Neuer chwali ter Stegena

Łukasz Lewtak

3 stycznia 2014, 09:55

Mundo Deportivo

59 komentarzy

Marc-André ter Stegen jest wymieniany jako główny kandydat do zastąpienia Víctora Valdésa w bramce FC Barcelony. Sport informował już nawet, że transfer Niemca jest pewny. Ter Stegen na pewno będzie o to pytany przez dziennikarzy, jak tylko po przerwie świątecznej wróci w poniedziałek do treningów z Borussią Moenchengladbach.

Trzeci bramkarz Bundesligi z najmniejszą liczbą puszczonych goli, 19 w 17 kolejkach (wyprzedzają go tylko Manuel Neuer z Bayernu Monachium - 8 i Bernd Leno z Bayeru Leverkusen - 16), jest wyceniany na 12 milionów euro. 3 grudnia zapewniał, że „ostateczna decyzja dotycząca mojej przyszłości będzie znana w ciągu najbliższych dni". Dziś mija miesiąc od tamtej wypowiedzi ter Stegena, dlatego też zainteresowanie kierunkiem jego dalszej kariery wzrasta.

Tymczasem Manuel Neuer, podstawowy bramkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec, pochwalił swojego rodaka w wypowiedzi dla dziennika AS. „Ter Stegen to bramkarz, który ma przed sobą wielką przyszłość. To bez wątpienia wspaniały golkiper. Jest bystry i umie znakomicie rozwiązywać niełatwe sytuacje na boisku. Nie wiem, czy jest już gotowy do bronienia w Barcelonie, o to trzeba by spytać jego trenerów", powiedział Manuel Neuer.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Najlepsza opcja to Ter Stegen numer 1, a na lawe Kameni (mozna Go miec za darmo z Malagi) lub Reina :-)

Tyle samo bramek (19), wpuścił również Wolfsburg.

rok u boku pinto i nie widze problemow.

ciekawe jaki bramkarz do nas dołaczy w przyszłym sezonie ...a może jednak victor zostanie w barcy?

Ja bym wolał innego bramkarza np. De Gea lub Hart

Ej na jakim kanale będzie powtórka meczu Barca Granada - Puchar Króla ?

Nie lubie bayenernu ale cieszę się że Neuer chwali Stenga

zobaczcie sobie co mowia o nim wielcy byli i obecni pilkarze oraz prezydenci klubu

http://www.youtube.com/watch?v=5vofmH0nSwU

wylacznie dla osob poslgujacych sie biegle angielskich bo w klipie duzo czytania .

Jak ten klip ogladam to przypomina sie obecne porownywanie MJ i LBJ

On ma 21 lat i jest bramkarzem więc jest bardzo młody jak trafi do Barcy i dobrze się nim pokieruję to będzie z niego pociecha na wiele lat :)
konto usunięte

nie spodziewajcie się z niego 100% po sezonie...

Ter-Stegen najpierw musi wejść do tej bramki, wiemy, że zna już hiszpański i dogada się z obrońcami, ale musi najpierw się tu zaaklimatyzować, poznać bramkę Barcelony centymetr po centymetrze. Później nauczyć grać się z obrońcami, by wiedzieć w jakich sytuacjach ma być gotów do obrony w 100%.

W Borussi gra ze słabszymi zawodnikami i obrońcami, więc wpuszcza więcej bramek. Teraz będzie musiał się nauczyć grać z lepszymi i znaleźć z nimi zgranie. Bramkarzowi najciężej jest szukać zgrania

..muuusi byc leepszy od Neuera - Camp Nou mu pomoze w tyym - czuuje,ze to bédzie pomiédzy slupkami - nowy BATMAN..

Miejmy nadzieje ze do nas trafi,swietny,obiecujacy GK
konto usunięte

Młody Niemiec w mediach często określany jest jako nowy Oliver Kahn.
Niektórzy mówią, że on może być nawet lepszy od Neuera. Chyba Neuer w jego wieku był słabszym od niego bramkarzem, ale trudno przewidzieć co przyszłość przyniesie.Moim zdaniem będziemy mieli z niego pociechę na wile sezonów.VeB
konto usunięte

Mam takie pytanie. Kolega powiedział mi, że na mundialu Niemiecka bramka na sto procent będzie obstawiona przez Neuera a jak potrzebne będzie zastępstwo to będzie to Ter Stegen. Skąd u wszystkich taka pewność, że Weindenfeller jest kompletnie bez szans?

Nie jestem co do niego pewna, ale miejmy nadzieje ze Barça wie co robi.

O młodym Niemcu jest coraz głośniej. Jednak za każdym razem gdy pojawia się ogromna ilość informacji dotyczących jego domniemanego przyjścia do naszego zespołu na głównej stronie Glacach pojawiają się sprostowania działaczy klubu którzy z uporem maniaka twierdzą, że w sprawie Ter Stegena nikt się z nimi nie kontaktował i nie ma nic na rzeczy. Więc tutaj nasuwa się pytanie czy jest to tylko zasłona dymna aby nie wywoływać wilka z lasu i zachować spokój w szeregach Gladbach czy rzeczywiście jest w tym prawda i wszystkie dotyczące transferu Marca informacje to tylko fanaberie prasy. Mam nadzieję, że jednak ta pierwsza wersja i już niedługo ujrzymy oficjalny komunikat, który zakończy raz na zawsze sagę pod tytułem "Ter Stegen w Barcelonie"!