Maradona: Messi nie ma osobowości, aby być liderem

Ola

9 czerwca 2016, 17:48

AS

110 komentarzy

Diego Maradona wziął udział w wydarzeniu promocyjnym pewnej marki zegarków, podczas której wypowiedział się m.in. na temat rozpoczynających się jutro mistrzostw Europy. Deportes Cuatro ujawniło fragment rozmowy El Pelusy z inną legendą, Pelé, na temat Leo Messiego.

Pelé zapytał Maradonę, czy zna osobiście gwiazdora Barcelony i czy jest on dobrym człowiekiem. Argentyńczyk, myśląc, że nie jest słyszany, po chwili zawahania odpowiedział: „tak, to dobry człowiek, ale nie ma osobowości. Nie ma osobowości, żeby być liderem”.

Ponadto Diego wypowiedział się na temat EURO 2016: „jest kilku zawodników, których chcę zobaczyć na tym turnieju. Hazard, de Bruyne, Rooney, Iniesta… Oni sprawiają, że człowiek ma ochotę usiąść przed telewizorem i oglądać mecze”.

Zapytany o możliwych faworytów, powiedział: „w obecnym futbolu nie ma już małych rywali. Każdy może cię zaskoczyć w trakcie meczu. Niektóre reprezentacje oceniam lepiej, ale ostatecznie to piłka wyda wyrok. Na przykład Anglicy się nieco poprawili”.

Maradona nie ma za to wątpliwości, kto będzie wielką gwiazdą turnieju. „Bez wątpienia Cristiano. To jeden z tych piłkarzy, którzy właściwie w pojedynkę mogą doprowadzić drużynę do finału. Cristiano to dziedzictwo futbolu. Każdy, kto lubi ten sport, lubi tego zawodnika. Presja? Nie sądzę, aby tak doświadczony piłkarz odczuwał presję na takim turnieju. Co więcej presję powinni odczuwać obrońcy, którzy go będą kryli", stwierdził.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Znowu zaczął ćpać? Nie pamiętam żadnego turnieju na którym Kryśka by błyszczała.

@mint: Hmmm chyba EURO 2004... Potem już nic.

@messi666: Chyba jego żel błyszczał.

@mint: EURO 2012 również było bardzo dobre w jego wykonaniu
« Powrót do wszystkich komentarzy