Rodzina Take Kubo ma dość

Makaj

31 grudnia 2014, 12:00

Mundo Deportivo

141 komentarzy

Wczorajsza decyzja TAS-u może położyć kres karierze kilku bardzo zdolnych chłopaków, którzy wychowują się w La Masíi.

Na pierwszy plan wysuwa się postać 13-letniego Takefusy Kubo, zawodnika drużyny Infantil A. Jego tata mieszka w Japonii, mama przebywa z chłopcem w stolicy Katalonii. Obecnie, korzystając z przerwy świątecznej, spędzają czas w Japonii i po decyzji TAS-u rozważają pozostanie w Azji, do czego mają pełne prawo. Ich syn nie będzie mógł brać udziału w żadnych oficjalnych rozgrywkach w Barcelonie aż do czerwca 2019 roku, gdy skończy 18 lat.

Poniżej przedstawiamy sytuację wszystkich dziewięciu zawodników, których dotyczą sankcje ze strony FIFA:

Takefusa Kubo (ur. 4 czerwca 2001 r. w Japonii)
Napastnik drużyny Infantil A, nie może grać do czerwca 2019 r.

Kais Ruiz (ur. 26 sierpnia 2002 r. we Francji)
Środkowy pomocnik drużyny Infantil B, nie może grać do sierpnia 2018 r. (pochodzi z Unii Europejskiej, więc w jego przypadku granica wieku to 16 lat).

Ben Lederman (ur. 8 maja 2000 r. w Stanach Zjednoczonych)
Środkowy pomocnik drużyny Infantil B, nie może grać do maja 2018 r.

Patrice Sousia (ur. 18 stycznia 1999 r. w Kamerunie)
Napastnik drużyny Cadete A, nie może grać do stycznia 2017 r.

Jang Gyeolhee (ur. 4 kwietnia 1998 r. w Korei Południowej)
Napastnik drużyny Juvenil B, nie może grać do kwietnia 2016 r.

Lee Seung Woo (ur. 6 stycznia 1998 r. w Korei Południowej)
Napastnik drużyny Juvenil A, nie może grać do stycznia 2016 r.

Seung-Ho Paik (ur. 17 marca 1997 r. w Korei Południowej)
Środkowy pomocnik drużyny Juvenil A, nie może grać do marca 2015 r.

Theo Chendri (ur. 25 maja 1997 we Francji)
Skrzydłowy lub środkowy pomocnik drużyny Juvenil A, w maju 2013 r. skończył 16 lat, ale z powodu sankcji nie mógł występować w drużynie Cadete A. Teraz może już grać.

Bobby Adekanye (ur. 14 lutego 1999 r. w Nigerii, posiada paszport holenderski)
Skrzydłowy, w listopadzie bieżącego roku został wypożyczony z drużyny Cadete A do PSV, by móc brać udział w rozgrywkach. Do stolicy Katalonii wróci, gdy będzie miał 16 lat.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdecydowanie za dużo napastników i skrzydłowych. Szkółka idealnie oddaje obecną Barcelonę. W ataku - jedni z najlepszych na świecie, w obronie - poziom Granady.

To jest zwykłe cwelostwo. Ci ludzie nie rozumieją, że swoimi decyzjami psują komuś marzenia i ich przyszłość. Ja nie rozumiem jak tych ludzi wybierają na wysokie stanowiska, powinni to być ludzie którzy znają się na piłce a nie na liczeniu forsy w portfelu. Oczywiście chodzi o tych co nałożyli sankcje :)

Chce to niech idzie ...

To jest wina tylko i wyłącznie obecnego zarządu który zamiast dbać i promować canterę wolał skupiać się na kupowaniu zagranicznych zawodników z którzy albo nie pasują do Barcy, albo są "szrotem" albo zbyt drodzy co powoduje problemy wszelakiej maści. A do tego podobne praktyki są w Barcie B a i nie zapominajmy o douglasach czy takiej 3 z Santosu gdzie żaden już do Barcy nie przyjdzie a zniknie z tego tytułu prawie 8 mln euro. A nie zapominajmy o wychowankach którzy z braku możliwości gry odeszli lub odejdą.
A jeżeli rodzina Kubo i któregoś z wymienionych graczy ma jakieś pretensje i żądania odszkodowawcze to niech kierują je tylko i wyłącznie pod adresem personalnym wobec zarządu oraz rosella i ojczulka neymara. A od Barcy won!!!

Ciekawe czy FIFA potrafiłaby spojrzeć w oczy tym młodym chłopakom i powiedzieć,że marzenia mogą odłożyć między bajki!

I tak FIFA niszczy młodych piłkarzy :) Happy New 2015 :D !!!!

Komu ma pomóc takie prawo? Na pewno nie tym dzieciakom...

chlopaki nie sa niczemu winni, dlaczego ograniczaja rozwoj moze przyszlych gwiazd . klub zawalil i zostal ukarany ale odwalic sie od chlopakow

Jak to jest, że tylko szkółka Barcelony została ukarana? W np. Realu są sami Hiszpanie? Nigdy nie sprowadzili żadnego młodego gracza zza granicy? Tak samo w innych wielkich klubach. Ostatnio coś słyszałem, że Chelsea jakiegoś polskiego nastolatka kupiła. Dlaczego coś takiego jest zgodnego z prawem, a transfery Barcelony nie są?
konto usunięte

To on żyje? Kubo żyje! Aoki Densestsu Shoot aka Piłka w grze

Powtórzę się - skoro 13 letni Takefusa Kubo nie może grać w Barcelonie to jakim cudem 10 letni Takahiru Nakai może grać w Realu ??!! Obaj są Japończykami, obaj bardzo młodzi. Innych klubów prawo nie obowiązuje ??!! W Realu jest też 12 letni Pedro Kasanzi, który do Realu trafił ze swojego kraju...Angoli...widocznie dla FIFY są równi i równiejsi...

Ta FIFA zaczyna działać podobnie jak nasz kochany rząd

Szkoda chłopaków, ale z większością z was się nie zgadzam. Ten przepis powstał jak jeszcze tych chłopaków na świecie nie było, tylko nasz zarząd chciał być cwańszy i teraz przez nich chłopaki muszą cierpieć. Piszecie że fifa niszczy im kariery, ale przecież ten Kubo mógł trenować w Japonii i być z obojgiem rodziców. Przecież Barca może nawiązywać współprace z klubami z innych zakątków świata. Możemy szkolić trenerów w Barcelonie pod których okiem rozwijały by się takie dzieci jak ten Kubo. Jak osiągnie wiek i będzie odpowiednio dobry to wtedy go wysłać do Barcelony. Myślicie że ze szkółek piłkarskich wszyscy stają się topowymi piłkarzami?? 10-15% max, większość ląduje 2-3 ligach albo w klubach amatorskich bądź półamatorskich

Dla mnie osobiście to już lekka przesada , ukarać Barcelone zakazem transferowym ok nawet gdyby były to 2 lata . Ale do kuźwy nędzy karać za poczynania "góry" dzieciaków?? zabrzmie teraz jak "Matka Teresa" ale czym są winne te dzięciątka ?? :(

Co do samego zarządu nie zostaje im nic innego jak "sprzedać" ich do innego klubu by mogły realizować swoje marzenia o wielkiej piłce

No dobra, kara Barcelonie się należy i ją otrzymała, ale po jaką cholerę karać jeszcze zakazem gry w klubie tych dzieciaków.A przecież te dzieciaki nie idą pod przymusem tylko spełniają swoje marzenie reprezentowania klubu!Nie rozumiem, to według Fify lepiej,żeby taki dzieciak np z Ameryki Płd. czy Afryki został gangsterem albo dilerem prochów i zginął w wieku nastu lat.Bo rodziców np. nie stać było na opłacenie treningów ,czy nawet w ogóle zapewnić jakikolwiek byt?A przychodząc do La Masii taki chłopak dostaje wszystko.Wykształcenie, treningi nie martwi się o jedzenie,spanie itp.No ale dla Fify i jej przepisów to jest handel dzieciakami.A brzmi to co najmniej tak jakby Barca co roku sprowadzała z całego świata całe wagony tych dzieci i pod ostrym rygorem zmuszała je do ciężkich niewolniczych treningów a po ich zakończeniu jeszcze do pracy w podziemnych fabrykach.Lepiej już niech wracają na ulicę i tam się uczą innego "fachu".

Szkoda młodych ale to wina po obu stronach filia powinna pozwolić im grać jak juz grali w innych meczach a Barcelona powinna wiedzieć ze to co robi , robi nielegalnie ...

Wychodzi na to, ze FIFA jest organizacja rasistowska.
konto usunięte

Najlepiej zwalać na Fifę a nie na Barcelonę, która im to zgotowała, nielegalnie.
Karać Barcelone która spełnia marzenia tych dzieci.
Fifa psuje im coś pięknego w życiu. Psują karierę i przyjemne życie całej rodziny dziecka.
To jest dla mnie bandziorstwo. Za to Fifa powinna siebie ukarać. Jak im w ogóle nie wstyd się ppytam?
jeszcze się pytam. ... dlaczego tylko Barcelone ukarano?

Strasznie mi szkoda tych małych chłopaków, może bym im wyszło może nie ale kiedyś mógłbym opowiadać wychowywałem się kiedyś w Barcelonie ale FIFA i UEFA mi nie pozwoliły grać w piłkę

Widocznie komuś jest nie na rękę, żeby Barca wychowywała światowej klasy zawodników..

O Boże, jak dobrze, że jest FIFA i jej obrońcy praworządności!
Biedne dzieci byłyby wykorzystywane do grania w piłkę, zapewniania bytu rodzinie.
Szczęśliwie ta interwencja zapobiegła dalszemu bezprawiu, gdzie nie wiadomo jakie pieniądze trafiają do młodych talentów podatnych na zepsucie.
Może inaczej byłoby, gdyby te środki przeszły przez kieszenie naszych dobrodziejów. Ci wszak najlepiej znają się na wychowaniu i finansach.

Zamiast stare zgredy z FIFY ruszyć tyłki ze stołów i sami się zająć szkoleniem młodych i pomocą w ich rozwoju i kształtowaniu charakterów nie dość, że nic nie zrobią poza kombinowaniem jakby tu lewą kasę zarobić jak na wyborze Kataru na gospodarza MŚ (wszyscy wiedzą, że tylko dlatego ich wybrano bo grubymi milionami podtarli tyły staruchom z fifa) to jeszcze utrudniają pracę ludziom, którzy to robią. Barca wydała za łagodne "oświadczenie", powinni im tak w nim posmarować, żeby zrozumieli o czym jest mowa!

Kara podtrzymana, OK, z tym sie jeszcze zgodze, ale te stare dziady, które w życiu nie miały okazji grać w Barcelonie zabieraja ten przywilej i marzenia mlodym chłopcom! To jest wstyd i okrucieństwo wobec tych juniorów!

Zabrać młodym chłopakom marzenia o grze w Barcy a sam klub ukarać za danie im szansy rozwoju. Szkoda że głupota nie boli.

Zakaz gry dla tych młodych piłkarzy??


No masakra....

Strasznie to smutne, że ta kara w istocie uderza w najmniej winnych i bezbronnych młodych chłopców i ich rodziców. Klub to gigantyczna instytucja, która lepiej lub gorzej poradzi sobie z zakazem transferowym. Przeżyje rok posuchy. Natomiast ci chłopcy muszą rywalizować by się rozwijać, a w La Masia mieli idealne warunki ku temu. Natomiast tym dzieciom bezsensowne prawo może zaprzepaścić marzenie o zawodowej karierze.

To nie można załatwić ich rodzicom pracy w Barcelonie :v ?

Może mi ktoś ogarnięty w tym temacie wyjaśnić czy inne wielkie kluby nie działają tak jak my. Przecież co chwilę słychać jakąś walkę między klubami angielskimi, hiszpańskimi i niemieckimi o jakiś zagraniczny talent. Z tego artykułu wywnioskowałem że można sprowadzać nieletnich do szkółki ale nie mogą oni brać udziału w rozgrywkach. Czyli taki 13 letni japończyk może tylko trenować z chłopakami ale już w meczach ligowych tej 13- letniej grupy nie może brać udziału, tak?

złodzieje te porąbane politycy wszystko spieprzą w tej barcelonie

8 na 9 młodych piłkarzy, zamieszczonych w powyższym artykule, przyszło na świat w pierwszej połowie roku... manipulacja czy zbieg okoliczności? jeśli to drugie, to kto i dokąd? ...czy ktoś z Was zna Tożsamość Anonimowego Sabotażysty?

Banda skur#%## co za beton i mafia!!!!! Co im te dzieciaki szkodzą !!!

Prawdopodobnie cwaniaki z FIFY zmarnowali kariery tych graczy. Widać gdzie ta mafia ma młodych zawodników. Może i klub nie do końca postępował uczciwie. Ale do cholery dlaczego muszą najbardziej cierpieć ci młodzi piłkarze!!!

Ukarać klub - Okej , zrozumiałe
Ale żeby niszczyć marzenia małych chłopców...? Szczyt wszystkiego.Ktoś w tym maczał palce i nie zdziwiłbym się gdyby to był Perez...Jest do tego zdolny.

niech graja dla fify, ona zaraz stworzy swoja wlasna druzyne i bedea mieli gdzie grac, bo przeciez fifa tak przestrzega zasad

Lee Seung Woo :(
Pamiętam artykuł o tym, jaki to jest wielki talent...

Brawo FIFA! Często dla takich dzieci to jedyna ucieczka od codzienności. Gdyby nie La Masia to w najlepszym przypadku spędzałyby czas przed kompem lub telewizorem, natomiast ich rówieśnicy z Brazylii i Afryki biegali z AK-47 w potyczkach narkotykowych lub wojnach chorych generałów...
Brawo FIFA! Warto podkreślić jednak, że takie rzeczy robi wiele klubów jednak została ukarana tylko Barcelona..

@JachuFCB masz racje ... ale mam wrażenie ze Fifa posunęła się za daleko ... karzą w tej chwili nie klub a zawodników, a raczej dzieciaków którzy kochają grać w piłkę ... smutne :( Jedyną możliwością by nie sprawiać tym dzieciom przykrości to wypożyczenia. Jak w przypadku Bobby Adekanye. Tylko wypożyczenie na 5 lat Kubo ? Szkoda dzieci, co one winne karać klub, ludzi za to odpowiedzialnych a nie dzieci do cholery jasnej

Jeb**a fifa , starzy siedzą sobie w garniturkach i zbijają ogromną kasę i niszczą kariery młodych chłopców WIELKIE GRATULACJE

Trzeba było się przepisów nauczyć, a nie teraz lamentować... Przykra prawda.

Jeszcze ten zakaz transferowy jakoś można przeboleć, ale to, że dziadki z FIFY zabraniają grać młodym chłopskim, którzy wolą się kształcić, niż siedzieć cały czas przed kompem to już wielka przesadą. Już wiem teraz dlaczego czarnoskórzy i inni z Ajaxu mają teraz wszyscy obywatelstwo Holenderskie.

Fifa powinna być dumna z siebie, zniszczyć młodym ludziom życie

Caly swiat sprowadza nieletnich z Tadzykistanu, ale oczywiscie to Fifalona winna. Sam powod kary jest skandaliczny, a wymiar kary to plucie w wizerunek klubu. Juz teraz ludzie mowia o handlu ludzmi.

Nie o Take Kube dziadowie walczyli

A wszystko to dzięki niemu! Andoni, Andoni i jeszcze raz Andoni!

Spi***ć małym chłopakom szansę na zostanie kimś wielkim - bezcenne
Dzieciaki dostały taką szansę na rozwój i spełnienie marzeń, a te je**ne skurwy**ny z fifa ich tego pozbawią. Pierdo**ć tę fifę, niech państwa europejskie się zbiorą i sami organizują sobie turnieje i wypną się na nich. Nie trzeba być filozofem żeby wyobrazić sobie taki scenariusz. A wtedy przyszli by jeszcze od nich na kolanach.

Przez jakichś idiotów z TAS - u tracimy nasze czarne i skośne perły....
Przecież część z nich (sądząc po "genialnych transferach" zubiego) grałaby niedługo u nas w pierwszym składzie...
Co oni im zrobili?

Wenger juz zaciera rece...

Zwróćcie proszę uwagę, że nikt tym młodym adeptom nie zakazuje grać w piłkę, jak tu co niektórzy piszą. Kwestia jest ich nieuprawnionego ściągnięcia przez zarząd do Barcelony. W zamyśle przepisy Fifa mają chronić dzieci przed nadużyciami przy ich transferowaniu z rodzimych krajów do obcych.
Weźmy na przykład tego młodego piłkarza ze zdjęcia. Chłopak ma 13 lat (a są na liście jeszcze młodsi), mieszka z matką w Barcelonie, a ojciec pracuje na stałe w Japonii. Młody człowiek w tym wieku,potrzebuje ojca na codzień, zycie w takiej niepełnej rodzinie może równie dobrze źle się odbić na zdrowiu psychicznym dziecka.

Wiem że to dla niego szansa, że jak się wybiję, może osiągnąć wiele w życiu, zarabiać olbrzymie pieniądze, grając w piłkę, czyli robiąc to co pewnie kocha. Na starość zapewnić byt swoim rodzicom. Ale życie nie zawsze jest takie różowe i proste, czasami coś się nie uda, noga się potknie i nic z marzeń nie wyjdzie, a dzieciństwa już drugi raz nie przeżyje, by nadrobić tak potrzebne dla chłopca w tym wieku kontakty ze wzorem jakim z reguły jest ojciec.
Moim zdaniem przepisy Fifa są w jakimś mierze podyktowane dobrem małoletnich i ich ochroną.
Ale to tylko moje osobiste zdanie i pewnie zostanę zasypany komentarzami że ta decyzja odbiera im marzenia itp, więc proszę mnie źle nie zrozumieć, też bym wolał żeby jak już się tu przenieśli to mogliby tu zostać. Ja odnoszę się tylko co do zamysłu Fifa wprowadzającego takie a nie inne zapisy w regulaminach.

To już czysta korupcja
Młodzi nie zostaną,bo są w wieku w którym się najbardziej rozwijają,chyba że Barcelona znajdzie jakieś rozwiązanie.
Sytuacja ch*#owa ale to poniekąd przez chu*#wy zarząd tyle w tym temacie... :(

Największa strata to Lee... on jest megaaa

no widać jak bardzo UEFA z FIFĄ uosabiają szlachetne ideały. widać jak na dłoni, jak ważne dla nich te wartości

Widocznie ktoś chciał uderzyć tam, gdzie boli najbardziej, w naszym przypadku jest to la Masia. Po prostu skandal, nikt nie pomyślał o tych dzieciakach. Ktoś chyba pomyślał: "zniszczcie la Masie to zniszczycie FC Barcelone"...

Dla tych dzieci nauka w La Masii to szczyt marzeń. Mogą w spokoju rozwijać swój talent. Poza tym są kształtowani także na inteligentnych ludzi. Jeśli im nie wyjdzie w sporcie zawsze mogą iść pracować w normalnym zawodzie, ponieważ będą wykształceni. A tu bum! Przychodzi dziad w garniturze i odbiera im te marzenia w imię prawa. Czy to jest normalne? Czy teraz naprawdę jedyną wartością są $$$?

Chce mi się wrzeszczeć jak to widzę! Dzieciaki miały marzenia a stary pryki z fify i zarządu im to zniszczyły., To jest piłka czy biznes ? Jakby tam był dzieciak szejków to by inaczej się to skończyło nie ?

Rozumiem ukarania drużyny, ale ukaranie młodych zawodników? Za co? Za to, że chcą zostać piłkarzami i ciężko trenują? Rodzice powinni złożyć pozew przeciw FIFA za pozbawienie gry w piłkę w meczach oficjalnych ich dzieci. W UE sądy są przewrażliwione na rasizm, więc polecam rodzicom pozew również na zasadzie rasistowskim. Czemu oni nie mogą grać, a biali mogą? Wtedy na pewno wygrają.
Skoro w La Masii jest taki "bałagan", to jak jest K**wa w jakimś Ajaxie lub Benfice?
A może maczali w tym palce ludzie, którzy zazdroszczą nam La Masii? (Perez)
konto usunięte

Pieniądz rządzi światem, ktoś zapłacił by wyrok był taki, a nie inny no i mamy.
Uważam tak dlatego, że to jest zbyt nienormalna decyzja i nieproporcjonalny wyrok by nie było w tym wszystkim pieniędzy.