Jeden z piłkarzy Santosu włączonych w transfer Neymara odszedł do Kurytyby

Łukasz Lewtak

31 grudnia 2014, 13:15

Sport

54 komentarze

Giva, jeden z piłkarzy Santosu, do których Barça zapewniła sobie prawo pierwokupu przy okazji transferu Neymara, odszedł jako wolny zawodnik do Kurytyby.

Przy okazji transferu Neymara Barça zapewniła sobie za 7,9 miliona euro prawo pierwokupu trzech piłkarzy Santosu – Gabriela, Víctora Andrade i Givy. Teraz ten ostatni odszedł jednak tylnymi drzwiami z klubu. Jak informuje Futebol Interior, Giva otrzymał swoją kartę zawodniczą i dołączył do Kurytyby.

Do 31 grudnia zawodnik mógł przedłużyć kontrakt z Santosem, jednak klub nie przedstawił mu żadnej oferty. Giva był jedną z ostatnich opcji w ataku Santosu w tym sezonie, a ponadto nękały go kontuzje, przez co niemal kompletnie nie uczestniczył w grze zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Bez tej lapowki nie byloby Neya z nami.

ojczulek neymara powinien teraz zwrócić kasę Barcie bo teraz Barca straciła prawie 8 mln a jego skauting jest kompletnym dnem.
A rosell i bartomeu powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za straty finansowe z tytułu transferu neymara.

Jedyny talencik ,o którym słyszałem to Gabriel . Świetnie się zapowiada. chodzi o perełki Santosu

Pierwsze slysze o gosciu , jeszcze gorszy zapewne od Douglasa.

Te 8 baniek Barcelona przelała pewnie tylko głównie by miec prawo pierwokupu do Gabriela, przy okazji podpięli pod to Andrade i Give bo Gabriel niewątpliwie największy talent z wyżej wymienionej trójki

Miała powinno być podkreślone xD

Douglas ma już wystarczająco kolegów na ławce

W klubach brazylijskich, jak jakiś gracz awansuje do pierwszego zespołu, to w ramach "chrztu bojowego" tudzież "kocenia" starsi koledzy golą go w jakiś obciachowy sposób. Jak widać na załączonym zdjęciu, Giva zostawił sobie tę fryzurę na stałe :)

Gabriel jest bardzo ciekawym piłkarzem. Ogromny talent.
Ciekaw jestem jak się potoczny jego kariera, ma dopiero 18 lat.
Jeszcze rok, dwa i media zaczną o nim trąbić.
Pytanie tylko czy skończy jak Neymar, Oscar, Lucas Moura, czy jak Leandro Damiao, Ganso, Keirrison...

"(...)a ponadto nękały go kontuzje, przez co niemal kompletnie nie uczestniczył w grze zespołu"
Po ostatnim okienku śmiem twierdzić, że to dla naszego zarządu żaden kontrargument w kwestii potencjalnego zakupu.
konto usunięte

miał za słaba fryzurę i mało pazernego ojca by tu trafić ;)

Typek mi przypomina Vidala x)

Nie wiem czemu ale przypomina mi Wardęgę.
konto usunięte

,a takie coś dzisiaj znalazłem, nie oceniajmy po jednej akcji, ale jakiś potencjał to on ma.
https://www.youtube.com/watch?v=7zNnAS9ScSM#t=19

Kolejny jakiś przekręt w transferze. Prawo pierwowykupu 3 piłkarzy za 8mln euro... do tego z całej trójki został tylko 1.

Jak będzie nowy zarząd skończą sprowadzać jakieś wynalazki typu Douglas czy jakieś inne wynalazki , jedynie Neymar się sprawdził bo on w Santosie się wyróżniał i był najlepszym piłkarzem.

Z całej trójki to został tylko Gabriel. Bo Victora Andrade w lipcu kupiła Benfica. Obecnie gra w ich rezerwach
http://www.transfermarkt.de/victor-andrade/profil/spieler/203323

Co to znowu za noname? Wygląda trochę jak Vaas z Far Cry 4 xD
konto usunięte

Gabriela warto sciagnac po banie, mlody ma talent, reszta to no name'y

Naprawdę odpuśćmy sobie zawodników grających w lidze brazylijskiej. Z całym szacunkiem ale Douglas nie jest pierwszym fatalnym zakupem z tej ligi. Oczywiście Neymar odpalił i z czasem to on będzie walczył o Złotą Piłkę , ale taki piłkarz zdarza się naprawdę rzadko.

Ciekawe kto 8mln przytulił, Barto, Zubi i reszta za to odpowiedzialna powinna być pociągnięta do odpowiedzialności za defraudacje pieniędzy.

Może dajmy sobie spokój z zawodnikami z ligii brazylijskiej, co?

Walić prawo pierwokupu do jakichś ogórów gdzie pewnie tatuś Neymara za to kokosy dostaje. Bardziej bym się martwił Manquillo do którego mamy prawo pierwokupu. To świetny PO którego musimy sprowadzić po odbębnieniu tej kary.
konto usunięte

Jakis kolejny no-name. z Brazylii by przyszedl i Zubi mowilby ze to dla nas wielkie wzmocnienie.

Skoro na Santos był za słaby to i dla Barcy też. Chociaż gdyby nie zakaz Zubi by go wziął :D