Van Gaal: Valdés zostanie sprzedany

Jakub Piasek

16 lipca 2015, 13:35

The Guardian

125 komentarzy

Víctor Valdés zostanie sprzedany przez Louisa van Gaala po tym, jak bardzo rozczarował trenera, odrzucając możliwość gry dla rezerw Manchesteru United w poprzednim sezonie. Tym samym Holender ujawnił przyczynę niepowołania hiszpańskiego bramkarza na przedsezonowe tournée w Stanach Zjednoczonych, które drużyna z Old Trafford rozpoczęła w poniedziałek.

– Nie został wybrany, ponieważ nie podąża za moją filozofią. To nie jest tak, że tutaj jest jedno miejsce dla jednego zawodnika. Filozofia to to, jak grasz w piłkę i jak utrzymujesz rytm meczowy. Na przykład Víctor odrzucił w zeszłym roku możliwość gry dla drugiego zespołu. To jeden z aspektów naszej filozofii, ale jest wiele innych, które musisz wziąć pod uwagę, aby być bramkarzem Manchesteru United – powiedział Holender. – Jeśli nie chcesz przestrzegać zasad tej filozofii, jest dla Ciebie tylko jedna droga i jest to droga, która prowadzi poza klub – dodał van Gaal.

Víctor Valdés odpowiedział na zarzut w czwartek rano za pomocą Twittera, wstawiając kolaż zdjęć, który pokazuje liczbę meczów, jakie rozegrał w drugiej drużynie, co jest wyraźną odpowiedzią na krytykę van Gaala.

Tweet Víctora Valdésa (podpisany przez niego: .....? #respect)

Trener Czerwonych Diabłów zapytany o to, czy 33-letni bramkarz, którego 18-miesięczny kontrakt podpisany został w styczniu, zostanie sprzedany, odpowiedział, że tak.

Szkoleniowiec dodał również, że jest to spowodowane stosunkiem zawodnika, który nie chciał wykorzystać szansy, jaką dał mu klub. Granie w rezerwach miało umożliwić mu powrót do formy po ciężkiej kontuzji kolana, którą odniósł w Barcelonie w poprzednim sezonie. – Tak, jest to dla nas wielkie rozczarowanie. Myśleliśmy, że zastosuje się do naszej filozofii, ale niestety. Szkoda, bo daliśmy mu szansę na powrót do zdrowia, a następnie zaoferowaliśmy mu kontrakt. Teraz kiedy jest zdolny do gry, a nie jest bramkarzem pierwszego wyboru, musi grać w drugiej drużynie. On to odrzucił – skomentował sprawę Louis van Gaal.

Kontuzja ścięgna udowego Davida de Gei pod koniec poprzedniego sezonu spowodowała, że van Gaal postawił na Valdésa podczas ostatniego meczu ligowego z Hull City. Zapytany, dlaczego tak postąpił, dając szansę Hiszpanowi, który wcześniej zagrał tylko w trzech meczach drugiej drużyny, prezentując zły stosunek do filozofii trenera, szkoleniowiec odparł: – chcę mu pomóc, aby mógł się pokazać i zaprezentować swoje umiejętności innemu klubowi. Zawsze staram się pomagać jako człowiek.

Van Gaal nie chciał tłumaczyć, dlaczego pozwolił Robinowi van Persiemu odejść do Fenerbahçe, ale powiedział, że poinformował o tym holenderskiego napastnika podczas wspólnej gry w golfa w maju.

– Powiedziałem mu to podczas prywatnej rozmowy i stwierdziliśmy, że lepiej, żeby pozostało to między nami. On wie to od czasu, gdy graliśmy razem w golfa. Następnie rozmawialiśmy na temat jego perspektyw w Manchesterze United – powiedział trener. Czy ciężko było pozwolić van Persiemu opuścić klub? – Każda tego typu decyzja jest trudna. Oglądam Fenerbahçe, ponieważ gra tam Dirk Kuyt, i zawsze otrzymuję ciepłe przyjęcie. Uważam, że van Persiego również dobrze tam przyjmą. Życzę mu wszystkiego co najlepsze, napisałem to również do niego – zakończył holenderski szkoleniowiec. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wyszedł na tym odejściu z Barcy jak zabłocki na mydle ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy