Juninho: Neymar nie może mieć obsesji na punkcie zastąpienia Messiego

Ola

5 października 2015, 15:30

Sport

26 komentarzy

Juninho Pernambucano, były reprezentant Brazylii, a obecnie komentator sportowy, w rozmowie z Globo.com udzielił kilku wskazówek Neymarowi, który pod nieobecność Messiego stał się naturalnym liderem ataku Barcelony.

- On nie może myśleć: „będę zastępował Messiego, przejmę piłkę, będę strzelał, zdobywał wszystkie bramki i grał jak Leo”. Tak być nie może. Musi być uważny, bardziej skoncentrowany niż zwykle, ponieważ Messiego nie ma na boisku. Powinien przejąć inicjatywę i grać bliżej swoich kolegów. Jeśli tego wcześniej nie robił, to teraz powinien, ale bez żadnej obsesji.

- Dużo trudniej jest być pierwszoplanową postacią w Barcelonie niż w reprezentacji Brazylii. W Seleção już wie, że jest liderem ze względu na to, co robi na boisku i przez absencję innych zawodników, grających na jego poziomie.

- Nieobecność Messiego sprawia, że być może ciąży na nim teraz większa presja, ale on jest przyzwyczajony. Tak było w Santosie, znajduje się też w centrum uwagi w reprezentacji Brazylii. Powinniśmy być wobec niego cierpliwi. Nie jest łatwo grać ani w Brazylii, ani w Barcelonie, najlepszej drużynie świata. A gdy brakuje najlepszego piłkarza, jest jeszcze ciężej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zobaczymy co Ney pokaże w kolejnych spotkaniach i czy pod nieobecność Leo będzie strzelał bramki.

Juninho i te jego wolne, to było coś ..

Dobrze prawi. Co do jego kariery to Messi i CR mogliby mu zazdrościć skuteczności z rzutów wolnych:) On podchodził do piłki i strzelał, a nastrzelał tych wolnych w samym Lyonie 75:) Król wolnych.

Do Messiego startu nie ma i mieć nie będzie. Za słabo w nogach i za mało w głowie.

Neymar nie bedzie wstanie zastapic messiego ... Messi barce ciągnie , nemar nie daje rady

Dobrze mówi . Widać było , że Ney momentami aż za bardzo chciał wcielić się w role Messiego i nie do końca mu to wychodziło . Niech dalej będzie sobą , niech gra tak jak by Messi dalej był na boisku .

Czy ktoś mogłby mi napisać gdzie grał juninho w przeszłości

Poradzi sobie, już momentami na meczach próbuje przebijać się przez mur przed polem karnym. Oby więcej takich sytuacji, niech posłucha rad. :)

Juninho trafił w sedno

Dobrze jest wzorować się na najlepszych, ale do pewnego czasu - później trzeba iść własną ścieżką, żeby wspiąć się na sam szczyt. Najwybitniejsi piłkarze w historii futbolu mieli swój niepowtarzalny styl i właśnie to czyniło ich tak świetnymi zawodnikami. Neymar nie może być ciągle zafascynowany Messim, Leo jest unikalnym piłkarzem i nikt nie potrafi robić tego co on, dlatego dobrze by było gdyby Brazylijczyk zaczął "grać swoje", tak jak robi to w reprezentacji. Teraz jest do tego okazja, Neymar zamiast wiecznie szukać Messiego na boisku może samodzielnie wziąć drużynę na swoje barki, a potencjał do tego ma odpowiedni - co widzieliśmy z Las Palmas i Sevillą :)

Cenne uwagi od nie byle kogo a samego mistrza rzutów wolnych.
konto usunięte

Niech zacznie częściej podawać i powinien ograniczyć też te swoje niepotrzebne i chwilami irytujące dryblingi a będzie dobrze.

Teraz ciężar spoczywa na barkach Neymara...

"Powinien przejąć inicjatywę i grać bliżej swoich kolegów."
Oby Neymar wziął sobie do serca te słowa ;)

Neymar wygryzie Messiego z pierwszego składu
(haha)