Złota Piłka: Neuer uważa, że ma małe szanse na zdobycie tytułu najlepszego piłkarza na świecie

Krzysztof Majewski

6 grudnia 2014, 16:45

Sport

74 komentarze

Bramkarz reprezentacji Niemiec oraz Bayernu Monachium, Manuel Neuer, stwierdził, że będzie bardzo ciężko o to, aby bramkarz był w stanie zdobyć nagrodę Złotej Piłki 2014, pokonując dwóch napastników, Leo Messiego i Cristiano Ronaldo, którzy jak co roku powalczą o to trofeum.

„To nigdy nie miało miejsca w ostatnich latach. Oliver Kahn również popisywał się najlepszymi paradami na mundialu w 2002 roku (wówczas tytuł najlepszego piłkarza na świecie trafił w ręce Brazylijczyka Ronaldo – dop.red.). Widać zatem, jak ciężko, aby właśnie wydarzyło się coś takiego”, powiedział Niemiec w wywiadzie dla dziennika Bild, oceniając szanse na to, aby Złota Piłka trafiła w ręce bramkarza.

Neuer zauważył, że rola bramkarza jest zdecydowanie mniej doceniana od pozycji napastników, gdzie to właśnie ich akcje oraz wyczyny są w głównej mierze pokazywane po każdym spotkaniu. Niemiec uważa, że zwycięski dla niego mundial może być jego przewagą nad Leo Messim i Cristiano Ronaldo, jednak za chwilę żartuje: „Z kolei oni zdobyli więcej goli ode mnie”.

„Obaj całkowicie zasłużenie są nominowani do zdobycia nagrody. To główne figury swoich reprezentacji, a każdy zespół, który się z nimi mierzy, stara się ich zatrzymać, jednak większości się to po prostu nie udaje”, wychwalał obu zawodników Neuer.

Gala wręczenia Złotej Piłki 2014 odbędzie się 12 stycznia 2015 roku w Zurychu. Wydaje się, że to Cristiano Ronaldo jest największym faworytem do sięgnięcia po tytuł najlepszego piłkarza na świecie, lecz mimo to Neuer stwierdził, że jest „dumny” z faktu, iż udało mu się znaleźć w finałowej trójce, pomimo tego, że występuje on na pozycji bramkarza.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

..baardzo mnie sie niepodobalo jego brutaaalne wejscie na Mundialu w zawodnika z pola - ale taak to praawda - to on powinien otrzymac te nagrode...jest Najleepszy..poza tym jest aktualnym mistrzem swiata..i nigdy niewidzialeem lepszego bramkarza do rzutów karnych..

dla Neuera to i tak jud duzy sukces ze jest w tójcie najlepszych i dalej juz nie zajdzie

Aplikujac kryturium madridismo przy ostatniej ZP, to w tym roku Messi powinien dostac ZP, a glosowanie powinno zostac ponownie otwarte z pobicie historycznych rekordow w LM i La Liga. Oh wait!

Większośc egzotycznych trenerów, piłkarzy i dziennikarzy będzie kierowało się Mundialem bo to jest bardziej interesujące dla nich niż Liga Mistrzów, dlatego Messi ma dużę szanse na wygraną, Neuer też ma duże szanse, mimo że jest zdecydowanie najsłabszy z finałowej trójki.

Jeśli nie Neuer to Messi, bo Oscar jest zarezerwowany już dla Cristiano.

Wow Krysia z karnego strzelil

A dlaczego by nie ?

Krystyna kolejny karny jemu sie należy złota piła ;-)

Dlatego Neuer od następnego meczu zagra w pomocy ;)

Tu Neuer ma racje , nie sądze aby zdobył ZP , Leo I Ronaldo to inna bajka .

Jedyny piłkarz, którego lubię w Bayernie ;)

Trzeba przyznać że ładnie się wypowiedział o rywalach.

Niemiec uważa, że zwycięski dla niego mundial może być jego przewagą nad Leo Messim i Cristiano Ronaldo, jednak za chwilę żartuje: „Z kolei oni zdobyli więcej goli ode mnie”.

Haha, brawo bramkarz!! To mi się podoba, dystans do samego siebie, za bramkarskie umiejętności ZP należy Ci się jak nikomu innemu. Drugiego takiego, pewnego, czasem nawet nonszalanckiego ale zdyscyplinowanego bramkarza nie widziałem. Gra na przedpolu, gra nogami, parady, komunikacja z zawodnikami, rajdy i klepka z kolegami pod bramką przeciwnika...

Interesuję się całe życie pozycją bramkarza, sam grałem dopóki nie zerwałem więzadeł, moim idolem zawsze będzie Peter Schmeichel, ale wzorem dla przyszłych pokoleń, wyznacznikiem profilu bramkarza jest właśnie Neuer.

Ronaldo, natomiast to profil przyszłego piłkarza, silny, szybki, głowa, nogi, plecy...
Kompletny grajek.

Osobiście uważam, że ZP należy się Niemcowi.
1) tytuł mistrza świata
2) główna postać reprezentacji i w klubie
3) mistrz Niemiec
4) najlepszy bramkarz na świecie ( noo, może Courtois się równa)
5) solidna praca przez cała dotychczasową kariere

Ogólnie rzecz ujmując, jak to się wypowiadają "eksperci" w tv, Ronaldo to ciężka praca, Messi ogromny talent, to Niemiec jest mieszanką i ciężkiej pracy, i ogromnego talentu

Diamentowa piłka dla najlepszego piłkarza roku, oraz złote dla najlepszych graczy na poszczególnych pozycjach

Przynajmniej mądra wypowiedź,bez żadnej złośliwości :D

Dałbym każdemu z tej trójki główną nagrodę

Złota piłka trafi zasłużenie w ręce Cristiano Ronaldo :)

Jeśli Złota Piłka poszybowała by w ręce Neuera to szczerze bym przyklasną i pokłonił się przed Niemcem. Bramkarz o klasę lepszy od innych. Jego gra na przedpolu to chyba najlepsza gra bramkarska jaką widziałem na oczy a interesuje się tą dyscypliną od 15 lat...

Szczerze mówiąc obojętnie kto wygra z tej trójki, to każdemu się należy. Każdy dodał coś od siebie w tym 2014 roku i każdy z trójki Ronaldo-Messi-Neuer zasłużył na Złota Piłkę.
konto usunięte

Oddzielna złota piłka dla bramkarza to jedyne słuszne rozwiązanie

Dobrze, że nie robi sobie nadziei, bo i tak tej nagrody nie zdobędzie.

Wzorem bramkarza zawsze byl dla mnie Buffon. Wierny klubowi nawet jak do Serie B trafili zawsze na poziomie i nie pamietam zeby sie zalil jak ten caly Neuer :)
konto usunięte

Piłka do Neuera i wszyscy zadowoleni :)

Nie no, zp tylko dla Ronaldo :D

Neuer powinien ćwiczyć nie bronienie a strzelanie karnych. A tak nie ma co myśleć o zp bo nie strzela karnych tak samo jak i Messi. Ronaldo strzela i zp "bendzie" :)

Neuer często daleko wybiega
Broniłby dobrze nawet w beniaminku
Przy okazji nie będzie jak Francuz kolega
Szykować miejsca na kominku
Złota Piłka, moi przyjaciele
To coś o czym każdy marzy
Neuer jest lepszy o dwa levele
Od innych w świecie bramkarzy
Może i spadnie na mnie krytyka
Może mnie ktoś w necie poniewiera
Lecz uważam że i tak jest słabszy od Argentyńczyka
A także od portugalskiego Ceera
konto usunięte

Przynajmniej Neuer twardo stąpa po ziemi w przeciwieństwie do Franka R. który szykował sobie miejsce na kominku dla nagrody

Jasną sprawą jest, że piłki nie dostanie ale i tak jak dla mnie na dzień dzisiejszy Neuer jest najlepszym bramkarzem na świecie. Najbardziej podobają mi się jego wyjścia z bramki hehe. Stegen próbuje go naśladować.
konto usunięte

Znowu wałkowanie tego samego tematu. Niech jacyś popaprańcy z odległych egzotycznych krajów biorą udział w plebiscycie popularności. Na szczęście najlepszych graczy nie wybierają inni ludzie, tylko oni sami pokazują kto jest najlepszy sięgając po trofea. A to Manuel Neuer, jako mistrz świata, może sobie popijać piwko i podziwiać złoty medal. A nie Leoś czy Krystek. I o to chodzi.

Ci Niemcy tylko o tym mundialu mówią , Neuer też mówi że główni zawodnicy swoich reprezentacji , ale to też o grę w klubie chodzi a nie o sam mundial , jeśli tak to Ronaldo w ogóle nie powinien być w 3 najlepszych

A ja powiem tak:

Dla mnie do czasu kontuzji to Valdes był najlepszym bramkarzem. To co on bronił było niesamowite ale dopadł go ten uraz
Sto procent racji. Bramkarze od wielu lat są notorycznie pomijani w takich plebiscytach co nie jest do końca sprawiedliwie. Myślę, że w dobie czasów w jakich żyjemy niegłupim pomysłem byłoby stworzenie osobnej nagrody dla bramkarzy. Neuer w tym roku z pewnością zasłużył na tą statuetkę ale bardzo wątpię w to, że mając obok siebie takich tuzów futbolu jak Messi i Ronaldo zdoła ich pokonać.

Poszedł smród po ostatniej wypowiedzi, więc szybko się zreflektował.
konto usunięte

Ronaldo wygra nagrode FIFA Diving D'or, zas Messi w tym sezonie nie zachwycal az tak jak dawniej, wiec jak dla mnie Neuer moglby zgarnac Zlota Pilke ;)

skromność czy jednak awaria kominka w jego hacjendzie?

Już myślałem, że szykuje sobie miejsce nad kominkiem ;)

Kto wie, ile by Neuer goli zdobył jakby grał w ataku :V

Dla odmiany po ostatnich słowach bardzo "dyplomatyczna" wypowiedź Niemca :)