Dzień Złotej Piłki

Gołąbka, Robert Wojtczak, Looky

12 stycznia 2015, 11:57

Sport, FCBarcelona.es, Mundo Deportivo, FIFA, France Football, Twitter

2654 komentarze

Już dziś podczas gali w Kongreshauss w Zurychu poznamy nazwisko zdobywcy Złotej Piłki 2014. O nagrodę walczą Leo Messi, Cristiano Ronaldo oraz Manuel Neuer. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji!

20:06 Dziękujemy, że byliście z nami przez wiele godzin naszej relacji. Wkrótce na naszych łamach informacje podsumowujące galę Złotej Piłki.

20:04 Ronaldo dziękuje wszystkim, którzy na niego głosowali, wszystkim kolegom z drużyny. Mówi, że dzięki takiej nagrodzie chce zdobywać jeszcze więcej i chce udowodnić, że może być jeszcze lepszy.

20:02 Cristiano Ronaldo, nie ma zaskoczenia. Portugalczyk zdobywa drugą z rzędu i trzecią w swojej karierze Zlotą Piłkę.

19:59 Przed nami najważniejsza nagroda dzisiejszego wieczoru - Złota Piłka. Werdykt odczyta były piłkarz Barcelony, Thierry Henry.

19:57 Piłkarką roku zostaje Nadine Kessler z Niemiec, grająca w Wolfsburgu. Zwyciężczyni mówi o tragedii, jaka przytrafiła się Juniorowi Malandzie z Wolfsburga, ktory 10 stycznia zginął w wypadku samochodowym. Kessler dziękuje wszystkim, którzy pomogli jej osiągnąć sukces.

19:50 Ostatni z nominowanych do Złotej Piłki pojawia się na scenie. Manuel Neuer. FIFA prezentuje film z interwencjami gracza Bayernu z komentarzem Pepa Guardioli, który otwarcie mówi, że jego podopieczny to najlepszy bramkarz świata.

19:48 Nagrodę zdobywa James Rodríguez. Gol w meczu z Urugwajem na mistrzostwach świata fakycznie był przedniej urody.

19:46 Nagrodę Ferenca Puskasa (najładniejsza bramka roku) prezentował będzie Christian Karambeu.

19:42 Na scenę wchodzą trzy piłkarki nominowane do tytułu. Marta, Nadine Kessler i Abby Wambach. Która z nich zdobędzie nagrodę? Przekonamy się za chwilę.

19:38 Przerwa na piosenkę, śpiewa Szwajcar Bastian Baker.

19:35 Kolejna nominowana do tytułu piłkarki roku. Abby Wambach z Western New York Flash.

19:33 Na scenę z Pucharem Świata weszli Löw i Lahm. Możemy spodziewać się kilku minut płomiennej przemowy.

19:28 Leo mówi, że cieszy się, iż dotarł do finału mundiau w 2014 roku i że stara się być coraz lepszy. Następnie mamy film z Pablo Aimarem, który pyta, czy Messi sądził, że w przyszłości będzie tak wielkim piłkarzem. Leo odpowiada, że radość stara się czerpać przede wszystkim z wychodzenia na boisko i że gdy przestanie mu to sprawiać radość, to to zostawi. Dodał też, że... lubi grać w Playstation :)

19:25 Prezentacja Leo Messiego. FIFA prezentuje nam film z bramkami Leo z komentarzem (o ironio) Luisa Enrique. Trener Barçy mówi, że Messi jest najlepszym piłkarzem, jakiego kiedykolwiek widział na oczy.

19:22 Na scenę wchodzi jeden z wolontariuszy FIFA, blisko 80-letni Hans van der Vrugt, który dziękuje za szansę, jaką otrzymał. Wolontariusze, którzy obecnie sa na gali otrzymują właśnie piłki podpisane przez trzech finalistów i trzy finalistki.

19:20 Na scenę wchodzi sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke, który przyznaje nagrodę Fair Play wszystkim wolontariuszom światowej unii piłkarskiej działającej na rzecz organizacji. Na filmie możemy zobaczyć pracę wybranych wolontariuszy, których pracę FIFA przedstawia oczywiście w samych superlatywach. "Wszyscy są zjednoczeni, wszyscy są razem i pracują dla idei", słyszymy.

19:15 Wypowiedź Löwa trwała kilka długich minut. Kate Abdo przechodzi do prezentacji kolejnej kandydatki do tytułu piłkarki roku, Brazylijki Marty, aktualnie grającej w FC Rosengard.

19:10 Nie ma zaskoczenia, wygrywa Joachim Löw, który doprowadził reprezentacje Niemiec do mistrzostwa świata.

19:09 Prezentacja sylwetek trenerów męskich drużyn piłkarskich. Carlo Ancelotti, Joachim Löw i Diego Simeone.

19:06 Tymczasem mamy prezentacje sylwetek trenerów kandydujących do tytułu w żeńskiej piłce nożnej. Zwycięzcą zostaje Ralf Kellermann, szkoleniowiec Wolfsburga.

19:05 Mała niespodzianka. Prezentacja nagrania z życzeniami Rafaela Nadala, przyjaciela Cristiano. Crack Realu dziękuje za ciepłe słowa od hiszpańskiego tenisisty. Jaki był najlepszy moment w karierze Ronaldo? Na to pytanie nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć i wymienia niedawne Klubowe Mistrzostwa Świata oraz poprzednią galę Złotej Piłki.

19:02 Cristiano komplementuje Ancelottiego, chwali jego profesjonalizm i osobowość. Mówi o presji, jaka ciążyła na Realu, by wygrać decimę.

18:59 Prezentacja Cristiano Ronaldo. Najpierw przypomnienie bramek w wykonaniu napastnika Realu okraszone komentarzem Carlo Ancelottiego.

18:57 Na scenę wchodzi prezydent FIFA Joseph Blatter, który przedstawia sylwetkę byłego japońskiego piłkarza, obecnie pisarza sportowego Hiroshiego Kagawy. 90-letni Japończyk otrzymuje nagrodę z rąk Blattera. Kagawa wchodzi na scenę i mówi m.in. że chciałby uzyskać autograf od Ronaldo czy Messiego.

18:48 Kate Abdo zapowiada, że w trakcie gali przedstawiane będą sylwetki wszystkich kandydatów i kandydatek do tytułu Złotej Piłki. Jako pierwsza prezentowana jest Nadine Kessler z Wolfsburga.

18:46 Obecny na gali kibic z Finlandii miał możliwość zadania pytania trójce napastników. Zapytał, która bramka przez nich strzelona była dla nich najważniejsza. Messi wspomniał trafienie przeciwko Manchesterowi United w 2009 roku.

18:45 Czas na napastników. Tu zaskoczenia nie ma: Robben, Messi, Cristiano.

18:42 Znamy już też trzech pomocników. Toni Kroos, Ángel Di María i... Andrés Iniesta. Brawo dla naszego pomocnika, choć nikt chyba nie spodziewał się dla niego tego wyróżnienia.

18:40 Czterej obrońcy idealnej jedenastki: Sergio Ramos, Philipp Lahm, Thiago Silva, David Luiz.

18:38 Nie ma niespodzianki jeśli chodzi o bramkarza w najlepszej drużynie FIFA i FIFPro. Tworzenie jedenastki zaczynamy od Manuela Neuera.

18:36 Trwa prezentacja 10 bramek nominowanych do nagrody Puskasa.

18:30 Początek Gali. Na scenę wchodzi prowadząca ceremonię Kate Abdo, a następnie nominowani pilkarze i piłkarki.

18:25 Leo z Antonellą:

18:20 Tymczasem na swoim Instagramie Andrés Iniesta opublikował film i dodał wpis, w którym dziękuję wszystkim za wsparcie.

18:15 galę poprowadzi znana wszystkim blondynka Kate Abdo.

17:37 Pierwsza z niewiadomych, czyli garnitur Messiego jest już znana.

">January 12, 2015

17:10 Zapraszamy również do lektury wypowiedzi Christo Stoiczkowa, który jak zawsze nie szczędził krytycznych słów: "Trzy Złote Piłki dla Messiego były uzasadnione".

17:01 Pełen zapis konferencji prasowej Messiego jest już dostępny na naszej stronie: "Jestem szczęśliwy w Barcelonie, ale nie wiem, gdzie będę w przyszłym roku".

16:33 Messi: "Zawsze mówiłem, że chciałbym zakończyć karierę w Barcelonie, ale tak jak powiedział Ronaldo - nigdy nie wiesz co stanie się w przyszłym roku, tym bardziej w futbolu".

16:26 Kolejny zestaw odpowiedzi:

Messi: "Oczywiście, że podobałaby mi się gra z Cristiano w jednym zespole. Lubię grać z najlepszymi i on do nich należy".
Ronaldo: "Cała trójka zasługuje na obecność tutaj".

16:24 Oto pierwsze wypowiedzi piłkarzy:

Ronaldo: "Chciałbym zagrać z pozostałą obecną tu dwójką w jednej drużynie"
Neuer: "Atmosfera w Brazylii była fantastyczna".
Messi: "Chciałbym wygrać Copa América z reprezentacją. Chcemy się zrewanżować za mistrzostwa świata", "To, czego dokonał Ronaldo w zeszłym roku było imponujące".

16:07 Zaczyna się konferencja prasowa.

16:00 Konferencja kandydatów do Złotej Piłki. Na pytania odpowiedzą Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Manuel Neuer.

15:58 Złota PIłka już czeka!

14:42 Rozpoczęła się już konferencja trzech kandydatek do nagrody dla najlepszej piłkarski. Na pytania dziennikarzy odpowiadają Abby Wambach, Marta i Nadine Kessler. Która jest Waszą faworytką? Konferencję można oglądać tutaj.

14:39 Leo Messi znalazł się w gronie finalistów Złotej Piłki po raz ósmy. Jak zmieniała się przez ten czas finałowa trójka pokazuje galeria przygotowana przez Markę.

14:27 Z przymrużeniem oka: Pamiętacie garnitur od Dolce&Gabbana wybrany przez Leo Messiego na galę w ubiegłym roku? Czym w tym roku zaskoczy Argentyńczyk? W oczekiwaniu na galę zainteresowanych odsyłam do zdjęć z pokazu kolekcji D&G na jesień/zimę 2014-2015 (czyżby zielony garnitur ze zdjecia numer 74?), a osobom chcącym poczytać o błędach popełnionych przez piłkarzy podczas doboru strojów na ubiegłoroczną galę polecam wpis "Smokingi, garnitury i Złota Piłka" blogera Romana Zaczkiewicza.

Messi: Cristiano zasłużył na nagrodę

14:10 Jak informuje hiszpański dziennikarz Roger Torelló, Złotą Piłkę w tym roku wręczy Thierry Henry.

14:08 Tymczasem z hotelu w Zurychu doszło do spotkania starych znajomych.

14:05 France Football przygotowało na jutro trzy okładki. Która z nich pojawi się w jutrzejszym wydaniu?

">styczeń 12, 2015

13:57 Na swoich piłkarskich idoli przy czerwonym dywanie czekają już dziesiątki kibiców.

">styczeń 12, 2015

13:55 O godzinie 16 w Zurychu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem kandydatów do zdobycia Złotej Piłki. Sala jest już przygotowana.

">styczeń 12, 2015

13:18 Messi i Iniesta dotarli już do Zurychu. Samolot z delegacją Barcelony na pokładzie wylądował w Szwajcarii. Piłkarze są w drodze do hotelu.

Messi and Iniesta leaving Barcelona for FIFA... przez fcbarcelona

12:41 Messi i jego partnerka Antonella na barcelońskim lotnisku dziś rano.

12:12 Piłkarzom towarzyszą Albert Soler, dyrektor ds. stosunków instytucjonalnych w sporcie oraz Raúl Sanllehí, dyrektor obszaru futbolu.

12:00 Około pół godziny temu delegacja Barcelony odleciała z lotniska w stolicy Katalonii do Zurychu.

">styczeń 12, 2015

Dziś o godzinie 18:30 oczy całego piłkarskiego świata skierują się na szwajcarski Zurych, gdzie odbędzie się gala wręczenia Złotej Piłki. Zwycięzca prestiżowej nagrody został wybrany w głosowaniu przeprowadzonym wśród selekcjonerów i kapitanów 209 federacji zreszonych w FIFA oraz dziennikarzy z każdego kraju. W gronie trzech finalistów są Lionel Messi, Cristiano Ronaldo i Manuel Neuer.

Argentyńczyk ma na koncie cztery Złote Piłki i po raz ósmy znalazł się w gronie finalistów. Portugalczyk siedem razy zajmował miejsce na podium, dwa razy plasując się na pierwszym miejscu.

W ubiegłym roku Messi pobił rekordy Zarry w La Liga oraz Raúla w Lidze Mistrzów. Był blisko wywalczenia mistrzostwa Hiszpanii z Barceloną i wygrania Mundialu z reprezentacją Argentyny. W finale Argentyńczycy przegrali z Niemcami, jednak Messi został wybrany najlepszym graczem turnieju.

Cristiano Ronaldo ma na koncie zdobycie kilku tytułów. Portugalczyk triumfował w Lidze Mistrzów, Pucharze Króla, Superpucharze. Ponadto został pichichi La Liga, mając na koncie 31 bramek. Występ na Mistrzostwach Świata nie działa na jego korzyść. Wygrana turenieju w Brazylii zwiększa szanse Neuera. Niemiec ma szansę napisać historię, ponieważ do tej pory tylko jeden bramkarz wywalczył Złotą Piłkę. W 1963 roku dokonał tego Lew Jaszyn.

Poza nazwiskiem zwycięzcy Złotej Piłki, podczas gali poznamy również jedenastkę FIFA / Fifpro 2014. Nominację otrzymało dziesieciu zawodników Barcelony: bramkarz Claudio Bravo, obrońcy Gerard Piqué, Jordi Alba, Dani Alves i Javier Mascherano, pomocnicy Xavi Hernández i Andrés Iniesta oraz napastnicy Leo Messi, Neymar Jr. i Luis Suárez.

Ankieta

Kto, Twoim zdaniem, zdobędzie Złotą Piłkę 2014?

Poleć artykuł

Komentarze (2654)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

konto usunięte

Ciekawe jak czują się sędziowie... wszystkim Ronaldo podziękował za pomoc w zdobyciu złotej piłki a im nie... a przecież zawdzięcza im sporo goli :D

Nagroda jak dla mnie jak najbardziej nie zasłużona . Jedyną nagrodą na którą ronaldo zasłużył w tym roku , to Oskar dla najlepszego aktora który wymusił najwięcej jedenastek w 2014 roku. Na tą nagrodę ewidentnie zasłużył. MESSIEMU i ta nigdy nie do równa , choćby nie wiadomo ile karnych strzelił !!!

Każdy piłkarz ma teraz konto na FB, Twitterze, instagramie i ch** wie czym jeszcze, Najlepsi biorą udział w reklamach, kampaniach. A o wynikach decydują ludzie, którzy nie znają statystyk piłkarzy, nie oglądają meczy a głosy i tak są rozdawane w większości dla tych z kim sympatyzują lub którym klubom kibicują. Zwycięzcę powinny wyłaniać statystyki, i trofea, które byłyby punktowane wg rangi i to byłoby najbardziej uczciwe.

Widzieliście głosy Ronaldo? 5pkt Ramos, 3 Bale i 1 Benzema obiektywny jak zawsze Kris

krzyk stajniany zawsze spoko :D moze krowy wołał :D

ronaldo chcial pokazac ze jest ze wsi, udalo mu sie :D

macie ten okrzyk CR 11

Wątpie ,że ktoś zobaczy ten komentarz bo na sekunde pojawiają sie ich dziesiątki ,ale cóż napisze coś od siebie.Jestem kibicem Realu i bardzo sie ciesze z 3 złotej piłki dla CR7 ale gdy czytam komentarze na tej stronie ,które w 70 % brzmią coś w tym stylu''Ronaldo wygrał bo najlepiej pływa''itp to mnie krew zalewa.Ja nie wiem ,czy tak trudno napisac obiektywnie ,że to on najbardziej zasługiwał na to wyróżnienie przy czym okazywać mu szacunek na ,który zasługuje?Rozumiem,że może was irytować jego zachowanie(chociaż według mnie nie ma w nic nim złego.po prostu jest chłopak bardzo emocjonalny i mówi to co ma na myśli a nie to co wszyscy chcą uszłyszeć.Rozumiem ten słynny ''ból dupy'' ale według mnie prawdziwi kibice tego klubu powinni pisać dojrzalsze komentarze i szanować CR7 za to co osiągnął tak jak on szanuje sie wraz z Messim.

Gratulacje Cristiano ! Dobrej nocy życze wszystkim!

O dzisiaj Cristiano "SUUUUUUuu!!!" Ronaldo
Tak to usłyszałem.

Leo jest Waszym idolem tak? To weźcie z niego przykład i pogratulujcie Ronaldo świetnego sezonu. Tak go wychwalacie nie tylko za grę, ale i za postawę na boisku jak i poza a sami nie potraficie nawet się zbliżyć do swojego idola piłkarskiego, obrażając godnego rywala jak jakiegoś śmiecia. W takim razie co Wy widzicie w Messim? Bo mi się wydaje, że to brak sukcesów w życiu niektórych doprowadza do takiego bólu dupy. Dlatego kiedy ich idol nie wygra, oni też nie mogą się cieszyć. Brawa dla Wszystkich jak powiedział Leo, on jest realistą i przyjechał się tu bawić.

Należała mu się za ciężką pracę. Sam nie wiem, jak on był w stanie połączyć te 3 rzeczy na raz: aktorstwo, nurkowanie i piłkę nożną.
Masakra, nie spodziewałem się aż takiego bólu dupy wśród viska dzieciaków.

Chciałbym żeby za rok ktoś pogodził tą dwójkę i zdobył ZP. Najlepiej nasz człowiek np. Neymar :)

ludzie, wiadomo przecież, że ogólnie lepszym piłkarzem jest i zawsze będzie Messi !
...Ronaldo ma swoje atuty ale Messiemu do pięt nie dorasta !
...
Ogólnie rzecz ujmując, moim skromnym zdaniem dziś wygrała pani prowadząca: Kate Abdo ! ;D

Nie chciałby krytykować Ronaldo, bo mam do niego szacunek, ale tym okrzykiem tylko się ośmieszył i zrobił z siebie idiotę... A jutro, a nawet jeszcze pewnie dziś będzie wszędzie memów.
Ped*ldo i złota piłka, żal po prostu, brak słów! Za pajacowanie w polu karnym. Aktor ku*wa jakich mało. Prawdziwy piłkarz klasy światowej, nie nurkuje w polu karnym. Nic nie pokazał na mundialu w Brazylii. Messi dotarł do finału z Argentyna, a on jak jest taki za*ebisty to dlaczego nie brał na siebie cieżaru gry? Powinni zawiesić go co najmniej na 3 m-ce, za to pajacowanie, a oni dają mu nagrodę najlepszego piłkarza! Chore...

Leo ma małą przewagę nad CR7 w tym roku w wyścigu o ZP 2015.
konto usunięte

co krzyknął ronaldo na koniec? bo nie zrozumiałem ;/
konto usunięte

thiery wręczając nagrode (jak najbardziej zasłużoną) miał wyraz twarzy jakby chciał powiedzieć sorry leo nie tym razem..

Czy nam się to podoba czy nie, Cristiano wygrał. Mam tylko nadzieję, że to jeszcze bardziej zmotywuje Messiego aby w przyszłym roku nie pozostawić nikomu żadnych złudzeń komu się ta nagroda bardziej należy.

Pogratulować i żyć dalej...

Jestem pewny, że to jego ostatnia Złota Piłka. W następnym roku dostanie Oscara.
konto usunięte

Myśle , że ten rok będzie jeden z lepszych dla Messiego już teraz widać ,że Messi odzyskał forme i jest głodny sukcesów z drużyną.. i ZP zdobędzie w 2015 jesteśmy tego pewni wszyscy :D

Szkoda mi bylo Henry'ego. Kurczę musial wręczać akurat Cr7 złotego balona. Ajj.. chciałem zobaczyć jego uśmiech kiedy wrecza nagrodę Leo. Gdy Francuz tylko przeczytał nazwisko od razu wiadome bylo po jego minie, ze nagrody nie otrzyma Messi. Huehue

Nie wiem w tej sytuacji co jeszcze musi zrobić bramkarz aby zdobyć złotą piłkę..
konto usunięte

Hahahahahahaha XDDDD https://vine.co/v/ODiFLTrFiZJ
Niesamowity jest ten okrzyk bojowy naszego CR7, próbowałem zrobić tak kilka razy jak on ale teraz mnie gardło trochę boli ;/ ( real Madryt .pl ) . Małe Hala dzieci już się bawią :) . Cieszę się , można się pośmiać . Gratulacje Cris .

Gratulacje wielkie dla Ronaldo jeszcze raz w tym gąszczu bólu. Najlepszy piłkarz tego roku. ;) Czy ktoś tego chce czy nie, chociaż osobiście liczyłem również na Neuera.
Oficjalnie: gorylica z madryckiego ZOO uciekła w poszukiwniu swojegi zaginionego syna.
Ronaldo strzeż się.
konto usunięte

Ronaldo i Messi dalej przepaść, ciekawo jak długo będziemy musieli czekać na podobny pojedynek przyszłych talentów.
Lewandowski śmieć nie zagłosował na Messiego a Krecik standard nie ma Messiego

Należało to się Neuerowi. Za fantastyczne występy w klubie i reprezentacji. Ronaldo tylko w klubie, za te bramki i połowę z karnych dostał złota piłkę...

Skoro teraz bramkarz nie dostał Złotej Piłki to już nigdy nie dostanie.

Spoko nagroda mu się należała ale co to ma być ten okrzyk ? :P Jak jakiś psychol :P
konto usunięte

Hejt dla kibiców Realu i gimbusów jebanych nie macie w ogóle szacunku dla messiego. A już widzę ból dupy typu jebac lessiego wygrał Ronlado i co ? Idźcie sobie konia zwalcie :) Messi i Ronaldo szacunek za to co robią. Ale i tak Ronaldinho był najlepszy :)

Ballon d'or votes Zlatan Ibrahimovic: 1 Messi - 2 Neuer - 3 Ronaldo

Jezu, ibra wróć!

Jak wygra LM Bayern albo Chelsea kto dostanie ZP?

Za ronaldo przemawiają statystyki z poprzedniego sezonu i dla tego wygrał chociaż chciałem żeby wygrał neuer , ale te miny i okrzyk na końcu mógł sobie darować .

CR7 to jest jednak wieśniak. Nie potrafi mówić po angielsku? Jeszcze ten krzyk na koniec...
Co do ZP to rokrocznie powinien ją zdobywać Zlatan :D

Widzę u niektórych jakby świat się zawalił,jak dla mnie i tak drużyna i trofea są ważniejsze,na drugim planie rekordy które tworzą nową historie i które ciężko bd pobić.
Nie mogłem się powstrzymać, i proszę o nie hejtowanie, zrobiłem to 4fun :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9d0797df5c9c488.html

Mnie tylko boli to że akurat musiał mu to wręczyć Thierry..
konto usunięte

e tam, Leo bedzie w nocy mogl sie innymi pilkami pobawić
konto usunięte

Nośmy piątą złotą piłkę dla Leo w naszych sercach.Zasłużył.On jest wielki...

Zasluzyl nie ma co ukrywać. Ale jego charakter poraz kolejny przyprawil mnie o mdlosci..
konto usunięte
Ronaldo zaczeły się wpijać jego kąpielówki dlatego wydał taki okrzyk ;D

Nie wiecie jak wyglądały dalsze miejsca

Obiektywnie zasłużył.Wiadomo chciałoby się by Leo wygrał.Następna ZP dla Messiego :)

Leo jest największym Zwycięzcą!
Wystarczy spojrzeć na Antonellę... ;-)

wiadomo co krzyknął
konto usunięte

Admini na realmadryt.com nieźle sobie podrwili z Messiego: "Na początek coś ze świata mode. Messi tym razem założył bordowy garnitur, załosnie to wygląda :D"
konto usunięte

Piękne to było jak Ronaldo na ławce się denerwował i stał kiedy Borussi wystarczył jeszcze jeden gol. Więcej takich chwil życzę. :D

Cristiano gratulacje zasłużyłeś w 2014 byłeś najlepszy . Mundial trochę gorzej ale strzelił najwięcej bramek asyst też miał sporo , wygranie w LM i zostanie królem strzelców tych rozgrywek z rekordem strzelonych goli w jednej edycji. Osobiście wolałem żeby dostał Messi jako że jestem kibicem Barcy . VISCA EL BARCA

Wielkie gratulacje dla Cristiano Ronaldo i fanów Królewskich! Ronaldo mimo wszystko zasłużył bo ubiegły rok miał naprawdę mocny, zwycięstwo LM, mnóstwo goli, dobra gra. Myślę że w tym roku nasz Messi pokrzyżuje mu plany na kolejną Złotą Piłkę :) Jeszcze raz wielkie gratulacje!

Gratulacje dla Ronaldo, zasluzyl. A teraz Messi bierz sie w garsc i za rok ZP jest Twoja.