Leo Messi autorem najładniejszego gola minionego sezonu w Europie

Łukasz Lewtak

25 sierpnia 2016, 16:22

FCBarcelona.cat/UEFA.com

30 komentarzy

Użytkownicy portalu UEFA.com uznali, że najładniejszego gola minionego sezonu w Europie zdobył Leo Messi.

Internautom najbardziej do gustu przypadło trafienie Argentyńczyka z meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko AS Romie. Po pięknej akcji całego zespołu Leo Messi przelobował Wojciecha Szczęsnego i zapewnił Barcelonie prowadzenie 2:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem Blaugrany 6:1. Messi zdobył w tamtym pojedynku jeszcze jedną bramkę, a warto zaznaczyć, że był to pierwszy mecz Argentyńczyka po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją, odniesioną na początku sezonu.

W plebiscycie na stronie UEFA.com Leo Messi uzyskał 73 331 głosów (34%) i wyprzedził m.in. piłkarza halowego Interu Movistar Ricardinho, Shaqiriego oraz zawodniczkę Lyonu Abily. Gol gracza juvenilu A Carlosa Aleñi z meczu UEFA Youth League przeciwko AS Romie nie spotkał się z dużym uznaniem wśród internautów (10. miejsce).

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Takie bramki to ja na podwórku codziennie strzelałem !!!!!

Przestałem oglądać te wszystkie gale. Nie wiem gdzie oni maja oczy a co dopiero mózgi. Gol cudnej urody,ale na to miejsce mogl być gol Messiego z wolnego z CA czy inny jego bardziej indywidualny gol. Jestem pewny, ze wraz z końcem ery Messiego i CR7 skończy sie biurokracja i taka kasa w footballu. Ciekawe co wtedy...

Będąc całkowicie szczerym i obiektywnym, nie był to najpiekniejszy gol (w porównaniu do innych). Tak samo z Cristiano, nie był on najlepszym zawodnikiem minionego sezonu. W sumie po raz pierwszy nie było, wydaje mi się, żadnego konkretnego faworyta, nikt się jakoś szczególnie nie wyróżniał. Nie twierdzę również, że Leo powinien ją dostać, bo grał różnie. Obecny sezon zaczął znakomicie i każdy kto oglądał mecze Barcy wie, kto jest nadal najlepszy na świecie. Bywały lata, że lepszy był CR7, a wówczas Leo nieco przygasal, ale jak już wspomniałem wystarczy zobaczyć jego obecną grę i wtedy juz nie ma wątpliwości, że po prostu czysto piłkarsko jest obecnie najlepszy i nie powinno patrzeć się na tytuły zdobyte w ostatnim czasie. W drugą stronę powiedziałbym dokładnie tak samo, gdyby to Messi zdobył LM, Copa itd., a Ronaldo potrafiłby "w tym czasie" sam wygrywać mecze i nie chodzi tylko o samo strzelanie bramek, bo za to dostaje się inne nagrody. Nagrody przyznawane za nazwiska sa juz śmieszne i zarówno Leo jak i Cristiano pewnie nieraz się dziwią, że niektóre z nich dostają, tak jak właśnie te ostatnie, które nie należały się ani jednemu, ani drugiemu.

Gdyby to bylo za akcje sezonu to w 2014 wygrałaby bramka Wilshere'a
https://www.youtube.com/watch?v=NmQfhkGPrM8

Nie mam nic do zawodników Barcelony ale czasami w tych nagrodach wygrane bramki są mocno naciągane (akurat w tym przypadku lub kiedyś tam gdy Leo też wygrał).

No to chociaż to zdobył Leo bo CR7 został najlepszym piłkarzem zeszłego sezonu.Poza tym bramka bardzo ładna.Prawdziwa tiki-taka

Barcelona w grupie z City,Mönchengladbach i Celticiem!!!

Z ostatniej chwili. Cristiano Ronaldo otrzymał nagrodę najlepszego piłkarza ubiegłego sezonu, gratulujemy :)

Dziwny wybór tej bramki, tak naprawdę gdyby strzelił tak ktoś inny, nie Messi to na pewno nie dostałby tej nagrody. Pooglądałem wszystkie nominacje i przynajmniej dwie bramki biją tą Messiego o głowę.

jakieś jaja to jest najładniejsze trafienie w europie ?!?!?!?!?!?!?!!? bez jaj jestem wielkim fanem Messiego ale jest masa ładniejszych goli nawet jego >!!
konto usunięte

Gratulacje dla Leo, piękna bramka.

haha z city w grupie gramy :D

ja nie mogę się doczekać jak MSN będą razem grać kurcze

W koncu Najlepszy Pilkarz na swiecie! Brawo Leo! :)

Moim zdaniem też najładniejszy.
konto usunięte

New link?

Wszystko ładnie pięknie, ale zaraz biała część madrytu będzie krzyczeć, że to wszystko przez to, że Messiemu ma kto podawać. Wyprzedzę od razu te krzyki hala dzieci i przyznam im rację - na dowód słuszności tych stwierdzeń wrzucę epicką asystę Busquets'a....

https://www.youtube.com/watch?v=X8oVF8mopzw

Akurat byłem na tym meczu :) Teraz dzięki artykułowi mogłem sobie przypomnieć, jak fajnie oglądało się grę Barcy, zasiadając na trybunie Camp Nou :)

Powinni zrobić najładniejsza akcja po której padł gol i najładniejsza bramka :D

Szczerze to takich bramek Messi na swoim koncie ma kilkanaście. Osobiście bramka Shaqa na Euro była ładniejsza.