Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

28 września 2016, 08:10

42 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Na głównym planie widzimy odwróconego plecami Marca-André ter Stegena. Dla bramkarza Barçy spotkanie z Borussią będzie powrotem do klubu, w którym się wychował. Barcelona jest w tym sezonie silna na wyjazdach, ale drużyna z Mönchengladbach nie przegrała u siebie od stycznia. W dzisiejszym meczu ma wystąpić najsilniejsza jedenastka Blaugrany, nie licząc Messiego. Argentyńczyka ma zastąpić Rafinha bądź Arda Turan. Na górze przeczytamy o remisie Realu, który dwukrotnie dał się dogonić Borussii, a także o dzisiejszym starciu Atlético z Bayernem, przy okazji którego wspominany jest poprzedni pojedynek pomiędzy tymi zespołami. Ponadto Mundo Deportivo pisze o zwolnieniu Sama Allardyce’a z funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii, przygodzie strażaka Didaca Costy i konieczności wzmocnienia przez Barçę drużyny koszykarskiej, po tym jak kontuzji doznali Rice, Navarro i Ribas.

Neymar i Suárez przyjeżdżają do Niemiec, żeby zdobyć trzy punkty, które mogą okazać się decydujące. Sport cytuje wypowiedź Luisa Enrique, który stwierdził, że „Borussia u siebie jest strasznym przeciwnikiem”, nawiązując do serii jedenastu zwycięstw na własnym stadionie zespołu z Mönchengladbach. „Nie podnoszą głów” - tymi słowami dziennik opisał trzeci z rzędu remis Realu. Ponadto przeczytamy o pierwszym zwycięstwie Sevilli w Lidze Mistrzów pod wodzą Jorge Sampaoliego.

„Znów uciekło” - Real zremisował trzeci kolejny mecz i drugi z rzędu, w którym obejmował prowadzenie. Marca cytuje słowa Zidane’a, który uważa, że jego zespół zasłużył na więcej. Dziennik informuje o wielkim kroku do przodu Sevilli po zwycięstwie z Lyonem. Odnośnie meczu Atlético z Bayernem czytamy o dwóch faworytach do wyjścia z grupy i kandydatach do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Barcelona natomiast nie może pozwolić sobie na stratę punktów w kontekście meczów z Manchesterem City.

„Real Madryt z inną twarzą” - AS pisze o golu Ronaldo i innym niż zazwyczaj zachowaniu Portugalczyka, a także cytuje pomeczową wypowiedź Zidane’a.  „Jestem zły, ponieważ zagraliśmy wielki mecz, ale rezultat i tak nie jest najgorszy” - powiedział trener Realu. Simeone w meczu Atlético z Bayernem ma postawić na Torresa, a trener Bawarczyków Ancelotti uznaje Cholo za swojego dobrego kolegę i świetnego szkoleniowca. Dziennik opisuje ponadto zwycięstwo Sevilli po bramce Ben Yeddera i niewykorzystanym karnym Vietto w 68. minucie. W dzisiejszym wydaniu przeczytamy również o blisko dziewięciomiesięcznej passie bez porażki na własnym stadionie Borussii Mönchengladbach i kulisach zwolnienia Sama Allardyce’a.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powiem Wam ludziska tak: Ogladalem pierwsza polowe i Borusia cisnela Real az milo, ale w drugiej polowie wskoczylem w auto i na awaryjnych zapierdzielalem lamiac wszystkie przepisy do szpitala. O 22:23 na Swiat przyszla moja coreczka :)

PS Do zony w zarcie powiedzialem ze jakby zaczekala 24h z porodem to by musiala sobie sama jechac :) Pozdrawiam wszystkich

@Marcello: Gratulacje. Mi córka urodziła się w styczniu i pierwsze co dostała to śpiochy w barwach Barcy.

@Marcello: Gratulacje ! :)

@Marcello: Gratulacje! Jak córeczka ma na imię?

@Marcello: Gratulacje ;).

@Marcello: Gratki!
No to da rade zobaczyc swoj pierwszy mecz Barcy dzisiaj wieczorem :)
To sie nazywa 'tajming'!!

@Marcello: Gratulacje! Ja czekam do kwietnia :)

@Marcello: Gratki! ;)

@Marcello: Moje, wielkie gratulacje :-)
Gdy moja córuś miała 5 lat (2 lata temu) po raz pierwszy zapytała mnie-,, kiedy pojedziemy na wakacje do Barcelony?". Nawet nie wiesz, jak wtedy się poczułem. Życzę Ci tego samego :-)

@JimMorrisonFCB: Wiecej info wyslane na priv :)

@Marcello: Nic nie doszło ;)

@Marcello: Gratulacje !!!! :)

@Marcello: Gratulacje! :))
« Powrót do wszystkich komentarzy