Towarzyski mecz z Santosem w grudniu?

Ola

2 kwietnia 2016, 16:20

Sport

8 komentarzy

Jak wyjawił brazylijski dziennik O Globo, Santos F.C. chce rozegrać w grudniu lub styczniu spotkanie towarzyskie z Barçą, wynikające z umowy transferu Neymara do katalońskiego klubu. Taka informacja została przekazana Barcelonie przez poprzedni zespół napastnika.

Przypominamy, że Barça umówiła się z Santosem na dwa mecze towarzyskie, z których jeden został już rozegrany w 2013 roku. Katalończycy wygrali wówczas 8:0 w spotkaniu o Puchar Gampera. Barcelona mogłaby zrezygnować z konieczności rozegrania drugiego meczu, ale w takim przypadku musiałaby zapłacić Santosowi 4,5 miliona euro. Blaugrana nie rozważa takiego scenariusza.

Oba kluby prowadzą teraz rozmowy, ponieważ mecz mógłby zostać przesunięty, jeśli Neymar przedłużyłby kontrakt z Barçą. Początkowa umowa zakładała rozegranie obu spotkań przed końcem czerwca 2017 roku, ale pozostanie Neymara na Camp Nou na dłużej mogłoby przesunąć ten termin. W każdym razie obie zainteresowane strony chcą, by mecz odbył się jak najwcześniej.

Spotkanie powinno zostać rozegrane w Brazylii, a wszystkie zyski zostaną przekazane Santosowi. Barcelona może jednak wybrać obiekt, więc mecz nie musi się odbyć na stadionie byłej drużyny Neymara.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lepiej niech się dogadają na inny termin, bo grudzień to zły okres.

Jeśli miał by być w Styczniu to wysłał bym zawodników którzy mniej grają i zawodników z Barcy B i Juvenili A :)

Barca na Maracanie *.*
Ale w jakim grudniu, lato i nie ma innej opcji.

Mam nadzieję, że polecą tam rezerwami...

Mecz towarzyski w grudniu? W wakacje czemu nie, ale podróż do Brazylii w środku sezonu na mecz o pietruszkę to więcej niż głupi pomysł.

No tylko żeby im się pieniądze zgadzały, bo znowu będziemy się z nimi bujać po sądach, że wypłaty za mało ^^

Tak w grudniu i oddychajmy rękawami.