Iniesta: Nie wyobrażamy sobie kolejnego roku bez tytułów

Makaj

31 grudnia 2014, 20:00

Marca

60 komentarzy

Podczas wydarzenia promującego noże kuchenne firmy Arcos Andrés Iniesta gotował wspólnie ze słynn kucharzem Davidem Muñozem. Przy tej okazji pomocnik Barcelony odpowiedział na kilka pytań.

Jaki tytuł chciałby pan zaserwować na swoim talerzu?
Każdy. To nasz cel na przyszły rok.

W 2015 roku wymagania będą jeszcze większe…
Zgadza się, jednak jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że sporo się od nas wymaga. Poza tym w tym roku nie wygraliśmy niczego, więc teraz wyzwanie jest jeszcze większe. Musimy polegać na sobie nawzajem.

Jak oceniasz kończący się rok?
Nie jest łatwo dokonać obiektywnej oceny, kiedy nie osiągnąłeś wyznaczonego wcześniej celu. Nie zawsze jednak wszystko idzie tak, jakbyś sobie tego życzył. Chcemy odzyskać dobre samopoczucie i wygrać trofea, po które nie udało nam się sięgnąć w tym roku. Mamy wszystko, by tego dokonać.

Kto jest najgroźniejszym rywalem?
Atlético to aktualny mistrz, a my musimy walczyć o odzyskanie tytułu, który zdobywaliśmy w ostatnich latach. Mistrzostwo w wykonaniu Atléti to nie dzieło przypadku. My jednak będziemy walczyć do końca.

Do drużyny dołączył dodatkowo Fernando Torres…
Dla niego to również świetna wiadomość, ponieważ wraca do klubu, w którym wszystko się zaczęło. Cieszę się z takiego obrotu spraw, bo Fernando to świetny kumpel.

Real jest tak silną drużyną, na jaką wygląda?
W tym roku wygrał kilka tytułów i oczywiście stanowi dla nas konkurencję. Wszystkie drużyny przeżywają wzloty i upadki. Uważam, że jeżeli chodzi o nas, notujemy tendencję wzrostową. Wciąż pozostają jednak rzeczy, które należy poprawić.

Kolejny rok bez trofeów byłby katastrofą?
Nie wyobrażamy sobie kolejnego roku bez tytułów. Nasza drużyna ma wystarczającą jakość, by odnosić sukcesy. Musimy wierzyć w to, co robimy.

Decyzja TAS-u na pewno nie pomoże Barcelonie…
Nie chcę wnikać w aspekty prawne, ale dla mnie – chłopaka, który spędził kilka lat w La Masíi, to wyjątkowa szansa dla młodych ludzi. Tam rozwijasz się nie tylko jako piłkarz, ale również jako człowiek.

Jak klub poradzi sobie bez transferów?
To, że nie możemy dokonywać transferów, jest dla nas handicapem, ale mimo to wciąż możemy wygrywać.

Jak ocenisz zmiany w bramce Barcelony?
Víctor był i jest dla mnie wyjątkowym zawodnikiem, ale po jego odejściu pozycja bramkarza w klubie jest nadal mocno obsadzona. Na końcu i tak liczą się wyniki, które kończą pewne dyskusje.

Można oczekiwać czegoś więcej od ataku?
Nasz trójząb jest najlepszy na świecie. Nie można powiedzieć żadnej negatywnej rzeczy odnośnie Leo, Neya i Luisa.

Zakończymy oryginalnym pytaniem: Złota Piłka.
Dla mnie jedynym kandydatem jest Leo Messi. Każdy ma jednak swoje zdanie i w sposób wolny może je wyrazić. Złota Piłka nie odnosi się do zdobytych tytułów, ale jest nagrodą przyznawaną poprzez głosowanie różnych osób, którzy wierzą w to, że ich kandydat zasługuje na triumf, bo jest najlepszy. Dla mnie numerem jeden jest Leo, dzisiaj i na wieki.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

w tym roku jest już puchar czy superpuchar katalonii

To niech sobie ten rok bez tytulow wyobrazi bo pewnie real wszystko wygra.

Ja sb tylko życzę aby Iniesta odpalił i grał tak jak za dawnych lat, Rakitic by w końcu wszedł na swój najwyższy poziom, a wtedy powinno być bardzo dobrze :)
konto usunięte

Z tą grą... Obroną... Trenerem... I płaczącym messim, któremu kapelusz już zasłania oczy... Chciał chyba powiedzieć ERY bez tytułu!!! Bo ten sezon, następny to mogą zdobyć jedynie jakieś "pucharki"

Za to co zrobiłeś z Realem to należy Ci się chłosta a nie puchar xD

To wyobraź, bo gracie padake, hehe

No cóż, ja natomiast jestem już na to przygotowany. Liczę jednak, że w tym roku odpali Suarez i może jakiś jeden mały puchar skubniemy.

Moim zdaniem mistrzostwa Hiszpanii nie zdobędą a w lidze mistrzów też są lepsze zespoły przykro to mówić ale taka jest prawda a teraz będzie jeszcze gożej poprzez brak transferów

Na sylwestrowym wiejskim ognisku zgodziliśmy się z kolegą z Iniestą w kwestii Mesjasza .ale w sprawie kolejnego roku Barcy bez tytułów mieliśmy inne zdanie.

LM raczej poza zasiegiem, ale mistrzostwo hiszpanii jak najbardziej możliwe.

andres to uwierz moze niesety tak byc i co wtedy..myslisz ze zarzad sie poda do dymisji ich jak bomba nie wywalisz to sie nie rusza......

Paradoksalnie rok bez tytułów jest bardziej opłacalny dla klubowej kasy bo mniej idzie na premie dla piłkarzy, zarząd już powiedział jasno "ten klub musi zarabiać"

Cyrk na kółkach, a za nim kolejny wagon z burdelem

Po zrobieniu zajebi..ch węgierskich placków"po kosobudzku" dla rodziców i ich gości ,idę z Messim / owczarek niem. długowł. przyszłego polskiego barcelończyka/ na wiejskie sylwestrowe ognisko z pieczystą i szampanem/stawia Sołtys Kazimierz/ Z kolegą Januszem na pewno wypijemy toast za sukcesy Barcy w 2015 r/chociaż i powoli mój syn Alex-walczak- ma wątpliwości/-będzie się działo! Raz jeszcze koledzy ;wszystkiego najlepszego ;Visca el Barca!

z taką grą andres jak ostatnio prezentowałeś to zasługujesz tylko na brak tytułów a swoją drogą puchar gampera sie nie liczy ;p

No cóż rok bez tytułu jest całkiem realny,ale bądźcie optymistami xd
P.S.Jak się bawicie moi kochani?:):)

Iniesta będzie dorabia jako kucharz

"Mistrzostwo w wykonaniu Atléti to nie dzieło przypadku" jak nie jak tak jak na camp nou graliśmy i messiemu prawidłowo strzelonej bramki nie uznali .Gdyby ją uznali i byśmy wygrali to mistrzostwo byłoby nasze

Oby Andres wrócił do swojej magicznej formy a to już będzie wzmocnienie ogromne i szansa na tytuły.

To wezcie sie wreszcie w garsc, bo taka gra chwaly klubowi nie przynosicie...

Dlatego Iniesta, to mój idol od zawsze. Dla mnie jest to geniusz i "mój bohater". ;)
konto usunięte

a ja odwrotnie, nie wyobrażam sobie żeby taka Barca coś w tym sezonie zdobyła( poważnie)

A ja tak...

Iniesta to istny magik jednak ostatnio ktoś zabrał mu chyba moc.

Wracaj wielka barco!

Viva Barca!

Visca Iniesta!

To niech sie postarają

Mam 1 plus sankcji będziemy mieli kasę na następne transfery (dobre jeśli zubiego zwolnią)

Tak naprawdę to czy wygramy coś w tym roku zależy w 50% od Iniesty, bo co nam z napadu, jeśli nikt nie wypracuje im sytuacji.
konto usunięte

Skoro Andres sam tak mówi to chyba chce się zabrać za samego siebie i mam nadzieje że tak będzie bo jego dobra gra jest nam potrzebna teraz jak tlen.

Dla mnie też jedynym kandydatem do zdobycia ZP jest Leonard Messi przeciez on jest Bogiem futbolu na pewno wygra.

Heh, Iniesta, jeden z nielicznych, który ma niesamowitą wizję gry, niepotrafi sobie wyobrazić tego roku bez tytułów.

Andres bardzo cie lubie,ale jeżeli nie zaczniesz asystowac to dupa bedzie z trofeów...

"Nie wyobrażamy sobie kolejnego roku bez tytułów."
A to proszę podawać do przodu, a nie kółeczko-i-podanie-wszerz. Ten przepis powinien zadziałać.

iniesta już z tacą stoi i zbiera na stopera

A co mamy powiedzieć my kibice? Patrząc na naszą sytuacje klubową o tytuły może być ciężko ale jak to mówią nie ma rzeczy niemożliwych.

No aż tak źle to chyba nie będzie. Zawsze tam jakiś Puchar Gampera albo Superpuchar Katalonii wygramy :)