Blatter: Oczywiście, że istnieją "ciepłe kulki" w losowaniach

Looky

14 czerwca 2016, 00:54

La Nación

86 komentarzy

W wywiadzie dla argentyńskiej gazety La Nación były szef FIFA Sepp Blatter odpowiadał na różne pytania dotyczące futbolu i oskarżeń, jakie na nim ciążą. Kontrowersje wywołała wypowiedź na temat rzekomo ustawianych losowań rozgrywek pod egidą UEFA.

- Oczywiście, że technicznie jest to możliwe. Taki proceder nie istnieje w FIFA, ale byłem świadkiem losowań na poziomie europejskim, gdzie to się zdarzało. W FIFA nigdy, ale oczywiście można to zrobić, jednak w moim przypadku coś takiego nigdy nie istniało. Jak się to robi? Umieszcza się kulki w lodówce, wystarczy później ich dotknąć, by szybko zorientować się, które są ciepłe, a które zimne. Dotykasz i wiesz, które są które - powiedział Blatter.

- FIFA nie jest skorumpowana, organizacja nie może być skorumpowana. Istnieją tylko ludzie, którzy są skorumpowani. FIFA jest organizacją, z którą związanych jest 1600 milionów ludzi, wszyscy nie mogą być skorumpowani - dodał.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie trzeba być byłym szefem Fifa, wystarczy spojrzeć na prawdopodobieństwo wylosowania przez Real najsłabszych rywali pięć lat z rzędu.

@Kettger: No. Jak losowali Atletico w ćwierćfinale to akurat była awaria lodówki ;)

@Kettger: 6 lat z rzędu, bo sezon 09/10 w którym wylosowali Lyon też można uznać za wylosowanie słabej drużyny, a że akurat wtedy z nimi odpadli to już zupełnie inna sprawa :D

@Korbel: Atletico było moce ale nie było potęga na miare bayernu czy Barcelony
« Powrót do wszystkich komentarzy