Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

4 czerwca 2015, 09:02

65 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

zdjecie MD

„Chcę odejść z kolejnym pucharem Ligi Mistrzów” – to zapewnienie Xaviego Hernándeza, który wczoraj oficjalnie pożegnał się z FC Barceloną w emocjonującym akcie, jaki odbył się w sali Auditori 1899. Po jego zakończeniu legenda Barçy pozowała na murawie Camp Nou w otoczeniu swoich wszystkich 24 zdobytych trofeów w barwach Barcelony: „Legendarny kapitan zjednoczył całe barcelonismo”. Podczas aktu pożegnania swoją przemowę wygłosił Andrés Iniesta, który wzruszył publikę oraz samego Xaviego. Na niebieskim pasku czytamy: „Barça nie pozwala, aby Figo reprezentował ją w towarzyskim meczu legend (Barcelona i Juventus vs Gwiazdy Reszty Świata) w Berlinie". Dziennik informuje także o wczorajszej prezentacji Rafaela Beníteza na stanowisku trenera Realu Madryt: „Nie przeszkadza mi, że nazywają mnie trenerem defensywnym”. Na koniec mamy wzmiankę o tym, że dzisiaj sędzia podejmie decyzję, czy Elche zostanie ukarany i tym samym zdegradowane z Primera División (jeżeli tak, wtedy do ekstraklasy powróci Eibar – przyp.red.).

zdjecie SPORT

„Przynieś nam 25 puchar!” – to prośba katalońskiego Sportu do Xaviego, który pragnie dodać do swojej imponującej kolekcji 24 trofeów kolejną Ligę Mistrzów. Podczas wzruszającego aktu pożegnania kapitan powiedział: „Nawet w najśmielszych marzeniach nie mogłem wyobrazić sobie tego, co przeżyłem”. Poniżej znajdziemy trzy tematy: „Finałowy strzelec – Iniesta w drodze po kolejny rekord”, „Analiza Juve, najwięcej biegającego zespołu” oraz „Z powodu dolegliwości mięśniowych występ Chielliniego stoi pod znakiem zapytania”. Na koniec przeczytamy o prezentacji Beníteza, którego Florentino sprowadził do Madrytu, aby zapomnieć o Ancelottim.

zdjecie MARCA

„Płynie to w jego krwi” – to z kolei tytuł dzisiejszego wydania Marki, która skupia się oczywiście na prezentacji Rafy Beníteza, nie mogącego powstrzymać łez podczas wczorajszych wydarzeń. Hiszpan powiedział: „Wracam do domu, mam nadzieję, że będziemy grać dobrze i zdobędziemy tytuły”. Florentino Pérez zapewnił: „On od dziecka oddycha madridismo”. Na samej górze znajdziemy ciekawą informację o chęciach przenosin Carlosa Teveza do PSG bądź Atlético. Na koniec dowiemy się, że bracia Gasol zdobyli tegoroczną nagrodę Księcia Asturii, Djoković pokonał w ćwierćfinale Roland Garros Rafaela Nadala, a kobieca reprezentacja Hiszpanii wyruszyła na swój pierwszy mundial.

zdjecie AS

„Zaufanie na murawie” – madrycki AS także skupia się dzisiaj na prezentacji Beníteza na stanowisku szkoleniowca Realu. Hiszpan zapewnił: „Jestem w futbolu od wielu lat, pracując z różnymi strukturami”. Górną część okładki AS poświęca sprawie FIFA: „FBI oraz Interpol wzmacniają swoją ofensywę przeciwko znaczącym członkom FIFA, którą postrzegają jako organizację skorumpowaną już od samego jej wierzchołka”. Po lewej stronie w kolumnie znajdziemy podsumowanie aktu pożegnalnego Xaviego, który został określony mianem „idealnego”. Legenda Barçy nie mogła powstrzymać swoich łez, szczególnie, gdy swoje przemówienie wygłosił Iniesta: „Dziękujemy za uczynienia nas lepszymi we wszystkim”. Nieco poniżej dowiemy się, że piłkarze La Furia Roja, którym przewodniczą Casillas i Ramos, chcą oddać hołd Del Bosque w związku z jego 100 meczami w roli trenera kadry.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Figo nie mialby calkowicie godnosci, gdyby zachcialo mu sie jeszcz raz zakladac koszulke Barcy... Nie po tym wszystkim... Niech gra w madryckim "przescieradle" w meczu legend Realu, chociaz tam chyba nie wiedza co to znaczy legenda...

@LukaszFan: *On nie ma godności od 15 lat.
« Powrót do wszystkich komentarzy