wywołał spore zamieszanie, a też przyda się co jakiś czas mu odpocząć.

Miejmy nadzieję, że Lucho wie, co robi. Sergi przecież cały sezon na 100% grać nie będzie i to jest oczywiste.

Nie po raz pierwszy pokazuje jak doskonałym jest szkoleniowcem, ściąga chłopaka, obiecuje mu złote góry i... dupa. W Romie nic ciekawego nie pokazał, w Celcie to samo, a w Barcy jest Messi.

MD i wszystko jasne :D

Rafinha grał na lewej obronie :O?

No tak Sergi na pewno cały sezon. bez przerwy zagra na PO :)

Wołałbym aby Vidal dostał szansę na wykazanie się a dopiero potem ewentualne pozbycie się jeśli niczego nie pokaże . Szkoda gościa oglądać tylko na trybunach bo nie ma szansy na złapanie rytmu meczowego