Oficjalnie: Luis Suárez piłkarzem Barcelony!

Łukasz Lewtak

11 lipca 2014, 13:50

FCBarcelona.cat/Mundo Deportivo/Sport

4225 komentarzy

To już oficjalne: Luis Suárez przechodzi do Barcelony! O porozumieniu z Liverpoolem kataloński klub poinformował za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. Piłkarz kosztował ostatecznie 81 milionów euro i będzie nosił koszulkę z numerem 9.

Urugwajczyk pojawi się w przyszłym tygodniu w Barcelonie na badaniach medycznych, po przejściu których podpisze z Dumą Katalonii pięcioletni kontrakt i zostanie zaprezentowany jako nowy zawodnik wicemistrza Hiszpanii.

Luis Suárez jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Odkąd został profesjonalnym piłkarzem w sezonie 2005/06, w każdym sezonie strzelał co najmniej 10 goli w rozgrywkach ligowych. W Europie grał w Groningen, Ajaksie i Liverpoolu. Teraz 27-letni Suárez, zdobywca Złotego Buta dzięki 31 bramkom w ostatnim sezonie Premier League, przechodzi do Barcelony i będzie siedemnastym Urugwajczykiem w historii klubu z Camp Nou.

Jak podaje Mundo Deportivo, klauzula Suáreza wynosiła 75 milionów funtów, czyli 94,5 miliona euro. Do tego trzeba jednak było dodać 5%, które muszą powędrować do byłych klubów Urugwajczyka i które automatycznie zwiększają klauzulę do nieco ponad 100 milionów euro. Barça utrzymuje, że obniżyła tę klauzulę o prawie 20 milionów, stąd końcowa cena 81 milionów.

Z kolei Sport informuje, że Luis Suárez zostanie zaprezentowany w środę, najprawdopodobniej w Auditori 1899, gdzie odbędzie się również konferencja prasowa zawodnika. Do prezentacji nie może dojść na płycie boiska Camp Nou z powodu sankcji, jakie na piłkarza nałożyła FIFA, choć, według Mundo Deportivo, Barcelona ma nadzieję na zgodę FIFA na przeprowadzenie prezentacji w najbardziej „normalnych” warunkach, jak to tylko możliwe.

Poleć artykuł

Komentarze (4225)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

RIP Real

Mamy najlepszy napad na świecie.

Nie minęły 2 tygodnie okienka i ściągneliśmy:
- 2 znakomitych bramkarzy
- 1 świetnego pomocnika
- prawdopodobnie najlepszą "9" na świecie
- oraz naszych grajków z wypożyczenia

Rewolucja pełną parą :) Oby tak dalej.

Gratuluję wam transferu!
Gran Derbi będzie jeszcze bardziej magiczne!
Europejskie trio BBC kontra południowo-amerykańskie trio Barcelony.
Najlepsze ataki na świecie.
konto usunięte

,,Śmieszą mnie Wasze docinki odnośnie Barcelony.
Śmiejecie się, że Barca upadała, i wydaje miliony, aby wrócić na szczyt.
Wyśmiewiacie szkółkę, mówiąc, że nie ma w niej już talentów.
Kpicie z Zubizaretty, mimo, iż za jego kadencji Barcelona znacznie zmniejszyła dług.

Pozwólcie, że teraz ja się wypowiem.
Od 12 lat wydajecie miliony na gwiazdy, aby tylko dorównać Barcelonie budowanej na ,,szkółce''.
Boli Was, iż La Mansia upokorzyła tyle razy wasz zakłamany Klub.
Boli Was fakt, że jeden rok bez trofeum u Was uważany jest za smutną codzienność, natomiast u Barcelony za koniec cyklu.
To jest właśnie różnica między tymi drużynami.

Barcelona zbudowała mit ,,Mes Que Un Club", który będzie trwał po kres piłki nożnej.
Wy zbudowaliście mit ,,La Decimy", 10 LM... okupionej sprzedażą Raul'a, posadzeniem Iker'a na ławce, wydawania co sezon 100 mln...

!VeB!"

Ktoś mądrze gada.

2014.07.11, godz. 17:25, Kielbol
Jeszcze kilka tyg temu byłbym wściekły, bo uwielbiałem Suáreza. Jednak po tym co znowu odpieprzył uznałem, że jest on po prostu niepoczytalny. Będzie pasował do tych lalek i pajaców. Z drugiej strony jest to jednak wielkie wzmocnienie największego rywala... ch.. mu w d...

taki szacunek do innego klubu ma ADMIN strony rm.pl brak mi slow poziom Hala Dzieci

Shakira: "Piłkarze potrzebują wsparcia w trudnych chwilach. Gerard jest smutny po MŚ, jednak wiem, jak go pocieszyć".

HAHAHAHAH ;)) cytat miesiaca ;)

https://pbs.twimg.com/media/BsSioAVCAAABmBV.jpg:large

Jak zawsze rzetelna Marca :)

Suarez: "Odrzuciłem propozycję Realu Madryt z powodu różowej koszulki - moja córka nie lubi Hello Kitty."

To tutaj jeszcze raz gratulacje pozyskania Urugwajskiego cracka. Złośliwi mówią, że zasmakuje ligi Hiszpańskiej, ale tak naprawdę jest genialny! Strzelił 31 bramek w BPL 13/14. Grając od 6-7 kolejki. Nie strzelając karnych, a Liverpool miał ich sporo. Dość powiedzieć, ze Gerarrd miał szansę na hattricka z karnych w meczu z Man.Utd, jednak nie trafił jednego z nich :) Może w Barcelonie będzie podobnie. Jedno jest pewne w niczym on nie ustępuje Messiemu, Cristiano, Neymarowi czy Baleowi :)

Gratulacje! :)
Mandzukic: "Real Madryt? Nie, ja zawsze przechodzę do najlepszej drużyny w mieście."
:P

Mam nadzieje, ze bedzie gral jako klasyczna "9"! Na skrzydle zmarnujemy jego potencjal

https://www.youtube.com/watch?v=UUzzknqPZ6I

No nie mogę... genialne! :D

Zauważyliście jak nam dzięki tym transferom skład nam "urósł":
Ter Stegen - 190 cm.
Rakitić - 183 cm.
Suarez - 181 cm.
Może w końcu przestane dostawać palpitacji serca przy każdym rzucie rożnym dla przeciwnika ;)

@Kroos: Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

Btw: Wyobrażacie sobie, by ktoś z naszej redakcji zwrócił się do użytkownika strony: "Porażka to twoje drugie imię. Zgadłem?" ... a jednak jest pewna strona pewnego klubu na literkę "r", której "redaktor" potrafi się tak zwrócić do użytkownika. SZOK! No, ale przecież "jaki klub, taka redakcja, a jaka redakcja-tacy kibice" :-D Dlatego dziękuję Naszej Drogiej Redakcji, że trzymają poziom:)

@szeregowy87: masz lajka bo mi ciebie żal bo jesteś rudy :D

Ludzie zamiast się cieszyc, ze przychodzi do nas najlepszy napastnik na swiecie to co poniektórzy zakladaja od razu najgorsze.

Pytam dlaczego? Cieszcie się! Mamy nareszcie „9” w ataku na która ja osobiście czekalem bardzo dlugo. Jeśli LE jest takim trenerem jak wszyscy o nim mowia to gosc stworzy z naszego ataku prawdziwe FERRARI.

Troche więcej optymizmu i zaufania proponuje co poniektórym. Ide na fajke bo sie wkurzylem.
konto usunięte

Pewien komentarz ze strony rm.pl dotyczący nominowania Messiego do Zlotej Pilki Mistrzostw Swiata :
Co tam kur robi lessi?! Jakie to jest wkr, nic nie pokazał na mundialu prócz 1 podania do dimaga vs szwajcarii. Fifa to szmaciarze. Gdzie jest chociażby klose?

Hala dzieci przez cały sezon 2013/2014: "Suarez to crack, gra nieziemsko, widzę go u nas"...
Hala dzieci dzisiaj, po ogłoszeniu transferu do Barcy: "Suarez jest cienki, w dodatku psychol, Benzema jest od niego lepszy"...
konto usunięte

początek okienka transferowego a my kupiliśmy dopiero 4 zawodników, co ten Zubi...

My mamy w napadzie Karła Gryzonia i Aktora, a Real ma Homosia, Planete małp i gościa co lubi nieletnie

hahahaha

Offtop

OFICJALNIE: Maradona zagra w finale, bo Szpaku komentuje!!!! :D

@traktaryst: Co Ty pitolisz?

magiczne trio : jeden będzie nurkował, drugi rzygał, a trzeci gryz

No cóż Zubi jestem z ciebie dumny.

Biorąc pod uwagę to, że jest dopiero połowa lipca to praca Zubiego jest naprawdę wzorowa! Mamy aż 4 transfery! Prawda jest taka, że większość (w tym i ja nie ukrywam) nawet nie sądziła, że tak w szybkim czasie uda nam się kupić piłkarzy i to naprawdę nie byle jakich. Dlatego nie rozumie tego wiecznego pierdo***** i narzekania, że nie ma stopera co niektórych osób. Jasną sprawą jest, że mnie to też martwi i zastanawia kogo kupimy ale proponuje co poniektórym uzbroić się w cierpliwość bo okienko nie zamyka się za parę dni tylko za ok. 1,5 miesiąca.

Do tematu proponuje wrócić jak okienko się skończy i dopiero wtedy ocenić nasze zakupy. Mnie jak na razie wszystkie transfery bardzo cieszą. Jedynie mógłbym się doczepić do Bravo. Zdecydowanie bardziej wolałem Navasa. Ale to jest naprawdę bardzo mały szczegół który mi aż tak bardzo nie przeszkadza. Co do pozostałych transferów proponuje uzbroić się w cierpliwość. A jak was to wkurza i irytuje to wyłączcie kabel od Internetu.

Nic ta Brazylia nie gra odkąd zdjęli Alvesa ..

@Suarez_Barca: Weź rozbieg i pierdolnij głową porządnie w ścianę! Życzyć komuś złamanej nogi, żenada...

czytelnik;
"- Oddam wszystkie moje indywidualne osiągnięcia za wygranie mistrzostw świata! To dla mnie coś cenniejszego niż zdobycie Złotej Piłki, to najważniejszy tytuł, jaki może zdobyć piłkarz. Każdy marzy o tym od najmłodszych lat i nigdy nie porzuca nadziei - przekonuje Messi przed finałowym pojedynkiem z reprezentacją Niemiec."
Dlatego poki co Messi nie moze byc porownywany do Pele czy Maradony.

Messi już jest największy,historia Jego kariery o tym świadczy,tak samo moge napisać że gość strzelając bramki w brazylijskiej lidze nie może być nr.1 bo nie grał w Europie,mogę napisać że Maradona kończąc kariere zdobył 9 europejskich trofeów a Leo już ma 21...
Jakie jest w takim razie miejsce w historii największego gracza Realu,Di Stefano czy boskiego Johana?Jakim prawem holender został europejskim piłkarzem wszech czasów zdaniem Fifa skoro MŚ nie był nigdy?Jakie jest miejsce w historii Platiniego czy CR7?MŚ jest bardzo ważne ale nie może przysłaniać wszystkiego.
Leo był,jest i będzie najlepszym piłkarzem jakiego widział Świat.Atomowa Pchła to fenomen jaki już się nie pojawi...

Kiedy Zubi dowiedział się że Manchester United i Chelsea Londyn są gotowe zapłacić za Alexa Songa 20 mln funtów, prawie udławił się zieloną herbatą którą sporządziła jego małżonka, po czym natychmiast wynajął łódź i popłynął szukać Songa. Ostatni raz Zubi był widziany przez Amerykańską flotę na oceanie Atlantyckim, jednak Songa przy nim nie widziano.

@normale: Uspokój się bo się zapowietrzysz.

@Cules1899: Typowe 11 letnie hala dziecko. Tak w ogóle to jeśli nic nie pokazał, bo tylko'' strzelił'' 4 bramki i zaliczył ze dwie asysty i wyprowadził wszystkie groźne akcje Argentyny doprowadzając ich do finału co zrobił Cristiano Ronaldo? Ale właśnie takich komentarzy hala dzieci nie powinno się rozkminiać, a po ''Co tam kur robi lessi?'' nie powinno się już nawet tego dalej czytać.

Na rm.pl taka spina jest że można czytać i popcorn zajadać ;D

O matko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To nie jest bomba, to jest aramgedon!!!!!!!!!!!!! CO ZA TRANSFER!!!!!!!!!

Może Luis Enrique chciał Suareza bo ma w planach przesunięcie Messiego na skrzydło ? Messi na szpicy w tym sezonie w Klubie jak i reprezentacji jest bezproduktywny. potrzeba mu innej pozycji zmiany. Inaczej będzie cały czas się cofał do tyłu i dreptał.

@Heisenberg: Messi w sezonie 2013/2014 zaliczył 46 bramek w 51 meczach dla Barcy więc nawet jak w kolejnym będzie miał tyle samo i będzie obgryzał paznokcie na środku boiska to nadal będzie dla mnie najlepszym zawodnikiem w historii klubu a wyjebane będę miał na takich "cule" jak ty.

Czyli dzisiejszy mecz pokazał, że Niemcy nie tacy silnie tylko Brazylia cieńka jak barszcz

@sqr3byq: Scolari przejrzał na oczy.

@Cules1899: Ahahahhhahaha to jest piękne co oni tam piszą, w prawdzie nie wchodzę nigdy na ich stronę to czasami ktoś tu wlasnie jakiś cytat wrzuci i można się pośmiać.

Chcialbym zeby Barca grala 4 4 2 z pomoca w ksztalcie krysztalu. Uwazam ze Messi nie nadaje sie juz na skrzydlo a jednoczesnie Suarez bedzie marnowal sie na skrzydle, dlatego mysle ze warto wykorzystac swietne zdolnoci rozegrania Messiego i zeby wspomagal on pomoc a za gole odpowiedzialni byliby Ney z Luisem. Ter Stegen/Bravo- Alba, Pique, ?, Alves?- Masche, Rakitic, Iniesta,Messi-Ney,Suarez

@cycu658: troche sobie poczekasz

U was tez slychac jakies chrupanie podczas meczu?

Chcieliśmy rewolucję to ją mamy ! Ściągamy najlepszą 9-tkę na świecie, a wy dalej narzekacie... To chyba ta Polska mentalność :)

"Teraz odpuszczą mu karę i powiedzą że 4 miechy tylko w lidze angielskiej -,-" - rm.pl

Jeden z najlepszych ataków świata, witamy i powodzenia.
Widzę to tak
Ter Stegen
Cuadrado- Pique- Marquinhos- Alba
Masche- Rakitic
Messi-Iniesta-Neymar
Suarez
Z ciągłą rotacją

Przed mistrzostwami mówiłem, że Luiz jest dobrym obrońcą, tylko marnuje się na pozycji defensywnego pomocnika. Myliłem się. Dziękuję Mourinho, że nam go nie sprzedał.

Jakie szczęście, że Mourinho nie chciał nam sprzedać Luiza. Dzięki Mou, po raz pierwszy jestem ci wdzięczny.

1-10 w dwóch meczach...
Scolari, Filipe Luis i Miranda Cię pozdrawiają :D

@luccatoni7: Tak samo jak obiecał, że Sanchez nie jest na sprzedaż... Ja już w nic nie wierzę ;p

"Jeżeli Real go nie kupił to znaczy że nie chciał,bo żadna Barça ani inny klub na rynku transferowym nie byłby w stanie z nami konkurować jak byśmy się uparli na jakiegoś zawodnika."
Dawno się tak nie uśmiałem :D Oni myślą, że wszyscy chcą iść do Realu chyba. To, że Real kogoś chce, nie znaczy, że ten od razu tam leci na kolanach i z uśmiechem na twarzy. Wystarczy wymienić takie nazwiska jak Ronaldinho, Neymar czy Villa.

@Alistar: Według Marci to Ronaldinho i Neymar mieli być w Realu :-)

Pewien kibic na rm cieszy się że Suarez przyszedł do barcy bo on woli kogoś bardziej odpowiedzialnego jak Balotelli. Nie ma co przykład dobry wybrał.

@Qbig: Na razie,trzymaj się.

@dzik94: Drewno haha ;DD