Ribéry: Nie da się rywalizować z Messim i Cristiano o Złotą Piłkę

Ola

24 stycznia 2015, 14:28

Sport

257 komentarzy

Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i podstawowy zawodnik Bayernu Monachium, Franck Ribéry, w wywiadzie udzielonym ostatnio AZ skrytykował organizatorów Złotej Piłki za to, że w ostatnich latach ta nagroda zawsze trafiała do Messiego lub Ronaldo.

- Dopóki Ronaldo i Messi będą grać, trzeci nominowany musi zdać sobie sprawę, że nie ma żadnych szans. Powinniśmy się zastanowić, czy warto w ogóle przyjeżdżać na galę. Żeby zrobić sobie zdjęcie? Jak dla mnie to jest polityka – podkreślił Francuz, który w 2013 roku zajął trzecie miejsce w plebiscycie, mimo że sezon wcześniej zdobył tryplet z Bayernem.

Podobna sytuacja miała miejsce w tym roku, kiedy Manuel Neuer, najlepszy golkiper globu, po zdobyciu mistrzostwa Niemiec, Pucharu Niemiec i mistrzostwa świata, nie zdołał wygrać Złotej Piłki.

- Co roku jest ta sama historia. Nie wiem, co trzeba zdobyć, aby wygrać tę nagrodę. Już nawet zwycięstwo na mundialu nie wystarczy. Neuer był najlepszym bramkarzem świata w ostatnich dwóch lub trzech latach. Wygrywał trofea z Bayernem, wygrał mundial i był najlepszym bramkarzem tego turnieju. Ale to za mało. Nie rozumiem tego – dodał Ribéry.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mówicie że to nagroda indywidualna a nie drużynowa i tytuły nie są najważniejsze. Ok ale dlaczego gracze z innych pozycji odrazu są skreśleni. Chodzi mi głównie o Neuera nijt nie może przebić go indywidualnie sposród bramkarzy ale od czasu Cannavaro ZP stał się nageodą dla najlepszego napastnika gdzie czasem dla zamydlenia oczu dadzo bramkarza albo pomocnika

Ma rację. Niepotrzebnie France Football łączył się z FIFA, tak by ZP mieli w swoim dorobku Iniesta Snejder Ribery czy Neuer, a nie w kółko to samo.

Widze ze sami znawcy pilki noznej.To zapytam was ,dlaczego Cannavaro zdobyl ZP?

Ból d*py - poziom: Ribery

widac ze chwile w niemczech siedzi bo juz sie nauczyc tej niemieckiej bezczeslosci
konto usunięte

Ribery nie płacz, dobry piłkarz z tego Francuza ale klasą do CR i Leo nie można porównać.

Ribery jest rozgoryczony bo sam nigdy nie zdobył złotej piłki

Przecież to nagroda indywidualna, a nie druzynowa. Chodzi chyba o osiągnięcia indywidualne i pomoc druzynie w zdobyciu wspolnego trofeum. Messi i Ronaldo znacząco przyczyniają dla swoich drużyn.strzelajac po 50-60 goli. Neuer i Ribery to zawodnicy bez których poradziłaby sobie drużyna. Uważam, że Messi i ronaldo to absolutnie nr.1, 2 na świecie.
konto usunięte

Co on gada że polityka, przecież zwycięzce wybierają ludzie z całego świata, czy się mylę? No i do tego dochodzi 40-50 goli w sezonie i parenaście asyst Messiego i Ronaldo a co on niby chciał wygrać strzelając 15 bramek i zaliczając parę asyst śmieszny gość.

Dokładnie, zgadzam się co do joty z tym co powiedział River. Z Messim i Ronaldo nieda się rywalizować bo oni zawsze będą najlepszymi piłkarzami globu dopóki oczywiście niezakoncza kariery. I tak w tym roku wg.mnie powinien dostać złota piłkę Neuer ponieważ to co on wyczynial w bramce to jest nie do pojęcia i przedewszystkim gra nogami fenomenalna. Wygrał Ronaldo moim zdaniem niezależnie owszem wyśmienity sezon w jego wykonaniu ale wszyscy mówili o tym ze bramkarz nigdy nie dostaje ZP chociaż chyba Van Der Sar dostał czy jakiś tam inny znakomity bramkarz ale znowu to już było dobre parę lat temu. Teraz Neuer dostał się do najlepszej trójki roku 2014 i teraz powiedzcie mi po co??? Skoro on niema szans z Cr7 i Lm10. Równie dobrze mogli Neuerowi powiedzieć ze jest pan trzeci niech pan nie pprzyjeżdża na galę bo niema szans na rywalizację z tymi panami od bramek i wielkich sukcesów.Beznadziejnie ośmieszyć się Fifa bo żeby bramkarz wygrał ZP to chyba musi jeszcze strzelać bramki bo inaczej bez szans... Mogli dać 3 piłkarza a dali Neuera WTF? Owszem jest to ogromne wyróżnienie dla niego ale skończyło się tylko na wyróżnieniu. Wybraniem Ronaldo to było porostu do przewidzenia a zarazem totalną kompromitacja.A Messi nie dostał bo każdy wie czego...

Panie Ribery,strzelaj pan po 60 goli w sezonie dołóż z 15,20 asyst i masz pan szanse.

Da się, z pewnością Ribery jest lepszy od Cristiano w 7 na 10 przypadków.

Kwa Kwa Kwa. Po prostu żal mu cztery litery ściska

Piłka nożna to gra, w której chodzi o strzelanie goli. Messi i Ronaldo robią to częściej niż ktokolwiek inny bijąc na zmianę wszelkie rekordy. Czy Ribery może pochwalić się złotym butem, tytułem króla strzelców ligi lub pucharu czy choćby hat-trickiem w ważnym meczu?

Szkoda ze nikt nie wpadł na pomysł utworzenia 2 złotych piłek. 1 dla najlepszego ofensywnego gracza(środkowi pomocnicy,skrzydłowi i napastnicy) i druga dla defensywnego( pomocnicy,obrońcy i bramkarze). Wszyscy byli by zadowoleni.Edit : Co do Ribery'ego to moim zdaniem w tamtym roku nie dorównał Ronaldo ,ani nawet kulawemu Leo

Ja tego też nie rozumiem. Moim zdaniem w czym Ronaldo jest lepszy od takiego Robbena, Lewandowskiego czy Ibry? Niech mi ktoś to normalnie wytłumaczy co ON ma czego ONI nie mają.

a kaka jakoś wygrał

Skoro to indywidualna nagroda to po co jest dawna w sporcie drużynowym ?
konto usunięte

Złota piłka jest za indywidualność zawodnika, a nie za trofea z klubem lub reprezentacją. W tym roku Cristiano Ronaldo w 100%
na nią zasłużył m.in. za to, jak seryjnie trafiał do siatki rywala w pierwszej połowie obecnego sezonu.
konto usunięte

Ludzie, zrozumcie, że to nagroda indywidualna. Liczą się INDYWIDUALNE statystyki i opinie ludzi znających się na futbolu (piłkarzy, trenerów, dziennikarzy). To nie winna Messiego i Ronaldo, że nie mają godnych konkurentów. Płacz Ribery'ego mnie nie rusza. Niech zacznie grać w 80% jak Ronaldo i wtedy się wypowiada.

Dziwne, że przed wynikami był tak bardzo pewien swojej wygranej... jak to było? Że niby przy kominku ma przygotowane miejsce na ZP? Dla mnie to jest proste i logiczne: Messi i CR7 są poziom wyżej od reszty. Wiadomo, że dla mnie Messi jest Królem tego uniwersum, ale CR7 również jest poziom wyżej od takich piłkarzy jak Ribery itp.

O osiągnięciach zespołu decyduje kilkunastu piłkarzy i trener, nie jeden piłkarz, dlatego wygranie mundialu nie znaczy od razu nie wiadomo co. Ale co racje to racja, bramkarze nie mają dużych szans z napastnikami, zwłaszcza takimi jak Ronaldo czy Messi.

bo to jest po czesci plebiscyt popularnosci na swiecie , jednak ribery nie powiniem rok temu i nie wygral na szczescie zlotej pilki bo byl gorszy indywidualnie od tych dwoch wyzej.

Ma racje.Ale wiedział to już po akcji ze Sneiderem,nie wiem po co się napadł na tą nagrodę.Trzeba ją mieć w dupie.Anty Fifa.

Dla mnie najważniejsze kryterium dla piłkarza, to osiągnięte wyniki sportowe. a piłka nożna to gra zespołowa. O ile Cristiano wygrał LM w 2014 i wtedy był murowanym faworytem, to jednak mundial jest najważniejszym turniejem. Każdy pewnie by chciał, żeby wygrał Neur, ale to nie było możliwe. Przykład 2013 rok, Cristiano nie wygrał nic z Realem, Ribery poprowadził Bayern do trypletu, ale ogólnie strzelił mniej goli. Wiemy jaka jest liga hiszpańska, już od 10 lat nie ma praktycznie konkurencji, a różnica pomiędzy pierwszymi ekipami, a resztą jest co najmniej kilkuklasowa. To jest powód dlaczego zawsze wygra Messi lub Cristiano, choć są genialni, wielu piłkarzy jest zbliżonych poziomem, tylko nie mają takich możliwości marketingowych lub grają w innych ligach.

Zgadzam się ale dla mnie dla bramkarza powinna być oddzielna nagroda, nie da się porównać bramkarza z zawodnikiem z pola. Bramkarz w większości polega na szczęściu i refleksie, oczywiście umiejętności nie można im odbierać ale bramkarz np w sytuacji sam na sam liczy na to że piłkarz po prostu trafi w niego, on nie może tak naprawdę w całości pokazać swoich umiejętności. Natomiast u zawodnika z pola jest wręcz przeciwnie.

W pełni się z nim zgadzam. Złota Piłka od kilku lat wieje nudą i póki Messi i CR7 nie skończą swoich karier, to wszyscy ci ludzie na całym świecie będą na nich głosować za nazwisko.

Hmm, ciekawe kiedy dojdzie do wniosku, że na ten moment nikt na ten poziom nie wskoczy, tak on mnie wnerwia ... Buc zawsze zostanie bucem, o ile mi wiadomo złota piłka to nagroda indywidualna, a nie grupowa.

To bardzo komercyjny plebiscyt

Zgadzam się z Nim, O ile wygrane Messiego były zasłużone może oprócz 2010. To Cristiano powinien przegrać Riberym i Neurem. Uważam, że tacy piłkarze jak np:Robben niczym nie ustępują im, tylko grają w innej lidze.

Nie rozumiem tego szczekania, Neuer dostał złote rękawice za mistrzostwa świata bo był najlepszym bramkarzem na turnieju. Najlepszym piłkarzem w 2014 był CR7 i wygrał złota piłkę - poste logiczne. Będą wygrywać Messi lub Ronaldo bo są kilka poziomów ponad resztą. Co w tym dziwnego? Przyznawać komuś innemu nagrodę tylko za to by nie dać im? Za sukcesy z drużyną są puchary

Co za dureń z tego Riberego, przecież to cały świat głosuje, sami fachowcy

Zazdrości bo nie gra jak oni, gdyby to on był w tej 2 to by było ok.

Trudno się nie zgodzić z Francuzem ale tak na dobrą sprawę czy to wina Messiego czy Portugalczyka, że są po prostu najlepsi na świecie. Oczywiście, że nie. Mimo wszystko tegoroczny werdykt nie był wielkim zaskoczeniem co rozczarowaniem.

Dla mnie Ribery zawsze byl przereklamowany. Na MS francja lepiej gral bez niego

Jak mnie może wkurzać ten Ribery. Gość jest tylko dobry. Niczym wielkim nie błyszczy, a uważa się za geniusza. Dobry skrzydłowy i tyle. Złota Piłka to statystyki i umiejętności indywidualne. Owszem, teraz powinien piłkę dostać Neuer lecz Ronaldo też jest od kilku lat na najwyższym poziomie. To samo Leo. A co osiągnął Bayern rok temu? Po wykupieniu wszystkich dobrych zawodników w lidze i osłabieniu rywali mistrzostwo Niemiec i po wielkich mękach oraz błędach sędziego Puchar Niemiec. Superpuchar przegrali. W LM dostali baty od Realu. To za co ktoś z nich miał dostać piłkę. Pierwsza 3 ZP według Bayernu: Muller- Bo to ich wychowanek i wygrał mundial, Neuer-Bo stracił tylko 11 bramek w tamtym sezonie w lidze i świetnie bronił na mundialu(i tu się zgodzę), Ribery lub Robben- bo to niby motory napędowe Bayernu i świetnie grają. Grają średnio i bayern to zespół a nie jak w Barcy i Realu Messi czy Ronaldo. Daleko im do ich umiejętności.

Trzeba najpierw być na ich poziomie...

Podobno drzewa w Monachium jeszcze się palą po meczu z Realem - ze wstydu

Cały Bayern to samoluby. Oni są najlepsi i oni muszą wszystko wygrać.

Ribery może tego nie rozumieć bo mądrością to nie może się pochwlić

Ribery chiał sobie nad kominkiem postawić zdjęcie w ramce gdzie widać Neuera z ZP, teraz mu smutno, bo miejsce puste..

Off: C. Ronaldo filtruje ze szwagrem F. Pereza.

Zapomniał jeszcze dodać, że nie dostał Złotej Piłki, bo źle wychodzi na zdjęciach. Ribery to nieuleczalny przypadek egocentrus debilum, nie bez powodu przez parę lat żarli się z Robbenem o to, który z nich potrafi nadać swemu ryłu bardziej spazmatyczny wygląd. I nie bez powodu Guardiola na każdym kroku manifestuje swoje uwielbienie dla Lewandowskiego - osoba Polaka musi być dla niego niczym haust świeżego powietrza w zatęchłej od arogancji szatni monachijczyków. Ribery ma nogi nie od parady, ale mózg całkowicie do dupy.

Jeżeli złota piłka jest przyznawana dla najlepszego piłkarza świata, to w czym problem? To nagroda indywidualna. To, że nie wszyscy my kibice tego nie rozumiemy, to jeszcze można to pojąć. Ale najgorsze jest to, że zawodowcy tego nie pojmują.. A może ja źle na to patrzę? Jestem z innej planety. Nie wiem. Bynajmniej takim tokiem myślenia się kieruje - złota piłka to nagroda indywidualna. Więc może pan Ribery powinien się zabierać ostro do treningów i zapierdzielać, a nie tracić czas na bezsensowne lamentowanie.
konto usunięte

Swoją drogą ten plebiscyt serio nie ma większego sensu. Jak porównać bramkarza z napastnikiem? Jak ocenić kto jest lepszy? Nie wspominając o tym że ponad połowa ludzi głosuje z sympatii do danego piłkarza. Najlepszą opcją by było przyznanie statusu Złotej Piłki np Jedenastce Roku. Tylko nie na takich zasadach jak teraz: Wsadzimy sobie 3 stoperów, jednego bocznego, 3 ofensywnych pomocników itp. Powinien być wybierany kolejno: Najlepszy bramkarz roku, najlepszy lewy obrońca roku, 2 najlepszych stoperów w danym roku, najlepszy prawy obrońca, najlepszy defensywny pomocnik, najlepszy środkowy pomocnik, najlepszy ofensywny pomocnik, najlepszy lewy napastnik, najlepszy środkowy napastnik, najlepszy prawy napastnik. Wybierani by byli na podstawie średniej złożonej z głosowania kapitanów, głosowania trenerów, głosowania dziennikarzy i statystyk (największa waga). Co o tym sądzicie? W ostatnich latach szopka wokół ZP jest przesadzona. Wszyscy się ciągle spierają czy powinien wygrać Leo czy Ronaldo, inni się spinają że nie wygrywają.
konto usunięte

Niech się wyżali w wywiadzie, bo tylko to mu zostało. On lubi być na pierwszych stronach gazet. Jak miał iść do Realu był na pierwszych stronach, jak dymał niepełnoletnią prostytutkę był na pierwszych stronach, potem znów był w gazetach, bo owe igraszki z nieletnią zerwały negocjacje z Realem Madryt. Potem jakimś cudem trafił do Bayernu, do którego i tak latała samolotem ta sama nieletnia lala, by tego samego dnia wracać do Francji, by nikt się nie dowiedział. Wieczna frustracja, a tylko przez to, że głowie ma nieźle... Poziom Messiego i Ronaldo a jego, to kolosalna różnica, więc nie wiem czemu się żali w gazetkach. W Bayernie już też go powoli nie chcą, kibice wolą młodszego Marco z Borussii, więc frustrat w Monachium długo nie pobędzie jeśli chce grać w piłkę, no chyba, że będzie grał w niebieskich brawach w Monachium, czyli TSV 1860. Ogólnie nigdy go nie trawiłem, liczę, że na stałe w reprezentacji pogra Griezmann. Z resztą po tym jak przeszedł na islam, to nie jest już Franck Ribery, tylko Bilal Yusuf Mohammed.

Mógłby Messi albo Ronaldo wysłać mu replikę którejś ze ZP, może by wreszcie zamknął gębę ;)

Aby zrozumieć, dlaczego Neuer czy Ribery nie wygrali Złotej Piłki, wystarczy zadać sobie pytanie: Czy Frank Ribery/Manuel Neuer jest lepszym piłkarzem niż Messi/Ronaldo? I kazdy odpowie: NIE. Niestety, ale przez bardzo dlugi czas nie będzie lepszego piłkarza od nich. A jeśli ktoś powie "przecież to nie chodzi o całokształt, tylko o jeden rok kalendarzowy" to rowniez zaden zawodnik nie ma szans z Messim i Ronaldo. Co roku albo jeden, albo drugi mają o wiele lepsze statystki od innych. Ostatnie 2 lata - dominacja CR. Wczesniej - Leo. Rozumiem zawodnikow Bayernu, bo to moze denerwować znakomitych piłkarzy, ktorzy wiedzą, ze pomimo starań nie dogonią nigdy Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego. :)

Frank no nie da się, bo są od Ciebie lepsi...

Tym dwóm Ribery może co najwyżej buty czyścić.

W sumie racja, ale cóż Ribery może poradzić, że oni po prostu są najlepsi?

Dobry piłkarz, ale gdzie mu do tej dwójki ? Już prędzej RObben

No pewnie, dajmy Złotą Piłkę Riberiemu, albo innemu piłkarzowi, bo tak. Co z tego, że nie dorównują oni Messiemu i Cristiano nawet w 50 procentach...
Nikt mu nie każe przyjeżdżać na galę i nikt nie będzie płakał z powodu jego nieobecności.

Dla mnie bezsensem jest fakt, że przyznaje się ZP w styczniu zamiast po zakończonym sezonie (np. w lipcu). Byłoby wtedy o wiele mniej kontrowersji i płaczu.

Ronaldo ma 3 Złote Piłki,Leo 4.
Myśle że Panowie mogliby się umówić i naprzemiennie dawać mu jedną na rok bo przecież kominek ciagle czeka...

"Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i podstawowy zawodnik Bayernu Monachium, Franck Ribéry" - nie no, błagam...swoją drogą to ciekawe co stoi przy jego kominku. (bo chyba nie ZP? ;)

Ribery i żaden inny piłkarz na świecie nie są w stanie osiągnąć nawet połowy tego co w każdym sezonie osiągają Messi i Cr7 już samo znalezienie się w finałowej 3 powinno być zaszczytem i nagrodą bo wygranie z tymi dwoma panami jest raczej nie realne chociaż z jednym się zgodzę z Riberym ta nagroda jest niesprawiedliwa bo żaden bramkarz jej nei wygra dlatego uważam że powinna być złota piłka dla obrońcy bramkarza pomocnika i napastnika + dla najlepszego piłkarza ogólnie i wtedy wszyscy byli by zadowoleni bo każdy miałby szanse na wygranie

Prawda jest taka, że gość powinien dziękować Bogu, że udało mu się tam dojść, bo wcale nie był aż takim kluczowym graczem Bayernu, aby znaleźć się w finałowej trójce. Trafił do niej - ok, sensacji nie było, ale czy on naprawdę liczył na cień szans w tej rywalizacji? Naprawdę? Chyba patrzy przez różowe okulary i jest mocno niepoprawnym optymistą wierząc w swoje umiejętności

Za 20-30 lat odejdzie w zapomnienie.
Czy ktoś Was rozmawia o Socratesie?Założę się że nie a o Maradonie pewnie dyskutowało kiedyś z 80 % jak nie lepiej.
Czy to znaczy że Brazylijczyk był słaby?Nie,był świetny ale w jego czasach grali zawodnicy którzy znaczyli wiecej i to o nich się dziś rozmawia(Maradona,Platini)
Tutaj będzie tak samo,nasze dzieci bedą kiedyś pytać a jak grał Leo/CR7.
O Ribery'ego zapyta może z 5 % ciekawych,tyle ;)

Może i ma ból dupy ale i tak ma trochę racji.Biorąc pod uwagę,że jeszcze pewnie przez 5 lat ZP będzie trafiała do Ronaldo i Messiego to jest to nie fair.